Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Annenin Bulduğu Kızla Tanışmak İçin 13 Makul ve Mantıklı Sebep

 > 
3.1bPAYLAŞIM

"Ya anne lütfen karışma artık!" bu isyanları çok yapıyorsunuz annenize. Oysa onun tek derdi sizin mürüvvetinizi görmek. Bakıyor ki sizin bir işi becereceğiniz yok devreye girme ihtiyacı hissediyor. Peki gerçekten böyle bir tepkiye gerek var mı? Annenizin bulduğu kızla tanışsanız ne olur? Hiç düşündünüz mü belki sizin için en iyisi budur?

1. Hiçbir şekilde zararı olmaz, en kötü ihtimalle yeni bir arkadaş kazanmış olursunuz.

2. Evlenmeniz halinde ileride anlatacağınız harika bir hikayeniz olur.

3. Tek değerlendirmeniz gereken kızın size uygun olup olmadığıdır, gerisini anneniz halletmiştir mutlaka.

4. Kızın görmediğiniz yerlerinde herhangi bir kusur olmadığından emin olabilirsiniz.

5. Eğer insanların geçmişine kafayı takan birisiyseniz, içiniz rahat olsun, anneniz etüt çalışmalarını titizlikle yürütmüştür.

s817.photobucket.com

6. Eğer evlenirseniz ailelerinizden en üst seviyede destek görürsünüz.

7. Kıza açılmak, ne istediğini söylemek, vb. dertleriniz olmaz, çünkü ikiniz de ne için orada olduğunuzu biliyorsunuzdur.

8. Anneniz sizi çok iyi tanıdığından sizin için bulduğu kızda gerekli tüm özelliklerin bulunmasına dikkat ettiğinden emin olabilirsiniz.

9. Kızı beğenmemeniz halinde bunu sadece annenize söylemeniz yeterli olacaktır.

10. Kızın bir evi çekip çevirmede "advanced" seviyesinde olduğundan hiç şüpheniz olmaz.

11. Kızın iş hayatını, maaşını, vs. merak etmenize gerek yok, anneniz hepsini zaten öğrenmiştir.

12. Görücü usulü evlenenlerin daha uzun süre evli kaldığı gibi bilimsel bir gerçekten güç alırsınız.

13. Çocuğunuz olduğunda bakıcı aramanıza gerek kalmaz, anneniz gönüllüdür.

s428.photobucket.com

Bonus - Evliliğin yürümemesi durumunda sorumluluğu üzerine atacağınız biri vardır.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Başka bi açıdan bakacak olursak, ailenin karşı çıktığı erkekle kaçan kadınların sonu pek iyi olmuyo. Kendisine kaçılan erkekler hep boş beleş ve ayyaş adamlar oluyo genelde. Ben hiç enerji ve tabii kaynaklar bakanına kaçan kız görmedim mesela. Yani aileniz bir şeye 'olmaz' diyosa o 'olmaz'dır. 'Olur' diyorsa da güvenebilirsiniz. Kızdan hoşlandıysanız o da sizden hoşlandıysa elbetteki yine annenin onay verdiği kız en iyisidir.

ecegece1

Ne kadar saçma bişey , hayat arkadaşı bu , ne annen ne baban ne bir başkası o hayatı onlar yaşamıyor. Aaa annem bu kızı beğendi bütün ömrümü bununla geçirebilirim sonuçta bana uygun biri diyerek bu kararı vermek çok saçma sapan bişey. Senin gerçekten severek evlendiğin biri değilse evlilik bi boka yaramaz üzgünüm.

Gizli Kullanıcı

Severek evlenmeyi kim istemez ki? Ama "gerçekten severek evlenmek" tamlamasındaki gerçekten sevme kısmı mutlak değil, bu ifadeyi kullanan insanlar en ufak zorlukta "hislerimde yanılmışım" diyerek kaçan insanlar değil mi aynı zamanda? Gerçek sevgiyi bulma yolunda o kadar çok (sevgili niceliği olarak çok) seviyor ki insanlar 3-5 ilişki sonrasında duygusal bir tüketiciliğin esiri oluyorlar. Bir bakmışsın hayatımın insanı dediği kişiyle evliliğe 5 yıl bile katlanamamış. Annenin bulduğu insanla mutlu olamayan insanlar var, tıpkı çok sevip mutlu olanlar gibi ama anneden bağımsız olarak bulup severek gerçekleştirilen evliliklerde de hayal kırıklığı çok. Burada temel değişken anne değil. Aslında annenin rolü zaten evlenilecek kişiyi belirlemek değil, deneyimiyle rehberlik etmek. Eşi anne bulmuş olsa bile gerisi 2 bireye kalıyor.

ecegece1

Dünyaya evlenmek için gelmiyoruz.Belirli kalıpların içinde sıkışıp kalmışsınız ne yazık ki.Belli bi yaşa geldikten sonra kesinlikle bi insan bulup onunla evlenip hayatınızı devam ettirmenin derdindesiniz.Ben sana aşık ol evlen mi dedim ? Hayır.Sana saygı duyan , kötü zamanında yanında olabilen, hayatını geçiriceğine emin olduğun insanla evlenmeni önerdim.Yoksa aşkmış tutkuymuş arzuymuş hepsinin geçiçi duygular olduğunun farkındayım.Ama ev kızı diye annenin önüne getirdiği insanla,sırf çevrende eşin olmaya layık biri olmadığı için ve yaşın geldiği için bi ömür geçirmeyi kabullenmen saçmalıktan başka birşey değil :) Çocukların ona anne diyecek.Yaşlandığında bile gözlerine baktığında o huzuru hissedebileceğin biri olmalı.Görücü değil.Ha görücü usülü evlenip mutlu olanlar var ama benim söylediğim şey çok daha doğru.

