Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Angela Merkel'in Liyakat Nişanı Verdiği Özlem Türeci ve Uğur Şahin'in Arkasından Yürümesi Gündem Oldu

6.6bPAYLAŞIM

Görmeye alışık olmadığımız hareketler bunlar!

Geçtiğimiz gün Koronavirüs salgınında geliştirdikleri aşıyla hayat kurtaran BioNTech kurucu ortağı ve CEO’su Prof. Dr. Uğur Şahin ve eşi Dr. Özlem Türeci’ye Almanya Federal Cumhuriyeti Liyakat Nişanı verildi.

BioNTech’in kurucu ortağı ve CEO’su Şahin ve eşi Türeci, Bellevue Sarayı’nda düzenlenen, Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier ve Almanya Başbakanı Angela Merkel’in de katılımıyla liyakat nişanı takdim edildi.

Burada da bahsetmiştik.

BioNTech Kurucuları Uğur Şahin ve Özlem Türeci’ye Liyakat Nişanı: 'Geliştirdiğiniz Aşı İnsanlığa Hizmettir' - onedio.com
BioNTech Kurucuları Uğur Şahin ve Özlem Türeci’ye Liyakat Nişanı: 'Geliştirdiğiniz Aşı İnsanlığa Hizmettir' - onedio.com

Takdim öncesi salona yürüyüş anları herkesin dikkatini çekti.

Özlem Türeci ve Uğur Şahin'in arkasında yürüyen Merkel'in o anları...

Ardından da gündem oldu pek tabii.👇

twitter.com

İnsanlar şöyle yorumlar yaptılar:

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👏👏👏

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

İki bilim insanı önünde yürüyor diye zayıfı sömüren, pkk yı yıllardır besleyen bir ülkenin liderini övecek kadar karaktersiz yavşak olmasın bir insan.

erdem-gulden

Aynen bir de şeyler var pkkyı yıllardır besleyen bir ülkenin vatandaşlığından ihya olmuş ve o vatandaşlığı miksen tc vatandaşlığına tercih etmeyecek , orada misler gibi sosyal hukuk devletinde yaşayıp buradaki despot iktidara oy verecek kadar karaktersiz ve yavşak ta olmasın mesela insan.

Gizli Kullanıcı

Aynen 2. sırada da o yavşaklar geliyor.

erdem-gulden

Ama eklemek isterim , aynen derken ilk yorumuna katıldığım için demedim aslında. İyi olan bir şeyi her zaman alkışlamalı insan . Bu kişinin kim olduğu ile ilgili değil , yaşanan durumun ne kadar olumlu olduğuyla ilgili. Bilmiyorum ama ben oldukça olumlu buluyorum böyle şeyleri , karaktersiz ve yavşak olma kısmı senin takdirin :) Kendimize böyle duvarlar inşa edersek hayvan haklarını savunan bir terörist oldugunda hayvan haklarını , insan haklarını savunan bir hırsız oldugunda insan haklarını , dünya barışını savunan bir eşcinsel olduğunda (eşcinsel karşıtları açısından) dünya barışını bunlar savunuyor agaaa diyerek hiç bir doğruyu savunamaz hale geliriz.

Gizli Kullanıcı

Çok mantıklı konuştun Erdem Bey. Mesela çocuk tacizcisi bir orospu çocuğu yerden bir çöpü alıp çöpe attığında onu alkışlamalıyız değil mi ? ''Kendimize böyle duvarlar inşa edersek hayvan haklarını savunan bir terörist oldugunda hayvan haklarını , insan haklarını savunan bir hırsız oldugunda insan haklarını , dünya barışını savunan bir eşcinsel olduğunda (eşcinsel karşıtları açısından) dünya barışını bunlar savunuyor agaaa diyerek hiç bir doğruyu savunamaz hale geliriz.'' kısmına gelince, bir şeyin doğru olduğunu anlayıp, kabul etmen ve savunman için birinden mi görmen lazım illa ya da şerefsiz bir insan doğru bir şey yaptığında doğru olana mı düşman oluyorsun ? Negatifliğin de dereceleri var.

erdem-gulden

Ya bayaa uzun uzun yazdım ama sildim üzgünüm anlatmaya yetmedi cümlelerim çünkü bakış açın iletişime kapalı . Yok sen malesef beni anlayamıyorsun. :) " bir şeyin doğru olduğunu anlayıp, kabul etmen ve savunman için birinden mi görmen lazım illa ya da şerefsiz bir insan doğru bir şey yaptığında doğru olana mı düşman oluyorsun ? " Böyle bir cevabı neye dayanarak yazdın anlayabilmiş değilim mesela. Hayatta başarılar dilerim :)

Gizli Kullanıcı

''...........dünya barışını bunlar savunuyor agaaa diyerek hiç bir doğruyu savunamaz hale geliriz.'' Hocam sen yazdığını hatırlamıyorsun ya da ne yazdığının farkında değilsin sanırım. Böyle bir cevabı neye dayanarak yazdın diye sorman ayrı bir ilginçlik. Mutluluklar dilerim.

