Angelina Jolie'nin Etiyopya'dan Evlat Edindiği Kızı Zahara'nın Annesi: Kızımla Görüşmek İstiyorum!

519PAYLAŞIM

Mentewab Dawit Lebiso fakirlik içinde yaşamını sürdürmeye çalışırken 19 yaşında tecavüze uğrayan bir kadın. Bu tecavüzden hamile kaldıktan sonra ise hayat ona haksız davranmaya devam etmiş. Kaderin bir U dönüşü ile kızının hayatı kurtulan Etiyopyalı buruk anne Dailymail'in haberine göre Angelina Jolie'den ne para ne pul istiyor. Sadece kızıyla görüşmenin hayali ile yaşıyor.

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/news/article-...

Mentewab Dawit Lebiso Etiyopya'da yaşamaya çalışan fakir kesimin içinde ve hikayesi oldukça üzücü. Bir tecavüz, zorlu bir hastalık ve bebeğinden vazgeçme...

Angelina Jolie'nin 12 yıldır evlatlık kızı olan Zahara'nın Etiyopya'da yaşayan biyolojik annesi; "Lütfen sadece kızımla konuşmak istiyorum."

Angelina Jolie'nin 12 yıldır evlatlık kızı olan Zahara'nın Etiyopya'da yaşayan biyolojik annesi; "Lütfen sadece kızımla konuşmak istiyorum."
Angelina Jolie'nin 12 yıldır evlatlık kızı olan Zahara'nın Etiyopya'da yaşayan biyolojik annesi; "Lütfen sadece kızımla konuşmak istiyorum."

Halen fakirlik içinde yaşamakta olan Mentewab Dawit Lebiso, ayrıca Angelina'nın Brad Pitt'le süren vekalet davasında mutlaka Zahara'yı almasını istediğini söyledi. 

Yaşadığı tecavüz ve saldırı sonrasında dünyaya getirdiği bebeği doğurduktan sonra hasta olunca evlatlık olarak vermek zorunda kalan Mentewab 2007 yılında kızından ayrılmıştı.

Etiyopya'da bulunan bu evin iki odasını kiraya veren kadın ayda 50 TL gibi bir para kazanıyor.

"Sadece onun benim hayatta olduğumu bilmesini istiyorum ve onunla konuşabilmek istiyorum. Kızımı geri istemiyorum, sadece onunla bağlantıda olmak istiyorum."

Zahara Jolie Pitt Etiyopya'dan ayrılmasaydı, şimdi Los Angeles'ta yaşadığı hayattan çok farklı bir durumda olabilirdi.

Mentewab Jolie ve Pitt'in kızına herşeyin en iyisini verdiğini kabul ediyor ve bundan büyük mutluluk duyduğunu anlatyor. Ama aradan geçen 12 yıla rağmen kızını özlemeyi hiç bırakmamış.

"Onu hep özlüyorum. Her gün onu düşünüyorum ve sesini duymayı, yüzünü görmeyi bekliyorum. Doğum günü olduğunu biliyorum ama onunla kutlayamadığım için üzülüyorum."

Orta Etiyopya'da bir kentte yaşayan üzgün anne 12 yıldır Angelina Jolie'den kızıyla ilgili bir haber, fotoğraf, mektup ya da para almadığını iddia ediyor.

Zahara Jolie Pitt ailesiyle olmasaydı bu sokaktaki evinde annesi ile birlikte yaşıyor olacaktı.

Mentewab evinde kızının fotoğraflarını bulundurmuyor çünkü kızını evlatlık verdiğinin çevre tarafından duyulmasından utanıyor. Bu bir Hollywood ailesi olsa bile...

Yaşadığı tecavüz olayı ise korkunç. Anneannesi ile yaşayan genç kadın evine zorla giren bir adam tarafından tecavüze uğruyor ve hamile kalıyor.

Ailesi Mentewab'ı evlatlıktan reddediyor.

Kadın aslında önce kızına sahip çıkmıştı. Adını da 'iyi haber' anlamına gelen Yemasrech koymuştu. Fakat fakirlik onu iyice zorlayınca bebeği kendi annesi Almaz Elfneh'e bırakıp kaçtı.

Geçmişte olanları ve şimdiki pişmanlığını üzüntü içinde mahçup olarak anlatan kadın kızını geri istemediğini yalnızca onunla bir iletişim kurmak istediğini söylüyor.

Jolie'nin kendine para yardımı yapmadığını, bunu da istemediğini söyleyen Mentewab, kendi söylediklerinin oyuncuya yanlış iletildiğinden emin.

Zahara'yı 2005 yılında evlatlık edinen Jolie ise kendisine çocuğun anne babasının AIDS yüzünden hayatının kaybettiğinin söylendiğini açıklamıştı.

Zahara daha minik bir bebekken ABD'ye gelmiş ve yeni annesinin şefkati üzerinden hiç eksik olmamıştı.

Angelina ayrıca çocuğun sağlığının besinsizlikten ve susuzluktan büyük tehlike altında olduğunu açıklamıştı.