Gizli Kullanıcı

Konu evlilik üzerine olduğu için doğal olarak evlilik üzerine yazdım, daha beni tanımadan "kafayı evlilikle bozmuşsun" gibi basmakalıp cümleler kurman komik. Daha da komik olan "ev kızı" kalıp düşüncesi. Annenin önerdiği kızlar kesinlikle cahil, kısmen kaba, çalışmayan, 3 çocuk hayali olan, kezban olmak zorunda. Bu durumda anne de sanırım "kocakarı" oluyor. Ben öyle demedim diyebilirsin :) Ben de farkındayım demediğinin ama ülkemizde "ev kızı" profili böyle algılanıyor, dolayısıyla düşüncelerin de bu algıdan bağımsız şekillenmemiş belli ki. Ben evlenmeyi hiç düşünmedim, düşünenlere de annenin bulduğu kızla evlen tavsiyesinde bulunmuyorum, yanlış anlaşılan nokta bu sanırım. Ben dedim ki anne zaten evlilikte başat bir değişken değil ama annenin 20 yıllık +yaşam deneyimi aile kurmada yardımcı olabilir zira erkekler bu konularda gerçekten berbat. Ama laf görücüye kadar gelmiş ki ben onu kastetmedim.

ecegece1

O senin şahsi fikrin. Bende evlenmek istemem ama yalnızlık Allah'a mahsus.Bi ömür geçirebiliceğimi düşündüğüm,doğru insanı bulduğum zaman düşünürüm ancak bunu. Tabii ki de annemin fikrini alırım bu konuda. Ben annenin tanıştırdığı kişiyle birlikte olmak kötü demedim , bu paylaşımda vurgulanan şey mantık evliliği.Yani annelerimiz de geri kafalı değil ,tanımanı istediği insanı sevebilirsin bu normal. Ama paylaşımı sevmedim. Çünkü gereksiz bi paylaşım.özellikle kızın geçmişiyle ilgili araştırma yapılması hoş değil.Erkek adam herşeyi yapar,ama bi kızın geçmişi temiz değilse o evlenilecek kız sıfatına layık olmuyor bu ülkede.Bu yüzden görücü ve anne kontrolünde evlilik mantıklı değil.

Gizli Kullanıcı

Görüşüne saygım var tabi. Bence de erkek her şeyi yapar mantığı yanlış. Öte yandan güven temelli bir ilişki kurulacaksa kimsenin saklayacak bir şeyinin olmaması gerekiyor. Ebeveynlerse genellikle sadece kadınların değil erkeklerin de geçmişini araştırıyor. Yukarıda eleştirisini yaptığın "erkek her şeyi yapar" hastalıklı mantığından ötürü kaygılanan insanlar özellikle erkeklerin geçmişi daha detaylı araştırıyor ki baba olsaydım, çevresinde 2 aile içi cinayete tanık olmuş biri olarak ben de dedektif kesilirdim heralde. Eleştirdiğin mentalite konusunda hak veriyorum ama geçmişin araştırılmaması çıkarımının aksini düşünüyorum. Aşk uğruna bir manyakla hayatını karartanlarla doluyor üçüncü sayfalar. Aşk ancak mantıkla süslenebilirse değer kazanabilir yoksa herkes potansiyel birer Bergen olur. İşte aşkın mantık tarafını da aile oluşturabilir zira tutku bireyin mantığını paralize ediyor ister istemez.

Gizli Kullanıcı

Aslında söylem farkımızın temelinde paylaşım yatıyor. Sen ilgili paylaşım merkezli yorum yaparken ben meseleyi paylaşımdan tamamen bağımsız olarak düşündüm, yoksa atlamazdım hemen yoruma ki "keşke" dedim bile :D Evet, dediğin gibi bonus başta olmak üzere birkaç maddede rahatsız edici ifadeler var.

ecegece1

Ya tabikide araştırma konusunda haklısınız , herkes oğlunun/kızının nasıl bir insanla evlendiğini bilmek ister.Hiç kusura bakmayın da bi anne ne olursa olsun erkek evladına daha önce cinsel birliktelik yaşamış bir kız bulmaz.Tavsiye etmez bunu.Ama hiç bi baba damadının geçmişindeki bu tür şeyleri önemsemez. Ben bu zihniyetin vurgulanmasından şikayetçiyim zaten :d

Gizli Kullanıcı

Bu algı üzerine uzun uzun sosyolojik makaleler yazılmalı aslında :D

ecegece1

Aynen öyle :D haklısınız

neilchannn

Boşver haberi, burada tek güzel şey Shin Min Ah.

koala-neco

anama kız bul desem tutar kolumdan düğün salonuna götürür uyduruk kuru pasta, para verip bakkaldan almadığın pepsi marka kola ve günü geçmil kuruyemiş dolu masada işin yoksa pistte oynayan kızları kes sap gibi olacak iş mi !!! teknoloji gelişti diyom anama çek resmini getir önüme -.-

koala-neco

hasibe hanımın ufak kızı nasıl ? hani nerdee O.o saat 10 yönünde ( vay arkadaş istikamet te veriyor kadına bak )

pedrofesalvador

owww bir de annenin istemediği bir kızla birlikte olmak var :'( ahh ahh

Görüş Bildir