Gizli Kullanıcı

Çok güzel okuyordum yazdığını ama ''Bak yine demagoji yapıp "Merkel'i övüyorlar, yetişin a dostlar" diye feryat figan etmeyesin diye'' yazdığın yavşakça cümleden sonra seni kaale almamaya karar verdim. Maalesef içinizdeki orospu çocuğunu saklayamıyorsunuz, illa taşıyor.

erdem-gulden

Bak tersinden son kez örnek veriyorum dediklerimi doğru anlayabilmen , bunun sağlamasını yapabilmen için küfürsever arkadaşım :) Bu sefer ele bir suçlu , sapık filan almayalım atıyorum herkesçe sevilen bir figür olsun veya boşver senin en sevdiğin figür olsun aklına getir. Bu en sevdiğin saygı duyduğun kimse öyle bir harekette davranışta bulunuyor ki büyük bir hayal kırıklığı yaşıyorsun ve seni rahatsız ediyor bu durum . Bu durumdan rahatsızlıgını dile getirir misin yoksa göz ardı mı edersin ? Yani iyi olanın kötü davranışına denk geldiğinde görmezden gelip övmeye devam mı edersin yoksa o konu özelinde o duruma yönelik eleştiride bulunur musun ? Yok ama burada bu yaptığı yanlış olmuş der misin demez misin ? Hoşuna gitmediyse hoş olmamış demez misin ? O kişiye çok saygı duyman, hoşuna gitmeyen hareketini hoşgörmeni sağlar mı yani ? İyi kabul ettiğin , kötü bir şey sergilerse kötü yapmış dersin . Kötü kabul ettiğin , iyi bir şey sergilerse iyi demez misin ?

Gizli Kullanıcı

Elma ile elma, armut ile armut kıyaslanır. Şerefsiz ile iyi insan kıyaslanıp, söylediğini haklı çıkarmaya çalışılmaz. Bir insan ne kadar iyi olursa olsun yanlışın şiddetine göre değişir her eylem. Tarih boyunca milyonlarca insanı sömüren ve sömürmeye devam eden, teröristleri alenen destekleyen bir devletin başındaki insan ne halt yerse yesin övmem. Sen diyorsun ya ne olursa olsun doğruyu yapınca alkışlamalı insan diye, ben de diyorum ki o alkışı ancak karaktersiz midesiz biri tutar.

Gizli Kullanıcı

Sen hala dediğim doğru kafasındasın çünkü at gözlüğü ile bakmaya devam ediyorsun. Son kez anlatıyormuşsun da ben senin ne dediğini sen konuşmadan anladım zaten. Sen düşünceni empoze etmeye çalışacağına karşı düşünceyi bir ölç tart anlamaya çalış. Senin sorunun devamlı anlatmaya çalışman, bunun yerine anlamaya çalışmalısın. Yaptığın gibi örnek vereyim son olarak. Bak şimdi şöyle düşün; Biri var, kendi kendine zararı olan şeyler yapar ama kimseye zararı dokunmaz. Bu adam iyi bir şey yaptığında alkışlarsın, översin değil mi ? Peki bir başka adamı düşün, hırsız, katil, tecavüzcü şerefsizin biri, o adam da çok iyi bir davranış sergiledi, onu alkışlayacak mısın ? Övecek misin ?

cerrahpasalihalit

namaz kılmıyorlarsa ne işe yarar ki bu ilim ve bilim.

akatsuki1971

senin dolarını bir günde 10 tl yapıyor. arkadaş sebepler alemindeyiz oturduğun yerden lokma ağzına gelmeyecek. tevekkül etmek yan gel yat ağzıma lokam düş değildir. ilimle bilimle yapacaksın zaten bu nasıl kafadır anlamadım. öyle olsa amerika israil ingiltere almanya sürünürlerdi müslüman ülkeler de dünyayı yönetirdi.

erdem-gulden

namaz kılsan da kılmasan da merak etme burada böyle mal mal yorum yaparak inandığın ahiretin cennet kapılarından geçemeyeceksin. Çünkü yok öyle bir şey uyandırayım . Sana ilim ve bilimi yaşatanların bu dünyada ne işe yaradığını kendisinden başka kimlere faydası olduğunu binbir örnekle açıklayabilirim ama sen bana namaz kılmanın senden başka kime neye faydası olduğunu sadece bir örnekle açıklayabilir misin acaba ?

gzm-ynklr

Bravo.

enverani

Helal olsun yaaa kim olduklarına etnik kökenlerine siyasi duruşlarına inançlarına bakmaksızın saygı duymuş arkalarından yürümüş. Ya bizimkiler 100 yıldır ya başörtüye takılmış ya laiklil demiş ya irtica demiş heykel heykel heykel amkkk Allahtan Rte geldi dedi saçmala katsayımız arttı. Sürekli heykelle bir adım ileriyr gidemezdik

smile2die

/haber/iran-ve-kongo-yu-geride-biraktik-turkiye-dunyada-faizin-en-yuksek-oldugu-7-ulke-haline-geldi-971588 yorumun ?

enverani

Selincim buna yorumumu yaptım ama sen kaçırmışsın. İş bilmezlik, yorumlanacak çok bişey yok ne kadar acziyette olduğumuzu gösteriyor ekonomik anlamda.

Gizli Kullanıcı

Evet. 18 yıldır ülkeyi yöneten iktidar yüzünden çok aciz düştük ama inşallah Akp gelip bu 18 yıllık ithalat partisinin bıraktığı enkazı kaldıracak.

k4dir

birde Türk siyasetçiler falan fistan twitterde orda bur da resim paylaşıp " gurur duyuyoruz " diye paylaşmıyorlar mı tam komedi. Kendi ülke insanına değer vermeyip daha gencecik insanlara iş hayatına başlamadan 40 45 bin tl kyk borcu takıyorsunuz. Ülkenin mühendisi öğretmeni ( imam müezzin falan hariç ) atanamamaktan hatta asgari ücretle bile iş bulamamaktan şikayetçi. Ne yapacaklar insanlar Türkiye de kalıp koyun olmaya devam mı edecekler. Utanacağınız yerde gurur duyun aq salakları :D Almanlar götüyle gülüyor bize.

Görüş Bildir