Alaattin Aykaç Kimdir, Kaç Yaşındadır? Sedat Peker’in Açıkladığı Alaattin Aykaç Ne İş Yapıyor?

0PAYLAŞIM

Son dünlerde yaptığı açıklamalarla gündemden düşmeyen Sedat Peker, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda bu sefer hedef tahtasına Yıldırım Demirören’i koydu. Sedat Peker, daha önce Mübariz Mansmov’un yanında çalışan Alaattin Aykaç’ın, sonrasında Demirören Medya Yönetim Kurulu’na getirilmesinin sebebini sordu. Sedat Peker’in yaptığı açıklamalar sonrası ‘Alaattin Aykaç kimdir’ sorusu internetin gündemine geldi. İşte Alaattin Aykaç’ın hayatı ve özgeçmişi…

Sedat Peker’den Demirören’e Alaattin Aykaç Sorusu

Sedat Peker, Twitter adresi üzerinden yaptığı açıklamalarda şunları söyledi;

“Pambıkören, seni unuttum zannetme. Kâr etmeyen Total’i Mehmetçiğin parasıyla kurulan OYAK’a nasıl sattığını mutlaka anlatacağım. Mavi Vatan’ın isim babası Cihat Yaycı Paşanın, bu satışın adil olmadığını söylemesi üzerine onu etkilemek için nasıl baskı kurdurduğunuzu da biliyorum.

"Pambıkören, Mehmetçiğin parasına göz dikenin Yüce ALLAH gözlerini çıkarır biliyor musun? Bu satış usulüne uygunduysa, Cihat Yaycı Paşa neden bunun usulsüz olduğunu her yerde dillendirdi ve siz onun üzerine hangi güçlerle baskı kurdurdunuz?"

"Pambıkören, Derin Mehmet ve ekibi marinaya çökerken Mübariz Mansimov’un yanında çalışan Alaattin Aykaç’a yalan ifade vermesi için neler verdiğinizi de biliyorum."

"Pambıkören, Alaattin Aykaç ilkokul mezunu bir adam (eğitimini küçümsemek için söylemiyorum). Sizin Demirören Medya’nın yönetim kurulunda bu adamın ne işi var?"

"Pambıkören, senin grupta çalışan gazetecilerin çoğunun namusları maaşları kadar olduğu için böyle bir adam tarafından yönetilmeye ses çıkarmayacaklarını sen de biliyorsun."

"Pambıkören, bu Alaattin Aykaç limanlarda yük taşıyan bir adamdı (küçümsemek için söylemiyorum). Mübariz onu şirketine aldı. Mübariz’in aleyhine yalan ifade verince hızlı yükselişi de başlamış oldu."

"Pambıkören; limanlarda yük taşıyan bir adam (küçümsemek için söylemiyorum) Hürriyet’teki, Kanal D’deki, CNN Türk’teki gazetecileri nasıl yönetebilir?"

"Küçük ada ülkelerinde gizli offshore hesaplarında hem SOCAR’dan hem PETKİM’den çaldığınız paraları bu kişinin üzerine açtığınız gizli hesaplarda mı tutuyorsunuz?"

"Pambıkören, seni vallahi mahvedeceğim. Seninle işim bittiğinde deli olacaksın. Sen emanetçisin oğlum. Ancak emanetçisi olduğun bu mallar gerçek sahibine, YÜCE TÜRK MİLLETİ’ne geri dönecek."

"Pambıkören, o maaşı namusu kadar olan gazetecilerle, tetikçiliğinizi yapan programlara çağırdığınız sözde tartışmacılarla beni küçültemezsiniz. Ama ben sizi deli edeceğim."

Alaattin Aykaç Kimdir?

1975 Karabük doğumlu olan Alaattin Aykaç 1996 yılında eğitim hayatını tamamlamış olup aynı sene uluslararası ticaret yapan gemilere hizmet veren bir şirkette iş hayatına başlamıştır. Takip eden yıllarda uluslararası faaliyet gösteren şirketlerde üst düzey yöneticilikte dahil değişik kademelerde görev almıştır. Bununla beraber Alaattin Aykaç 2012-2013 yılları arası Petkim Petrokimya Holding AŞ bağımsız yönetim kurulu üyeliği ve 2010-2012 yılları arasında Beşiktaş JK yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. 2015-2019 yılları arasında Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliği görevinde bulunan Alaattin Aykaç İngilizce ve Rusça bilmektedir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir