Araştırmacılar, Antarktika'daki 'Kıyamet Günü Buzulu'nun Eridiğine Dair Endişe Verici Sonuçlara Ulaştı!

-
Abone ol

Kendi sonumuzu kendimiz getirdik!

Kaynak: https://thehill.com/changing-america/sus...

Gün geçtikçe, sonumuzun geldiğini kanıtlar şekilde birçok doğal felaketle karşı karşıya kaldık biliyorsunuz ki...

Son olarak araştırmacılar, Antarktika'da 'Kıyamet Günü Buzulu' olarak adlandırılan buzulun altındaki sıcaklığın normalden çok daha fazla olduğunu saptadı. Su, Florida büyüklüğünde bir parçanın erimesinin hızlanmasına ve deniz seviyesinin yükselmesine sebep olabilir.

Bir grup araştırmacı, ayın ilk günlerinde yaptığı çalışma ile birlikte buzun yaklaşık olarak 600 metre derinine indi ve sıcaklık ölçümü yaptı.

Kıyamet Günü Buzulu'nun zemin hattındaki sıcaklığın, olması gerekenden 2 derece yüksek olduğu sonucuna varıldı.

New York Üniversitesi Çevresel Sıvı Dinamiği Laboratuvar Başkanı David Holland "Dünyanın bu bölgesindeki ılık sular, iklim değişikliğinin gezegenimize getirdiği potansiyel felaket hakkında hepimize uyarı niteliğinde olmalı" açıklamasını yaptı.

Holland; yaptığı açıklamada Antarktika'daki buzların erimesinin, deniz seviyesinin yükselmesine sebep olarak yerleşim bölgelerine de ulaşabileceğini söyledi.

'Kıyamet Günü Buzulu' Antarktika'nın en hızlı eriyen buzullarından bir tanesi ve araştırmacılar, deniz seviyesinin yükselmesindeki en önemli buzul olduğunu düşünüyor.

Buzulun erimesi, neredeyse Birleşik Krallık kadar su miktarının oluşmasına sebep olacak ve deniz seviyesi yaklaşık olarak 1 metre yükselecek.

Geçtiğimiz 30 yıl içinde, buzuldan kopan parçalar iki katına çıktı ve Amundsen Denizine akan sıvı miktarı, deniz seviyesinin %4 oranında artmasına sebep oldu.

Araştırmacılar, 10 yılı aşkın süredir eriyen buzul üstünde araştırmalar yapmasına rağmen kesin sebep konusunda sonuca varamadı.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
silhouette37

2020 değil insanlık ettiğini bulmaya başladı. ' Doğayla savaş halindeyiz. Eğer kazanırsak, kaybedeceğiz. ' - Hubert Reeves

elifsan

2020 şov yaptı resmen

Gizli Kullanıcı

Yalnız yavaş yavaş herkes nasıl da imana geliyo😂 bi laf var kominizm parayı bulana kadar, feminizm kocayı bulana kadar, ateizm uçak sallalana kadar diye

uyusuk

2020 tamam sensin kral en kötü yılsın sal bizi artık...

Görüş Bildir