Ankara'da Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi'ne Yapılan Bombalı Saldırıdan Acı Fotoğraflar

 > -
Abone ol

Ankara'da binlerce kişi DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin öncülüğünde bugün “Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi” sloganıyla Emek, Barış ve Demokrasi mitingi için buluştu. Mitingin toplanma yeri olan tren garı önünde birden fazla patlama meydana geldi. Patlamada ilk acıklamalara göre 30 kişi öldü 126 kişi yaralandı.

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

18. 

19. 

20. 

21. 

22. 

23. 

24. 

25. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mizgin-dogan

Yorumlara baktıkça içim sızladı.Oradaydım ve oradaki her insan barış için gelmişti ve umutluydular , barış dileklerinde yalnız olmadıklarını gördükleri için mutluydular.İnsanlar barış için yollara düşerken siz ölenleri partilerine göre ayırmaya ölmelerine sevinmeye devam ediyorsunuz.Şimdi bir düşünün barış neden gelmiyor?

mizgin-dogan

Çünkü insanları ayrıştırmayı çok güzel başarmışsınız.Siz ölenlere seviniyorsunuz.Barış demek savaşların bitmesi insanların bu sebeplerden ölmemesi demektir.Ölen insanlara sevinirken nasıl barış istediğinizi savunabilirsiniz?Bir tarafa dönüp barış istiyoruz derken arkanızı dönünce çok insan ölmüş ama aralarında şu dinden, şu ırktan,şu partiden,şu düşünceden insan varmış iyi olmuş ,üzülmedim derken nasıl barışı bizim değil sizin savunduğunuzu öne sürebilirsiniz.

mizgin-dogan

Barış denilen zaten tüm ölmesini istediğiniz insanlarla ortak bir yaşam kurabilmektir.Ölümlerine sevinmek değil.Ben barış isteyen biri olarak barış yürüyüşünde olduğum için ölmeyi hakettiğimi düşünen insanlara bir zarar gelirse üzülür her can için yas tutarım ama siz farklı düşünceden olduğunuz insanları ölümü hak eden canlılar olarak ilan edersiniz.Bu yorumlarınızı yazarken orada ölenlerin ailelerinin bu yorumları görebileceğini düşünün lütfen.Çünkü her insan arkasında izler bırakıyor ve bir insan kolay yetişmiyor.İnsanlık bu topraklardan uzaklaşmış.

lakin

Yukarıda facebook yorumları durumu çok güzel açıklıyor. Arkadaşlar bu ülke bölünmedi, bölünemez diyorlar da bu ülke çoktan 8'e 9'a falan bölünmüş durumda. Ölenlerin analarına bacılarına sövenler mi dersin, pkk kendi kendini patlattı oh oldu diyenler mi ararsın, ışid eylemi olması nedeniyle pkk eylemi olarak gösteremediği için üzülenler mi dersin. Binlercesi hemen yukarıdaki facebook yorumlarında bulunmakta. Terörün her türlüsünü lanetlemedikçe bu iş olmaz, olmuyor da. Geçmiş olsun güzel ülkem, seni terör örgütleri bölemedi ve bölemez fakat insanlar olarak çok güzel ayrıştırılmışız ve paramparça edilmişiz bile.

yesil1905

fotoğraflar kahredici fakat daha kötüsü bu içeriğin altındaki yorumlar. Arkadaşlar bizler insanız kitlelerin yönlendirdiği embesiller kervanı değil kaybı hangi tarafta verdiysen o taraflısın algısını bir kenara bırakın bizim gençlerimiz bizim insanımız diye değil insanlar ölüyor diye üzülün ve barışı değil insan olmayı temenni edin.

poppymoore

evet BU MEYDAN KANLI MEYDAN!

kubsun

Bu meydan kanlı meydan diye bağırıyorlar be. Adamlar patlamadan sonra ambulansları polis arabalarını taşladı. Polisler şehit oldu. Polise saldıran insana mı üzüleceğim? Gebersinler. Yerine yenileri doğuyor.

kutupmaymunu

o türkü 77 katliamı için yazılmış bir türkü seni cahil ambulansdan önce polis arabaları geldi ve yaralılara onlara yardım etmek isteyenlere gaz sıktılar ölü sayısı çoğalsın der gibi ve o insanlar senin ailen güvenli bir ortamda yaşasın diye öldüler barış için öldüler herkes kardeştedir dedikleri için öldüler insan oldukları için öldüler gerçekten insan oldukları için ve sen onların ölüm anında çektiği acıyı parçalanmış kol ve bacakları gören insanların psikolojini arkadaşlarını eşlerini çocuklarını anne babalarını kaybeden kişilerin çektiği ızdırabı hiçe sayamazsın amk asıl senin yaptığın hainliktir ihanet eden sensin yerine yenileri doğuyor öyle mi o zaman nüfüsun yarını katledelim nası olsa yenileri doğuyor dimi seni beni onu bunu öldürelim nası olsa yeni doğacak insanlar var dimi bu nası bi zihniyettir ya seninle aynı gezegende yaşadığıma utanıyorum herkes insandır ama çok az kişi insanlık yapar şimdi siktir git şurdan gerizekalı

lakin

Şuraya bak arkadaş; 9 yaşında bebe olmuş sana strateji uzmanı, FPS başrolü. İlkokul mezunu olan ama hayat üniversitesi mezunu büyük resmi gören seçmenler gördük de bu yeni galiba. Anlat bakalım dinleyelim seni, ne olacak bu hayatbilgisi'nin hali? @kub/sun

Görüş Bildir