Görüş Bildir
Haberler
Antalya'da Üreticiden 'Sandallı' Çözüm

Antalya'da Üreticiden 'Sandallı' Çözüm

FreiGeist
19.01.2015 - 12:53 Son Güncelleme: 19.01.2015 - 14:33

ANTALYA'nın Demre İlçesi'nde geçen haftaki yağmurların neden olduğu sel Çevreli Mahallesi'ni göle çevirdi. Çok sayıda sera hala çekilmeyen suyun altında kalırken, üretici ise sandallarla ürünlerini toplayıp zararını azaltma telaşına düştü.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Demre'ye bağlı Çevreli Mahallesi, 13 Ocak'ta başlayan ve 3 gün süren şiddetli yağmur sonrası su baskınlarına maruz kaldı. Bölgede yağmurlar durdu, ancak biriken sular yapay göl oluşmasına neden oldu. Yaklaşık 2 bin 500 dönüm tarım alanı sular altında kalırken, üretici seralarına ulaşmakta güçlük çekiyor. Seralarına ulaşabilenler sağlam kalan ürünlerini toplamaya çalışırken, bazıları ise seralarına ulaşabilmek için sandal kullanıyor.

Topladıkları ürünleri sandallarla kıyıya getirerek hale gönderen üreticiler, mahallenin afet bölgesi ilan edilerek devletin uzatacağı yardım elini bekliyor. Düdenlerin tıkanması nedeniyle bölgedeki su çekilmezken, su altında kalan seraların yüzde 80'den fazlasının sigortasız olduğu belirtiliyor.

Seraları su altında kalan Muhammed Şavlı, 'İçindeki biberler mahvolmuş durumda. Devlet büyüklerimizin halimizi görmesini istiyoruz. Zararlarımızın karşılanmasına bir nebze olsun yardımcı olmalarını istiyoruz. Çok kötü durumdayız' dedi.

Çevreli Mahalle Muhtarı Mustafa Dalkara ise '13 Ocak'taki yağmur nedeniyle mahallemizdeki seralar sular altında kaldı. Devlet büyüklerimizin burayı görüp, afet bölgesi ilan etmesini ve zararlarımızın karşılanmasını talep ediyoruz' diye konuştu.

Ahmet ACAR/ DEMRE | DHA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0