Akşener Açıklamalarına 'Zevzeklik' Dediği Amirallerin Gözaltılarına Tepki Gösterdi

 > 
553PAYLAŞIM

103 amiralin imza attığı bildiriyi sert sözlerle eleştiren İYİ Parti lideri Akşener, bu kez emekli amiraller hakkında verilen gözaltı kararlarına tepki göstererek, "şimdi muhalefet partilerine, ana muhalefet partilerine hakaret eden, genel başkanlara hakaret eden yargıçlardan tutun, Saray şürekâsına kadar atanmışları da gözaltına alın diyoruz" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, emekli amirallerin Montrö Boğazlar Sözleşmesi'yle ilgili bildiri nedeniyle gözaltına alınmasını eleştirdi

Gece yarısı yapılan bu açıklama için "Zevzeklik" dediğini hatırlatan Akşener, şunları söyledi:

  • "Siz bu insanları gözaltına alma yoluna giderseniz, iktidara şunu söyleme hakkımız doğar: Siyasi partilere, muhalefete ayar vermeyi isteyen hadsizlik ve saygısızlık yapan, bir kısmı sarayda yaşayan bürokratlar var.

  • Sayın Erdoğan'a ve arkadaşlarına sesleniyorum. Madem burada bir gözaltı süreci başlattınız, şimdi muhalefet partilerine, ana muhalefet partisi ve İYİ Parti'nin genel başkanlarına hakaret eden, yargıçlardan tutun Saray şürekasına kadar, atanmışların zevzekliklerini de gözaltına alarak soruşturun bakalım. Bunun da takipçisi olacağız."

Akşener, dün yaptığı açıklamada bildiriye tepki göstermişti👇

Akşener'den Emekli Amirallere Tepki: 'Bu Bir Zevzekliktir' - onedio.com
Akşener'den Emekli Amirallere Tepki: 'Bu Bir Zevzekliktir' - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir