Almanya'daki Laboratuvarda Gerçekleştirilen Deneylerde Maymunlara ve Diğer Hayvanlara Adeta İşkence Uygulandığı Ortaya Çıktı!

7.5bPAYLAŞIM

Aktivistlerin yürüttüğü gizli araştırmaların ardından Almanya'daki bir laboratuvarda maymunlara, köpeklere ve kedilere yapılan korkunç muameleye ait görüntüler ortaya çıktı.

Kaynak: https://www.unilad.co.uk

Gizli kameraların yakaladığı görüntülerde savunmasız minik maymunların, çalışanlar boyunlarındaki metal aletleri onları kısıtlamak ve üzerlerinde çeşitli testler uygulamak için kullanırken çığlık attığı görülüyor.

Toksik deneylerin ardından kanamaları devam eder halde ölüme terk edilen hayvanları içeren  korkunç istismar ise SOKO Tierschutz ve Cruelty Free International isimli aktivist organizasyonları sayesinde ortaya çıktı.

UYARI: Bu görüntüler rahatsız edici olabilir.

Almanya'daki bir laboratuvarda gerçekleştiği iddia edilen istismarın görüntüleri gizli bir çalışanın laboratuvarda işe alınmasının ardından elde edildi.

Aktivist/çalışan, 2018 Sonbaharında Eczacılık ve Zehirbilim Laboratuvarı tarafından yayınlanan ilanın ardından işe başvurmuş ve kısa süre sonra da kabul edilmişti.

SOKO Tierschutz'dan Friedrich Mülln gizli araştırmalarını şu sözlerle açıkladı:

2013 yılında da burada işe girmeye çalışmıştık fakat başarılı olamadık. Aralık 2018'den Mart 2019'a kadar laboratuvarda gizli bir araştırmacımız çalıştı.

Gizli çalışan Almanya ve dünyanın her yerindeki çeşitli firmalar için maymunlar, tazılar, kediler ve tavşanlar olmak üzere çeşitli hayvanların üzerinde zehirbilim testleri yapıldığını bildirdi.

İddiaya göre zehirbilim deneyleri tazıların boğazlarına zorla konulan borular aracılığıyla verilen kapsüllerin ardından kanlar içinde acı çekmeye terk edilmesini de içeriyordu.

Cruelty Free International'a göre zehirbilim testleri bir kimyasalın ya da ilacın hangi oranda zarar verdiğini görmek için hayvanların "zehirlenmesini" içeriyor. Bu işlem, insanlarda kullanılacak "güvenli" dozun ne kadar olduğunu öğrenmek için yapılıyor.

Bunun sonucunda hayvanlar maddenin toksik etkilerinin acısını çekmek zorunda kalıyor ve kusma, ateş, kilo kaybı, uyuşukluk, cilt problemleri, iç kanama, solunum bozukluğu, organ yetmezliği ve ölümle karşı karşıya kalıyor. Böylece bunları insanlar yaşamak zorunda kalmıyor.

Süreç boyunca hiçbir anestetik ya da ağrı kesici kullanılmıyor.

Mülln sözlerine şöyle devam ediyor:

Hayvanlar öldürülmeye götürürken hala kuyruklarını sallıyordu. İnsan teması istiyorlardı. 
En kötü muamele ise maymunlara karşıydı. Makak maymunu türü küçük ve nispeten hafiftir ve sık sık bu laboratuvarda hayvan deneyleri için kullanılırlar.
Kafeslerde sıkışık şekilde tutulurlar. Hayvanların çoğu dürtüsel eğilimler geliştirmişti ve daireler çizdikleri görülüyordu.

Gizli çalışana göre hayvanlar eğitimli hayvan bakıcıları olmayan diğer çalışanlar tarafından sürekli şiddete maruz kalıyorlardı.

Maymunlar duvara başlarından bağlanırken, iddiaya göre kediler günde 13 kereye kadar eğitimsiz çalışanlar tarafından enjekte ediliyor ve acı çekmeye terk ediliyorlardı.

Almanya'daki hayvan koruma kanunlarının yeterince sıkı olmadığını iddia eden aktivistler olayı polise bildirdiler. Polisler ise şu an araştırma yürütüyor.

Cruelty Free International Başkanı Michelle Thew ise bu olayı daha büyük bir merceğe taşımayı umuyor:

Araştırmamız sarsıcı hayvan acısını, yetersiz bakımı, Avrupa ve Alman Kanunu'nun kötü uygulamalarını ve ihlallerini ortaya çıkardı. Eczacılık ve Zehirbilim Laboratuvarı'nın kapatılmasını istiyoruz.
Ayrıca, Birleşik Krallık da dahil olmak üzere Avrupa'da yasal toksisite testlerinde hayvanların kullanımına ilişkin kapsamlı bir inceleme yapılması için çağrıda bulunuyoruz. Şüphesiz her soruşturma benzer bir sefalet ve yasanın göz ardı edilmesine dair bir hikayeyi ortaya çıkarıyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
asli.unsal2

Ben orada olsam yaşananlara dayanamam kriz geçirirdim. İzleyemedim bile videoyu.

-1531

olaya duygusal bakmayın ,adamlara beddua etmeyin..olaya bilimsel ve hukuksal bakın... bilim için hayvanları kullanmak zaten serbesttir ve insanlık suçu değildir.. bu durumda tek suç olan denek insandır...insanı denek olarak kullanmanın limiti vardır en bariz limit ise testin ilerlemiş durumda olmasıdır.yani ilk aşamadaki testi insanlara uygulamak yasaktır.. kime kullanılsın o zaman ? ? ama genede hayvanlara eziyet etmek suçtur..

deen-tharkuho

İnsanoğlu dünyanın ve kainatın görüp görebileceği en iğrenç acımasız yaratığı

vladimir

medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar!

01seyhan

Allah kahretsin bu nedir yaa??? Nasıl bir vicdan, nasıl bir hissizlik var bunlarda? Ben izlemeye çalışırken içim öldü, bu yaratıkların eziyet ederken elleri bile titremiyor.

Görüş Bildir