Görüş Bildir
Haberler
Android Telefonların Güvenliği Blackberry'ye Emanet

Android Telefonların Güvenliği Blackberry'ye Emanet

Batuhan
10.07.2015 - 12:02
İçeriğin Devamı Aşağıda

BlackBerry’nin son zamanlarda çok iyi günler geçirdiğini söyleyemeyiz. Eski havalı günlerine dönmek için çıkış yolu arayan Kanadalı şirket için “yardım eli” dev bir isimden geldi. BlackBerry ve Google, Android telefonların güvenliği için iş birliğine gittiğini duyurdu.

Android platformunu daha güvenli hale getirmek amacıyla güvenlik konusunda kendini kanıtlamış olan BlackBerry’nin tecrübelerinden faydalanmayı planlıyor. İki şirket arasındaki anlaşma kapsamında BlackBerry’nin BES12 olarak bilinen üst düzey güvenlik özellikleri Android 5.0 Lollipop ve Google Play for Work’e entegre edilecek. Kurumsal kullanıcıların da dikkatini çekmesi beklenen hamleyle birlikte Android için yeni bir hedef kitle daha yaratılmış olacak. Anlaşmanın ve BES12’nin Android’e entegre edilmesi konusundaki detaylarının önümüzdeki günlerde açığa çıkması bekliyoruz.

Öte yandan anlaşma her ne kadar güvenlik konusunu kapsasa da bu karar bir anlamda BlackBerry’nin Android işletim sistemli bir telefon üreteceğini de onaylıyor. Uzun zamandır “ Venice ” olarak anılan bu gizemli telefon da artık çok yakında duyurulabilir.

LOG

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın