Görüş Bildir
Haberler
Ankara Katliamı ile İlgili Yayın Yasağı Kaldırıldı

Ankara Katliamı ile İlgili Yayın Yasağı Kaldırıldı

İçeriğin Devamı Aşağıda

Ankara Garı önündeki bombalı terör saldırısına ilişkin yayın yasağının kaldırıldığı bildirildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebini değerlendiren Ankara 6. Sulh Ceza Hakimliği, 102 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısına ilişkin soruşturmada yayın yasağını kaldırdı. 

Soruşturmaya ilişkin yasak kararı 14 Ekim tarihinde alınmış ve içerdiği 'eleştiri' maddesi nedeniyle tartışma yaratmıştı. 

Cumhuriyet ve Birgün gazeteleri ile internet üzerinden yayın yapan bazı haber siteleri yasak kararını tanımadıklarını duyurmuştu. Ayrıca saldırıya ilişkin yayını dolayısıyla Hürriyet gazetesi hakkında soruşturma başlatılmıştı.

'O gazete yüzünden bir kişi elimizden kaçtı'

Başbakan Davutoğlu katıldığı bir televizyon programından yayın yasağına yönelik eleştirileri değerlendirmiş ve 'Bugün bir gazetede bir hikâye anlatılıyor. Orada anlatılan her şey yanlıştır. Gelmişler, Ankara turu atmışlar, kafelerde kahvaltı etmişler. Böyle bir medya kültürü çağdaş demokrasilerde olmaz. Emniyet birimlerine güvensizlik telkin ederseniz yayıncılık değil, sorumsuzluk yapmış olursunuz. Ondan sonra ‘Yayın yasağı niye geldi?’ deniyor.

Bu hikâye yalan olduğuna göre, o hikâyeyi fısıldayanlar teröristlerle işbirliği yapanlardır. Açıklasınlar fısıldayanların kim olduklarını, buzdağının altını birlikte görelim. 

Şu anda elimizde belli veriler var. Ve aynı gazetenin yaptığı yayın sebebiyle, orada yayınlanan bir isim sebebiyle, bütün bu bağlantıları sağlayan en önemli aktörlerden birisi, vaktinden önce yapılan bir yayın sebebiyle kaçtı elimizden' ifadelerini kullanmıştı.

AA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda