Görüş Bildir
Haberler
Android Lollipop’un Kullanım Oranı Düşündürücü

Android Lollipop’un Kullanım Oranı Düşündürücü

Onedio Medya
04.08.2015 - 14:40

Android işletim sistemi bugün yalnızca akıllı telefonlarda değil birçok farklı cihazda karşımıza çıkıyor. Onlarca üreticinin geliştirdiği milyonlarca cihazın en alışılageldik sorunu ise tabii ki güncelleme. Bu kadar farklı ve çok sayıdaki cihaza destek veremeyen üreticiler, kullanıcıların yeni sürümleri hiç görememesine veya son sürüme çok geç bir şekilde geçiş yapmasına neden oluyor. Android işletim sistemini kullanan cihazların başta gelen sorunlarından olan bu güncelleme problemi, yayınlanan son grafiklerde de net bir şekilde kendisini gösteriyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Yayınlanan grafiğe göre son sürüm olan Lollipop‘un kullanıldığı cihazların oranı yüzde 12,4’den 18,1’e yükselmiş durumda. Ancak bu yükseliş halen yeterli değil ve KitKat ile JellyBean kullanıcıları göz önüne alındığında oldukça küçük bir kitlenin son sürüm Android kullanıyor olması dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz haziran ayında 37,4 oranına sahip olan JellyBean‘in yüzde 33,6’ya düştüğü gözlenirken KitKat’ın ise popülerliğinden hiçbir şey kaybetmemesi ve hatta payını artırması da grafiğin ilginç noktalarından biri. Geçtiğimiz ay 39,2 olan KitKat’ın dağılım oranı bu ay 39,3’e yükselmiş durumda. Henüz Lollipop bile istenen rakamlara ulaşamamışken yeni gelecek olan Android M‘nin nasıl bir başarı yakalayacağı merakla bekleniyor.

LOG

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0