Görüş Bildir
Haberler
'Amacım Allah Nasip Ederse Şehit Olmaktır'

'Amacım Allah Nasip Ederse Şehit Olmaktır'

Ulaş
19.08.2015 - 12:40 Son Güncelleme: 19.08.2015 - 21:31

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 'Dolar/TL'deki değişim nedeniyle Ocak'tan bu yana doğalgazda maliyet artışı 11 milyar TL' açıklamasında bulundu. Diplomasi Muhabirleri Derneği üyeleri ile yaptığı toplantıda konuşan Yıldız “Benim amacım Allah nasip ederse şehit olmaktır” dedi ve bu açıklaması ile sosyal medyanın gündemine oturdu...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Diplomasi Muhabirleri Derneği ile sohbet toplantısına katıldı. Toplantı devam ederken gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Bakan Yıldız, 'Kalbimde yüreğimde hissettiğim bir konudur. İnsanın iç muhasebesi, Allah'la arasındaki bir konudur. Benim amacım Allah nasip ederse şehit olmaktır. Bunu açıkça söylüyorum. Dinim milletim vatanım için. Sorulduğu için söylüyorum' dedi.

Oğlunun bedeli askerlik yaptığı iddiaları ile ilgili olarak Bakan Yıldız, 'Oğlumun bedelli iddiaları tamamen iftira. Yapsa onu söylerim. Okulları yeni bitti, askerlik yapmadılar. Zamanı gelince yapacaklar. Hep birlikte inşallah görmüş olacağız' diye konuştu. 

HDP'ye paralel yapı gerekçesiyle oy veren polisin elinde, şehit olan askerin kanı vardır'

Bakan Yıldız, bazı polislerin HDP'ye oy verdiği iddialarına ilişkin ise 'HDP'ye sırf paralel gerekçesiyle oy vermişse elinde beraber çalıştığı arkadaşının, şehit olan askerin kanı vardır. Eğer lojmandan yüzde 62 HDP'ye oy çıkmışsa bu demokrasi değildir. Terörün olmaması için devlet her türlü müzakereyi yapar. Bu müzakereyi suç unsuru gibi göstermek yanlıştır. Ben bunu demokratik bir tercih olarak görmüyorum' diye konuştu.

Toplantının devam ederken gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplayan Bakan Yıldız, PKK terör örgütünün enerji hatlarına yaptığı saldırılara ilişkin bir soru üzerine, 'Kuzey Irak'a petrol mamülleri veren bir ülkeyiz. Komşu, kardeş ve onların problemlerine kayıtsız kalmayan bir ülkeyiz. Ama PKK'nın Kürtçülük adına oradaki yaptığı işlemlerin, orada ki yaşayan Kürt kardeşlerimize zararı olduğunu kendileri de açıkça ifade ediyorlar. Siz direği yıkacaksınız, trafoyu patlatacaksınız, yolu kesip, hendek kazıp oradaki dağıtım şirketlerini yakacaksınız, sonra da hizmet aksamasın diyeceksiniz. Bu mümkün değil. Ben bunu bütün yönleriyle paylaştığımda 'yoksa elektrikle mi? tehdit ediyorsunuz dediler' büyük resim kimin tehdit ettiğini açıkça ortaya koyuyor. Büyük resim PKK terörün oradaki vatandaşların aldığı hizmete mani olduğunu gösteriyor' yanıtını verdi.

Dolardaki artışın faturası...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, dolarda yaşanan artışın faturasını da açıkladı. Yıldız, 'Dolar/TL'deki değişim nedeniyle Ocak'tan bu yana doğalgazda maliyet artışı 11 milyar TL' dedi.

Bakan Taner Yıldız, doğalgaz zammına ilişkin olarak, 'Sanayicimize ve vatandaşımıza bu maliyetleri yansıtma niyetinde değiliz' dedi.

Yıldız'ın "şehit" açıklamasına sosyal medyadan tepkiler gecikmedi:

İçeriğin Devamı Aşağıda
İçeriğin Devamı Aşağıda
İçeriğin Devamı Aşağıda
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0