Görüş Bildir

AKP'li Şamil Tayyar da Ekonomik Gidişatı Eleştirdi: 'Sosyal Gerginlik Derinleşiyor'

Anasayfa > Gündem

TL'nin yabancı para birimleri karşısında değerinin giderek azalması ve ekonomik krizin derinleşmesi bazı AKP'li isimlerin de eleştirdiği bir konu haline gelmeye başladı. AKP MKYK Üyesi Şamil Tayyar, konuya dair sosyal medya hesabı üzerinden dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Türk Lirası her geçen gün yabancı para birimleri karşısında değer kaybediyor. TL'nin değer kaybı kaşısında ve her geçen gün gelen zamlarla birlikte yurttaşların alım gücü de giderek azalıyor. Ve bu tablo ekonomik krizin iyice derinleştiğini gözler önüne seriyor.

AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Şamil Tayyar, son dönemde partisine yönelik eleştirilerle sık sık gündeme geliyor.

'Dış güçler tarih boyunca vardı'

'Dış güçler tarih boyunca vardı'

Tayyar, dün yaptığı paylaşımda, AKP’lilerin sıklıkla dile getirdiği ‘dış güçlerin ekonomik saldırıları’ iddiası için 'Dış güçler tarih boyunca vardı. Bizden önce de var, sonra da olacak' ifadelerine yer vermişti. Tayyar devamında, 'Vücuttaki ‘mikrop’ gibidir, bağışıklık sistemi zayıflarsa yatağa düşürür. İyileşmek için mikroba kızılmaz, bağışıklık arttırılır' demişti.

'Aman dikkat'

'Aman dikkat'

Tayyar, bugünkü paylaşımında ise döviz kurundaki yükseliş, artan hayat pahalılığı ve belirsizlik ile ilgili paylaşımda bulundu. Tayyar, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: 

'Yüksek kurdan daha tehlikelisi, belirsizlik. Piyasada mal ve hizmet fiyatlaması yapılamıyor. Bedelini ödediğim kış lastiklerinin siparişini iki kez iptal ettiler. Kırılan balkon camını değiştiremiyorum, 2 ay sonraya gün veriyorlar. Sosyal gerginlik derinleşiyor. Aman dikkat.'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
48
37
12
3
2
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Jackie Chan

Kendi yarattıkları ortamdan kendileri şikayetçi oluyorlar bunlar da böyle bir tür

Semih KURNAZ

Bu Ak partililer neden peş peşe açıklama yapıyor. Bir derdiniz mi var arkadaş, ne güzel ekonomi işte. Dolar olmuş 20 ne güzel işte para kasıyorsunuz, dolarla... Devamını Gör

vOLCano

şerefsiz yandaş seni.