AKP Seçmeni Hayatından Memnun! MAK Danışmanlık'ın Ocak Türkiye Gündemi Araştırması'ndan İlginç Veriler

597PAYLAŞIM

Mehmet Ali Kulat'ın sahibi olduğu MAK Danışmanlık 2021 Ocak ayına dair kapsamlı bir anket yayınladı. Ankette erken seçimden insanların ekonomik durumuna kadar pek çok şaşırtıcı yanıt çıktı.

Kaynak

1. Araştırma 2021 yılının en kapsamlı çalışmalarından. Sadece partiler değil genel konular da sorulmuş.

2. Katılımcıların %54,5'i erkek.

3. Büyük bir kısmı ise 18-35 yaş aralığında.

4. 2018'deki genel seçimde oy kullanmış katılımcıların %51'i bir önce oy verdiği partiye tekrar oy vereceğini belirtse de farklı seçim yapacağını söyleyen %29'luk bir kesim var. %20 ise henüz kararsız.

5. Olası bir seçimde ise katılımcıların seçimleri şu yönde 👇

6. %10'luk kararsız kesimin dağılımıyla da AKP %35.6 onu takip eden CHP ise %24.9 sonuçlarına ulaşıyor.

7. Bir diğer ilginç soru da seçmenlerin hayatlarından ne kadar memnun oluşu... Muhalif seçmenin hayatından memnun olmaması dikkat çekerken iktidar seçmeni ise halinden memnun görünüyor.

8. Bakanların performansına bakacak olursak Süleyman Soylu ve Mevlüt Çavuşoğlu'ndan katılımcıların yarısından fazlası memnun. Bazı bakanların halk tarafından neredeyse hiç bilinmemesi ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün performansı ise düşündürücü.

9. Ekonomiyle ilgili sorulan bir soruda ise vahamet ortaya çıkıyor. Halkın %34'ü sadece temel ihtiyaçlarını karşılayabilirken %21 ondan bile yoksun.

10. %65 gibi büyük bir kesime göre de en büyük sorun ekonomi

11. Erken seçim tartışmaları medyada son günlerde sık sık yer alıyor. Halkın %49'u ise yeniden seçim istiyor.

12. Gazetecilerin ve siyasilerin birer birer fiziki saldırıya uğramaları hakkındaki düşünce de şöyle;

13. ABD'nin yeni başkanı Biden'ın koltuğa oturmasını ise olumsuz bulanlar daha fazla.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
serve

piyango torpili nepotizm dayicilik tarikatlarin multi dolar milyoneri olmasi ghotlerinin gliyk ve kilissdar ssk tup guyrugu ve tabi ki yanmaz kunut kefeni halkimizi zinayiyi suc yapan kanunu cikaracak olan partiye yonlendirecek.Oguzhan asilturku kimse tutamaz.

logicaldoor

Benim tahminim Mayıs ayından önce bir seçim kararı alınacak. Bu durumda yeni partiler zaten büyük ihtimalle o seçime giremeyecek. İYİ parti örneğinde olduğu gibi CHP'den milletvekili alarak seçime girmeyi de düşünmeyeceklerdir diye tahmin ediyorum çünkü onların hedef kitlesinde CHP alerjisi var. Bir şekilde HDP'nin de seçime girmesini engelleyebilirlerse anketlerdeki düşük oranların pek bir anlamı kalmıyor. Zira Saadet tarafıyla dirsek temaslarını görüyoruz. İstanbul sözleşmesinin iptal edileceği gibi bazı sözlerin verildiğini duyuyoruz. Arka planda neler dönüyor anlama bilme şansımız yok elbette. Bu şekilde, 2023'e kadar durumu idare edebilecek gibi görünmüyorlar...

kopekbaligi-eti

Olsun artık seçim ya! Bizde de beklenti oluşturdular. Olsun bitsin artık.

birvergilatifesi

Müslümanlık ve şükür ilişkisi memnuniyet seviyesini arttırıyor. Bu dünyanın fani , yaşananların sınav olduğuna inanan kitle dini değerlerine somut yatırımlar yapan partiyi destekliyor. Adalet , özgürlük , hak yeme , liyakat , sanat, teknoloji , bilim ve daha onlarca alandan uzak şekilde sadece 2 dudak arasından çıkan kelimelerle doğrularını yanlışlarını belirliyorlar... Sonra gerçek islam bu değil diye ortalıkta dolanıyor... Hangisi acaba..

murat8891

Müstehak bu millete

efe-cirit

artık yeter kaç yıl geçti görün artık ülke batıyo batıyo Türkiye de 1. sorun EKONOMİ 2.sorun EKONOMİ 3.sorun ADALET 4.sorun HERŞEY

Görüş Bildir