Aleyna Çakır'ı Gündeme Getiren Müge Anlı'da, Avukat Rahmi Özkan'ın Ümitcan Uygun'u Savunması Tartışma Yarattı

1.1bPAYLAŞIM

Daha ne gibi deliller bekliyorsunuz? Neyi bekliyorsunuz?

Bildiğiniz üzere dün, Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen'in ölümüne ilişkin soruşturmada rapor tamamlandı ve ölüm nedeni ortaya çıktı.

Raporda, Çakır'da az sayıda sperm hücresi görüldüğü, kafatasında kırık, kafa içi kanama, beyin kanaması, beyin doku harabiyeti, iç organ ve büyük damar yaralanması görülmediği yazıyordu.

Ölümünde iple asılmasının dışından ölüme neden olacak bir durum olmadığı tespit edildi.

👇

Türkiye Bu Cinayeti Konuşuyordu! Aleyna Çakır'ın Ölüm Nedeni Belli Oldu... - onedio.com
Türkiye Bu Cinayeti Konuşuyordu! Aleyna Çakır'ın Ölüm Nedeni Belli Oldu... - onedio.com

Raporda da belirtildiği gibi sperm ve tırnakta çıkan DNA aynı erkeğe ait ama 6 aydır Ümitcan Uygun’dan örnek alınmadı.

Bu da doğal olarak büyük bir tepki uyandırdı dün! 

Unutturmayacağız: Ümitcan Uygun Aleyna Çakır'ın ölümünden sorumlu baş şüpheli.

👇

Ümitcan Uygun'dan Neden Örnek Alınmadı? Ölümü İntihar Olarak Açıklanan Aleyna Çakır, Sosyal Medyanın Gündemi - onedio.com
Ümitcan Uygun'dan Neden Örnek Alınmadı? Ölümü İntihar Olarak Açıklanan Aleyna Çakır, Sosyal Medyanın Gündemi - onedio.com

Bu raporun ardından Müge Anlı da bu konuyla ilgili birkaç bir şey söyledi canlı yayında.

Biliyorsunuz, daha önce bu konuyu orada işlemişler sonra da bırakmışlardı. Bu yüzden de epey tepki çekmişti Müge Anlı

İşte yeni gelişmeyle ilgili söyledikleri: "Adli tıp raporu çıktı. Herkes 'beklenen rapor' diye servis etti. Ama benim beklediğim bir rapor değildi. Aslında bu konuyu işleyip işlememe konusunda çok düşündüm. Dün gece de en azından haberini yapıp raporu adli tıp raporunu hocalarımız incelesin istedim. Bu konu bana şunu hissettiriyor; puzzle çözmeye meraklıyım, 1500'lük olanları vardır ve günlerce uğraşırsın onun için. Sonra benim köpeğim gelip onun iki parçasını alır yer. Puzzle tamamlanmayacak bilirsin ve kutuya koyup kaldırsın. Bu olayda da öyle hissediyorum. Bu yüzden de bu konuyu gündeme getirmeyi düşünmüyorum."

👇

"Bu olayda birçok kişi bildiğini anlattı ama daha sonra yaşananlardan sonra o insanlar yok oldu."

"Telefonlarını değiştirdiler. Burada anlatılanların ne kadarı dosyada. Benim elimdeki ifadeler ne kadar nerelerde çok merak ediyorum. Adli tip raporunda annenin ve arkadaşlarının söylediği yüzdeki çöküklük nerede? Tek soru soruyorum. Bir gariplik var yani. Demek ki birileri doğru söylemiyor. DNA örneği var sperm örneği var. Ümitcan'a da sesleniyorum. O gece sen gitmedinse kim gitti? Onu söyle."

Öte yandan Avukat Rahmi Özkan'ın yaptığı şu açıklama da tartışma yarattı!

Hem Müge Anlı'nın hem de Rahmi Özkan'ın söylediklerinin üstüne sosyal medyadan yorumlar gecikmedi.

twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com

Siz ne diyorsunuz bu açıklamaya?

Aşağıda tartışalım!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
pamukcupasagil

muge anlinin ki nasil bir sorudur? tribunlere mi oynuyorsun teyze? bu adam bazen beni bile bu hukuk yorumlari yuzunden deli eder. adamin hukuka bagliligini bilerek yok yakinin olsaydi falan diye soru mu sorulur? sahsi muhabbet yapacaksiniz baska yerde yapin. adamla bunca zamandir berabersin bu kadar zamandir taniyip guvenemediysen o programda ne isi var ?

kagan-akkok

Hukuk ve Adalet dediğiniz şey kişiden kişiye değişiyor maalesef görüldüğü üzere

ercannedio

Adam Ümitcan'ı savunmuyor. Hukukun işleyişini anlatıyor. Ümit Can'ın katil olduğunu hepimiz biliyoruz. O da bizim kadar biliyordur zaten. Ama hukukun işleyişi çok daha farklı oluyor. Bu olayda yapacağımız şey; Şule Çet davası gibi davranacağız. Unutturmayacak, gündemden düştüğü zaman zaman tekrar tekrar hatırlatacağız. Adalet geç de olsa tecelli eder. Ama adama şu sözleri yüzünden kızmayın. Adam hukukçu ve çıkan raporun içeriğini hukuki yönden yorumluyor. Amerika'da çok ünlü basebolcu karısını ve sevgilisinin katledilmesinden sorumlu tutulmuş idam ile yargılanıyordu. Olayda kullanılan deri eldivenler elini sıkıyor diye onun yapmadığı söylenilerek berat etmişti. Bu örneği verdim, çünkü hukukun nasıl bir şey olduğunu görün diye. Hukukun olaya yaklaşım biçimi bizim vicdan muhasebemizden farklı oluyor ve hukukçular olaya hukuki yaklaşmak zorundalar.

samuel-konohada

Damadın kanalından ne bekliyorsunuz ki? Şaban Vatan'ın feryadına duyarsız kalmasını hadi bir nebze anlarım, patronları izin vermedi o da programa çıkaramadı. Ama sonrasında ona dava açmaları yok mu? İnsan değilsiniz.

tirtilsavar

Umitcanuygundan dna ornegi alınsın!!! Bakin,ipsize arsiza yolsuza kadro verdiniz!! Büyücü şarlatan hoca şeyh sık müdür vekil ATM memuru yaptınız!!tecavüzcü katillere Kadro açiyor elinizle salıp besliyorsunuz!! Ne için? Yarın size artık yeter diyeceklerin üstüne salmak için mi?serefiniz kalmadı ,şerefsiz kalmayın bari!!onurlu bir kaç hakim savcı çıkıp bı ses verin yeter yeter!!

Görüş Bildir