Araç Kullanırken Pek Düşünülmese de Gerçekleşmesi Mümkün 11 Korkunç Durum

-

Araç kullanmak çok basit bir şey ve sürücü ehliyeti alabilmek için gerekli şartlar pek de zorlayıcı değil. Yollarda o kadar çok otomobil var ki; küçük şehirlerde, ara sokaklarda bile trafik sıkışıklığı oluyor. Bu sıradan araç kullanma durumunun kimsenin düşünmek ve yaşamak istemediği bir tarafı da var. İşte bu can sıkıcı durumları derledik. 

Umarız daha fazla insan bu konuların üzerinde düşünür ve her yıl sayısı katlanarak artan ölümlü trafik kazalarının sayısı bir nebze azalır.

1. Kendinizi öldürebilirsiniz.

Üstelik bu çok basit ve hızlı olur. Herkes en azından bu maddeyi dikkate alsa, kaza sayısında önemli bir azalma olurdu.

2. Sevdiklerinizi öldürebilirsiniz.

Düşüncesi bile korkunç.

3. Masum birinin ölümüne neden olabilirsiniz.

Cezası bir yana, vicdan azabı bir ömür sizinle.

4. Hız yaparken bir anda hızınızı alamayabilirsiniz.

Bu bir anda olur ve o an hızlı olduğunuz için geri dönüşü yoktur.

5. Acemi bir sürücü ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Şoförlük yeteneklerine çok güvenen insanların atladığı bir nokta da her yerde karşılaşılabilecek acemi sürücüler. Daima dikkatli olmak şart.

6. Yolunuza aniden hiç beklenmedik birileri çıkabilir.

Bu bir yaya, ailesinin elinden kurtulmuş küçük bir çocuk ya da bir hayvan olabilir. Elbette bunu önlemenin yolu yok ama dikkatli olunduğu takdirde bu da ucuz atlatılabilir.

7. Uyanıklık sandığınız şey felaketiniz olabilir.

"Kırmızı ışıkta geçsem ne olur ki?", "Şu kavşaktan önce ben geçerim", "Hangi sapağa gireceğime son anda karar veririm" Trafikte böyle düşünen çok insan var ama tek akıllının kendileri olmadığını çok acı şekilde öğrenebilirler.

8. Yolun kayganlaşması ya da frenlerin tutmaması gibi nedenlerle kontrolünüzü kaybedebilirsiniz.

Sizden kaynaklı olmasa da, bu ihtimal aklınızda olursa daha kontrollü davranabilir ve bu durumun altından kalkmayı başarabilirsiniz.

9. Manyağın tekine denk gelebilirsiniz.

Hobi olarak kişisel sorunlarının stresini trafikte atan insanlar her yerde. Sırf bir hareketinize gıcık oldu diye haklı dahi olsanız kendinizi bir anda berbat bir kavganın içinde bulabilirsiniz.

10. Sıkıştırılabilir, kazaya zorlanabilirsiniz.

Trafikte sırf bir hareketinize gıcık oldu ya da sadece kadınsınız diye sizi sıkıştırmaya hazır magandalar var. Durup dururken bir anda kendinizi panik içinde bulabilirsiniz.

11. Zengin ve nüfuzlu birinin umursamazlığının bedelini siz ödeyebilirsiniz.

Lüks arabasıyla yarış yapan, hızlı giden; alkollü eğlencesinden dönen ve kendinden başka kimseyi umursamayan bir zenginin kurbanı olabilir; üstelik ölseniz dahi bu durumda suçlu ilan edilebilirsiniz.

Trafikte normalde olduğunuzdan kat kat daha dikkatli olmayı unutmayın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tiivaytr1

11. Madde Rüzgar Çetin evet acı haber ama ortada hiç bir adaletsizlik yok yani bu ülkede bu habere bakılarak adalet yok demek anlamsız olur. Şehit polisin eşi ve ailesi şikayetçi olmamış ve kan parasını almış belki o parayı çocuğuna güzel bir gelecek kurmak için kabul etti bilemeyiz belki de sormalıyız şehit maaşı yetmez miydi diye ama bizim değil çocuğun büyüdüğünde sorması ihtimal bir soru. Şuan dava kamu vicdanı sebebiyle devam ediyor. Kimse büyük konuşmasın Allah kimseyi evladı ile sınamasın.

derin-a-clk

Zengin ve nüfuzlu birinin umursamazlığının bedelini siz ödeyebilirsiniz = Rüzgar Çetin ...

tmrrkl

gördüğüm en güzel en değerli en anlamlı en kinayeli içerik Teşekkürler Eline saglık editör..

sari-lacivert

11.madde 1 O.çocuğu çıkar arkasında 1 insan evladını hayatla bağını koparır ama işin aslı onun evladı anası karısı kalır onlar acısını çeker ama o şerefsiz babasının verdiği güçle hiç bir şey olmamış gibi elini kolunu sallayarak çıkar ve bizler sadece lafta kalır yine adalet sözü kısacası ben böyle adaletin anasını avradını sikeyim (bayanlar kusura bakmayın)

kalemine

ailesi davasını çekmeseydi bunlar olmayacaktı, anne de muhtemeldir ki çocuklarına iyi bir gelecek kurmak için bu yolu tercih etti. iyi ya da kötü konu hakkında eleştirmek zor kadını başına gelmeyen bilemez nasıl davranması gerektiğini.

sari-lacivert

tmm kabul diyelim peki adalet sistemi bu kadar hafif mi??

kalemine

ailenin davayı çekme hakkı tamamen onları ilgilendiren bi konu bence ama kamu davası devam ediyor ama sonucunu görmeden eleştirmek doğru olmaz bence. neticede ben yargılanmasını istemiyorum diyen bi aileye hayır illaki isticeksin demekte çok adil ve doğru bi uygulama olmaz kanaatindeyim. kamu davasının sonucu umarım yeteli olur diyeyim.

berke-aydogan

11.Maddeyle bağlantılı bir kaza yaparsınız paranız varsa 8 ay yatın sonra öldürdüğünüz kişinin ailesine 2 para verin iş biter.

oztrk-mtl

tabi ki de o sırada kaza da ölen kişinin eşinin de bu olayda ki eş kadar GEVVVŞŞEK olması gerekli diye düşünüyorum

manitu070207

yesssss

Görüş Bildir