Görüş Bildir
Haberler
Amerikan Benzin İstasyonları Hacker Saldırısı Altında

Amerikan Benzin İstasyonları Hacker Saldırısı Altında

Onedio Medya
09.08.2015 - 23:17

Bir benzin istasyonunun izleme sisteminin bu yıl içerinde hacklenmesinin ardından Trend Micro araştırmacıları Kyle Wilhoit ve Stephen Hilt olaya yakından bakmaya karar verdi. GasPots adını verdikleri düzmece internet bağlantılı sistemi çeşitli ülkelerde aktive ederek hacker hareketlerini gözlemlemeyi hedeflediler ve ulaştıkları sonuç hiç de iç açıcı değil.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Benzin izleme sistemleri hiç güvende değiller. Araştırmacılar çoğunluğu Amerika’da olmak üzere birçok ülkede sayısız hacker saldırısı olduğunu gözlemledi. Bazıları sadece keşif için hack faaliyeti yürütürken bazıları GasPot isimlerini değiştirdiler. Hatta bir tanesi SEAcannngo ismini kullanarak Suriye Elektronik Ordusu’na dair ipuçları verdi. Ancak daha sonra Suriye Elektronik Ordusu olayı yalanladı. Yine Iranian Dark Coders (İranlı Karanlık Yazılımcılar) H4CK3D by IDC-TEAM ismiyle saldırı düzenlediler.

Şubat ayında gerçekleşen saldırıda ise GasPot ismi DIESEL‘den WE_ARE_LEGION‘a dönüştürüldü. WE_ARE_LEGION söylemi genellikle Anonymous kullanıyor. Öte yandan Washington’da yer alan bir başka GasPot iki gün boyunca DDoS saldırısına uğradı.

Benzin izleme sistemi tankerlerdeki benzin seviyelerini, yoğunluğunu ve sıcaklığını izleyen ve şirketler tarafından şifrelenmeye ihtiyaç duyulmamış sistemler. Ta ki bugüne kadar; çünkü araştırmacıların ortaya koydukları sonuçlar, benzin izleme sistemlerinin doğru şekilde korunmaması halinde büyük yıkımlara yol açılabileceğini gösteriyor. Wilhoit ve Hilt izleme sistemlerinin kesinlikle internete bağlanmamaları gerektiğini söylüyor. İlla bağlantılı olacaksa da sıra dışı derecede yüksek korumalı internet bağlantılarına ihtiyaç duyulacağı apaçık.

LOG

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0