Görüş Bildir
Haberler
Antalya'da Mahalle Sakinleri Faturalara İsyan Etti: 'Yangın Söndürme Helikopteri Bizden Su Aldı Sandım'

Antalya'da Mahalle Sakinleri Faturalara İsyan Etti: 'Yangın Söndürme Helikopteri Bizden Su Aldı Sandım'

Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı Kızılağaç Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar, bu ay gelen su faturaları karşısında adeta şoke oldu. Bin 10 lira su faturası gelen Nazmiye Gül Aydoğan 'faturayı görünce yangını söndüren helikopterinin bizim evden su aldığını düşündüm” diyerek tepki gösterdi. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Manavgat’a bağlı Kızılağaç Mahallesi’nde son okuma döneminde gelen ve büyük bölümü bin liranın üzerinde olan su faturaları mahalle sakinlerini şaşkına çevirdi.

Faturalar geldiğinde gözlerine inanamayan ve muhtarlığa koşan mahalle sakinleri, bugüne kadar mahallede en fazla su faturasının 300 TL olduğunu, bir çok kişinin faturasının çift haneleri geçmediğini belirterek, “Son gelen faturalarda 300 liranın altında fatura bulunmuyor. Bir önceki dönem 200 TL su parası gelene son faturada bin TL'nin üzerinde su parası geldi. Mahallemizde bin 500, bin 600 TL'yi geçen faturalar var. Birçoğumuz otellerde asgari ücretle çalışıyoruz. Bu faturaları ödeme imkanımız yok. Yetkililerden mahallemize gelerek yerinde inceleme yapmalarını ve hatadan dönmelerini bekliyoruz” diye konuştular.

"Sayaç hava ile dönmeye devam ediyor"

"Sayaç hava ile dönmeye devam ediyor"

Mahallelerinde sayaçların değiştiğine dikkat çeken Kızılağaç Muhtarı Bayram Özen ise şunları söyledi: 

'Mahalle sakinleri faturalar geldiği anda bir yanlışlık olabileceği düşüncesiyle muhtarlığa koşup geldi. Her gelen vatandaşımızın faturası beni de şaşkına çevirdi Mahallemizde bugüne kadar 100 ile 300 TL arasında gelen faturalar 300 ile 1.600 TL arasında değişiyordu. Çok sayıda bin TL ve üzeri su faturası var. Su tesisatçısı arkadaşlarla yaptığım görüşmede yeni takılan akıllı sayaçların su borusu patladığında oluşan hava ile dönmeye devam ettiğini, böylelikle sürekli su kullanılıyormuş gibi yazdığını söylediler.

Bu sayacı üflediğimde sayaç sürekli yazarken, üflemeyi bırakmama rağmen yazdığı rakamları silmiyor. Yetkililere durumu ilettiğimde yapacak bir şeyleri olmadığını, abone suyu kullandığı için bu faturaların geldiğini söylediler. Benim mahallemde yaşayan insanlar hamam veya yağlama yıkama çalıştırmıyor. 2 kişilik aile sabahtan akşama kadar otelde çalışıyor 8 bin 900 TL su faturası geliyor. Bu adamların evinde sulayacakları çiçek saksısı bile yok.'

"Yangını biz söndürmüşüz hissine kapıldık"

"Yangını biz söndürmüşüz hissine kapıldık"
İçeriğin Devamı Aşağıda

Kızılağaç Mahalle sakinlerinden Nazmiye Gül Erdoğan, bugüne kadar en fazla 250 TL su faturası geldiğini belirterek “Bu ay bin 10 gelince gözlerimize inanamadık. Evde herkes şaşkınlık yaşadı. Sanki Manavgat yangınını bizim musluğa bağlamışlar da yangını biz söndürmüşüz gibi bir hisse kapıldık. İnanın şu an sinirden gülüyoruz. Elimizden yapacak başka bir şey gelmiyor. Bu faturayı ödememize imkan yak. Bunun ardından başkaları gelecek onları da ödeyemeyeceğiz. İnanın ağlanacak halimize gülüyoruz” dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
31
5
3
2
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Chad Thundercock

Çayboğazı barajını sizin sularla doldurmuşlar ablacım :(