Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dünyanın En Başarılı Girişimcilerinden Başarıyı Kovalayanlar İçin Altın Değerinde 19 Tavsiye

181PAYLAŞIM

Azimle çalışıp betonu, hatta dağları delen bu dünyanın en başarılı insanlarının sizin de delmenize yardımcı olabilecek çok önemli tavsiyeleri var:

Kaynak: http://www.businessinsider.com/20-entrep...

1. Bill Gates - Microsoft Kurucusu

"Başarı kötü bir öğretmendir. Zeki insanları asla kaybetmeyeceklerine inandırarak baştan çıkarır."

2. Steve Jobs - Apple Computer Kurucu Ortağı

9to5mac.files.wordpress.com

"Noktaları ileriye  bakarak değil; sadece geriye baktığınızda birleştirebilirsiniz. Ve gelecekte bir şekilde birleşmiş olduklarını göreceğinize güvenmeniz gerekir."

3. Jack Ma - Alibaba Group Kurucusu

"Alibaba sadece bir iş değil; bir hayal, bir sebep. Bırakın Wall Street yatırımcıları bizi lanetlesinler."

4. Mark Cuban - Dallas Mavericks Takımı Sahibi

"İşinizi yapın. Çalışmayı ve düşünmeyi abartın. Beklentilerinizi abartılı bir şekilde ortaya koyun. Bu işin kısa yolu yok."

5. Barbara Corcoran - Yatırımcı

"İnsanlar sevecekleri biriyle iş yapmak isterler. Eğer insanlar sizi severse, sizinle iş yapmak isteyeceklerdir."

6. Peter Thiel - PayPal Kurucu Ortağı

"Bence rekabetle ilgili en önemli şey şu: Rekabet bizi etrafımızdaki insanlara odaklanmaya itiyor ve bizler yarıştığımız konularda kendimizi geliştirdikçe esas önemli olan, aşkın olan, ve anlamlı olan şeyleri yitiriyoruz."

7. Marissa Mayer - Yahoo! CEO'su

"Ben her zaman yapmaya hazır olmadığım şeyleri yaptım. Sanırım insan bu şekilde gelişiyor. 'Bunu yapabileceğimden emin değilim' dediğiniz anları çabalayarak atlattığınızda, işte esas büyük başarı o zaman elde ediliyor."

8. Jeff Bezos - Amazon.com Kurucusu

"Eğer rekabet odaklıysanız, yenilik yapan bir rakibiniz olana dek beklemeniz gerekir. Ama eğer müşteri odaklı çalışıyorsanız, bu öncülük etmenizi mümkün kılar."

9. Steve Wozniak - Apple Computer Kurucu Ortağı

"Yaptığınız şeyi seviyorsanız ve onun getirdiği sorumlulukları üstlenebiliyorsanız başarıya ulaşabilecek kapasiteye sahipsiniz demektir. Ve emin olun yaratmak istediğiniz şeyi düşünerek yalnız geçirdiğiniz gecelerin her bir dakikası buna değecektir."

10. Jack Dorsey - Twitter Kurucu Ortağı

"Mükemmelleştirilecek detayların sayısını sınırlayın ve elinizde kalan tüm detayları mükemmelleştirin."

11. Eric Schmidt - Google CEO'su

"Bir şeylere 'evet' demenin yolunu bulun. Başka bir ülkeden gelen davetlere, yeni arkadaşlar edinmeye, yeni bir şey öğrenmeye 'evet' deyin. İlk işinizi ve bir sonrakini bu şekilde elde edebilir; bir aileye ve çocuklara bu şekilde sahip olabilirsiniz."

12. Tony Hsieh - Zappos CEO'su

"Pek çok insanın o işlerden para kazandığını biliyor olsanız bile bilmediğiniz oyunları oynamayın."

13. Marc Andreessen - Netscape Kurucu Ortağı

"Steve Martin'in 'Born Standing Up' kitabını gerçekten okumalısınız. 'O kadar iyi olun ki, sizi görmezden gelemesinler.'"

14. Angela Ahrendts - Apple Computer Online ve Perakende Mağazalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı

"Unutmayın ki evrensel dil, mesajla veya e-postayla gönderilebilen veya sözle ifade edilebilen bir şey değil; hissedilebilen bir şeydir."

15. Aaron Levie - Box Kurucu Ortağı

"Tüm ürünler, eninde sonunda modası geçecek olan varsayımlar üzerinden evrilir. Bu her girişimcinin zayıf noktası ve her başlangıcın avantajıdır."

16. Richard Branson - Virgin Group CEO'su

"Annem bana geçmişteki pişmanlıklarıma değil, önümdeki şeylere odaklanmam gerektiğini öğretti. İnsanların zamanlarını ve enerjilerini yeni bir proje yerine başarısızlıklarını düşünmeye harcaması beni her zaman çok şaşırtmıştır."

17. Warren Buffett - Berkshire Hathaway Sahibi

"İtibarınızı yaratmak 20 sene alır, mahvetmek ise beş dakika. Eğer bunu aklınızda tutarsanız her şeyi farklı bir biçimde yaparsınız."

18. Mark Zuckerberg - Facebook Kurucusu

"En büyük risk hiçbir risk almamaktır... Çok hızlı şekilde değişen bu dünyada başarısız olması garanti olan tek strateji risk almamaktır."

19. Michael Dell - Dell Inc. Kurucusu

"Çılgın olun ve yapmayı amaçladığınız şey hakkında çok fazla tavsiye istemeyin."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sciencesoldier

bu sözlerin üzerine bir söz de charles bukowskiden gelsin - Ya Düş'lerinin peşine düşmeyi seçersin; ya da olanları kabullenmeyi...“İyi ki” lerinle güçlenir, “keşke” lerinle tükenirsin...Karar senin....

corpse-bride

"Bir şeylere 'evet' demenin yolunu bulun. Başka bir ülkeden gelen davetlere, yeni arkadaşlar edinmeye, yeni bir şey öğrenmeye 'evet' deyin. İlk işinizi ve bir sonrakini bu şekilde elde edebilir; bir aileye ve çocuklara bu şekilde sahip olabilirsiniz."

ayip-adam..

13 deki adamın kafası Twitterdaki profil yumurtası euheuehu

emrakyz

Aslinda sondaki gulusunu hayalimde canlandirip guldum euheheuhu (13 deki adami)

Görüş Bildir