Angelina ilk 2002 yılında Kamboçya'dan oğlu Maddox'u evlat edinmişti daha sonra 2005'te ise Zahara'yı.

Zahara, annesi Angelina ve kızkardeşi Shiloh ile bir davette.

Mentewab Angelina'dan ne kızını ne parasını istediğini yalnızca iletişimde kalmak istediğini ifade ediyor. ABD'de yaşayan erkek kardeşi sayesinde boşanma davası haberlerini alıyor.

"Kızımın Angelina ile kalmasını istiyorum. O iyi bir anne ve bütün çocuklar anneleri ile birlikte kalmalı."

"Brad Pitt de kızıma iyi bir baba oldu. Ayrılacaklarına üzülüyorum, onlar için dua edeceğim."

"Brad Pitt de kızıma iyi bir baba oldu. Ayrılacaklarına üzülüyorum, onlar için dua edeceğim."
"Brad Pitt de kızıma iyi bir baba oldu. Ayrılacaklarına üzülüyorum, onlar için dua edeceğim."

Mentewab halen tek başına yaşıyor. Bir evliliği olmadı ya da başka bir çocuk doğurmadı.

Bebeği evlatlık edindirme ajansından biri tarafından alındığında ona bilgi verileceği söylenmişti ama hiç haber alamadı.

Kızının fotoğraflarını gazetelerden kesen anne, hayatını devam ettirmeye çabalıyor.

Tecavüze uğradığında 19 yaşında olan kadın bebeğinin doğumundan bahsederken bile gözleri doluyor.

Zahara'nın evlatlık verilmek için götürüldüğü Awassa şehrinde sefalet ve fakirlik hakimiyetini kurmuş durumda.

Zahara yaşındaki kızlar Etiyopya'da hem okula gidip hem de çalışmak zorundalar.

Bu işler çöpçülükten, ev işlerine, tarlada çalışmaya kadar farklı farklı işler olabiliyor.

Doğumdan sonra ciddi bir hastalık geçirince bebeğinin elinden alınması kolaylaşan anne Mentewab, asla bebeğini vermek istemediğini sölüyor.

Mentewab'a göre evlat edinme işlemlerini halleden arabulucu Angelina Jolie'ye yalan söyledi ve çocuğun ailesinin hayatta olmadığını anlattı.

Zahara'nın Angelina ile tanıştığı 258,808 nüfuslu şehirde balıkçılar eve dönüyor.

Başkent Addis Ababa'da bulunan Wide Horizons For Children evlat edindirme şirketi bütün işlemleri gerçekleştirmişti

Aradan geçen 12 yıl sonra şirketin Angelina Jolie'ye çocuğun anne babasının AIDS'ten öldüğünü söylemiş olması Mentewab'ı hala kızdırıyor.

Wide Horizons For Children 'Çocuklar İçin Geniş Ufuklar' evlat edindirme ajansından bir fotoğraf.

"Bir çocuğumu evlatlık vermek zorunda kaldım. Gereken maddi durumu sağlayamadıktan sonra bir bebek daha yapmayı düşünmüyorum," diyor Mentewab.

Zahara'nın kardeşleri, Brad Pitt'in kucağındaki Knox ve elinden tuttuğu Zahara, Angelina Jolie'nin kucağındaki ise Vivienne, solunda Maddox sağında Shiloh.

8 kişilik bu geniş ve boşanma davasına kadar mutlu görünen aile birçok seyahate birlikte çıkmıştı.

Angelina Jolie ise CNN ile yaptığı bir röportajda Zahara'nın nasıl dünyaya geldiğini bilmediğini söylemişti.

Angelina "O Etiyopyalı ve AIDS yüzünden öksüz kalmış bir çocuk," demişti.

Mentewab'ın üzgünlüğü bir biyolojik anne için elbette çok doğal ve anlaşılır fakat şimdilik öncelikle Jolie Pitt cephesindeki zorlu boşanma davasının sonlanması gerekiyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
corpse-bride

Allah kimseye yaşatmasın ben olsam reddederdim çocuğu yalan yok

desi

Şartlar ne olursa olsun. Şanslısın ki resimlerini ve nasıl bir hayat yaşadığını görebiliyorsun Konuşup ne yapacaksın... Tamamen Para koparmak.

digidiplomat

Çocuk Etiyopya'ya gidemeyeceğine göre kadının ABD'ye gitmesi hatta yerleşmesi gerekecek görüşmeleri için. Annelik değil de başka bi içgüdü gibi geldi...

vandetta

Genelde böyle bir yorum yapmam ama yaşanmışlık ve fakir edebiyatı üstüne ''kaçan annenin dramı '' çok acıklıymış. Ne olursa olsun, şartlar nasıl gelişirse gelişsin , evladını bırakıp kaçan bir annenin veya babanın ne draması olur , ne trajedisi ! Bunlar evlat edinmeselerdi çocuğun psikolojisini düşünmek bile insanın canını acıtıyor ''tecavüz eden ve yok olan baba , üstüne onu bırakıp kaçan anne '' .

outland

Nasıl para koparırım diye bakmış işte

Görüş Bildir