Alıp Başınızı Tek Başına Bilinmeze Doğru Yola Çıkma İsteğiyle Dolduracak 15 Şarkı

10PAYLAŞIM

Bazı şarkılar sizi bulunduğunuz konumdan çok uzaklara gitmeniz gerektiğini hissettirir. Yola çıkma isteğiyle dolup taşacağınız şarkıları sizin için derledik.

1. Barış Akarsu - Yollarda Bulurum Seni

Yollarda bulmak istediğiniz kişiyi aramaya çıkartacak bu eşsiz şarkıyla başlayalım. Hem de Barış Akarsu'yu anmış olalım.

2. Fikri Karayel - Yol

Uzun yola çıkma isteği oluşturan ve o tarif edilemez hüznü iliklerinize kadar hissettirecek tarzda, tam anlamıyla yol şarkısı.

3. Teoman - Renkli Rüyalar Oteli

"Dikkat et sadığımdır, sadece kendime" deyip o bütün yaşanmışlıkları geride bırakıp yeni aşklar için yola çıkasımız gelir bu şarkıda. Hayat bitiş ve başlangıç arasında bir döngü değil mi zaten?

4. Sinem Güngör feat. Saian - Tüm Ölü Krallar

İki muhteşem insanın iş birliği ile küllerinizden yeniden doğmak isteyeceksiniz ve ardından o kendi devriminiz için ilk adımı atmak için yola çıkma arzusuyla dolup taşacaksınız. Hem de içinde şairlerden alıntılar barındıran bu eser size sanatı tam anlamıyla tattıracak.

5. İkiye On Kala - Bakkala Diye Çıkıp Sana Gelesim Var

Aldırmadan yaşadığınız şehre taşınan o kişiyle denk gelmek için bilmediğiniz sokak aralarına attırır bu şarkı sizi, en azından hayalini kurdurur.

6. Pinhani - Dünyadan Uzak

Dünyadan da uzaklara gitmek istiyorsunuz bu şarkıyı dinleyince, mümkün mü ki öyle bir şey bilemiyoruz ama en azından hayalini kurmak elimizde.

7. Deeperise ft. Jabbar - Raf

Şarkının altyapısından mıdır melodisinden midir nedir hep böyle uzun yola çıkıp kaybolası geliyor insanın. Rafa kaldırılmamak için yeni yerlere gitme isteğiyle doluyor insan.

8. Sena Şener - Her An Gidebilirim

Sena Şener'in o güzel sesiyle kırgın yüreğinizi yüreklendirerek siz de her an gidebilecek cesareti bulabilirsiniz bu şarkıyla.

9. Cem Karaca - Bindik Bir Alamete Gideyoz Kıyamete

Her zaman dertten tasadan değil bazen de o heyecan arayışından yola çıkma isteğiyle dolar insan. İşte o hisle içimizi dolduran muhteşem şarkılarımızdan biri!

10. Gaye Su Akyol - Kendimden Kaçmaktan

Kendimizden kaçmak isteyip çıktığımız o yolların sebeplerinden biri Gaye Su Akyol'un bu şarkısı işte!

11. Yalın - Bir Bakmışsın

Kendimizi daha çok sevdiğimizi anladığımız o an, alıp başımızı o bilinmeze çıkma cesaretini bulduracak türden bu şarkı.

12. Sia - Unstoppable

Kendinizi durdurulamaz hissettiren bu şarkıyla birden koşma isteğiyle dolup taşar ve hiç bilmediğiniz o yollarda kaybolmak istersiniz. O gücü kendinizde bulduracak bir şarkı bu.

13. Erkin Koray - Öyle Bir Geçer Zaman Ki

Aslında geçip giden zamana eşlik etmek için yürüyüp kaybolmak istersiniz siz de bu şarkıda. Çünkü o gerçekliğin hüznüyle kabullenişi bir şekilde eyleme dönüşecekse bu da yürümek olacaktır kesinlikle.

14. Nada - Ma Che Freddo Fa

İtalyancanın muhteşem müzikalitesi ile Nada'nın o güzel sesi sizi kışın yapraklarını dökmüş ağaçların altında düşünceli yürürken kaybettirecek bir eser.

15. Metin Ersoy - Vakit Yok Gemi Kalkıyor

İşte içinizi heyecanlı ve umutlu bir başınızı alıp gitme hissiyle dolduracak eser. İnsan enerjiyle dolup taşarken bilinmeze yol almak istiyor özellikle de gemiyle.

Evde ya da sokakta ol fark etmez, müzik ve müzik hakkında her şey @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarıyla senin yanında!

#yüzdeyüzmüzik artık #yüzdeyüzonline!

Online konserler, ilginç bilgiler ve müzikle ilgili diğer her şey için @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarını takip et!

instagram.com/yuzdeyuzonline
twitter.com/yuzdeyuzonline

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bahadirthehoneybadger

Başını alıp gitme isteği yaratacak liste yapacaksınız ama Kazım Koyuncu ''işte gidiyorum'' ile Bahadır Sağlam ''gidiyor gibiyim'' olmayacak haa!! Titreyin ve kendinize gelin lütfen...

gzm-ynklr

6,7,9, güzel.

Görüş Bildir