AKP'li Naci Bostancı'ya Göre Doların Gerçek Değeri: 'En Fazla 4 Lira'

 > 
11PAYLAŞIM

AKP'nin 17. kuruluş yılı dolayısıyla AKP Amasya İl Başkanlığı tarafından düzenlen programda konuşan AKP Grup Başkanı Naci Bostancı,  doların bugünkü TL olarak karşılığının en fazla 4 TL olduğunu söyledi.

Türkiye'nin ekonomik gerçekliğine bakıldığında doların bugünkü karşılığının en fazla 4 TL olduğunu söyleyen Bostancı, "Yani bir ülkenin ticari hacmini, gayri safi milli hasılasını hesaba kattığınızda onun dış ödemelerde bir denge olarak kullandığı bu rezerv paranın TL olarak karşılığı 3.8, 3.9'dur, en fazla 4 liradır" dedi.

'Türkiye'yi bir takım finansal işlemlerle terbiye edemezsiniz'

Bostancı, küresel güçlerin ülkede ekonomik olarak yaptırım ve diz çöktürme girişimlerinin açıkça görüldüğünü söyleyerek şöyle devam etti:

"Şunu unutmayalım finansal araçlarla Türkiye gibi ülkeleri terbiye etmek, terbiye etmek için bir rezerv parayı belli bir noktada tutmak mümkün değildir. Eğer bir ülkenin üretim kapasitesi varsa, bir ülkenin dünya ticaretinden aldığı anlamlı bir pay varsa, bir ülkeni belli bir gelişmişlik düzeyi varsa, o ülkeyi siz bir takım finansal işlemlerle terbiye edemezsiniz."

'Kısa zamanda kendi imkanlarımızla bu finansal saldırıları aşacağımıza inanıyoruz'

Türk milletinin ekonomik savaşa karşı da dik duracağını ve Türk lirasına sahip çıkacağını aktaran Bostancı şu ifadeleri kullandı:

"Allah'ın izniyle biz kısa zamanda kendi imkanlarımızla bu finansal saldırıları aşacağımıza inanıyoruz. Bu girişimlere eyvallah demeyeceğiz, her şeyden önce Türkiye'nin ekonomik gerçekliği, bu girişimleri reddeder. Güçlü ve kudretli olma yolunda ilerleyeceğiz. İnşallah bu milletin, büyüme, gelişme misyonunu ifade eden AKP önderliğinde ve bu misyonun karizmatik lideri Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde bu ülke, kalkınmaya, gelişmeye, bu bölgede güçlü olmaya, bir dünya gücü olma yolunda devam edecektir. İnşallah hepimiz, bu ülke, bu hedef doğrultusunda koşacağız, el birliği, gönül birliği ve güç birliği edeceğiz."

Benzer bir açıklama MÜSİAD Başkanı Abdurrahman Kaan'dan gelmişti.

MÜSİAD Başkanı Kaan, yaptığı açıklamada, "Kurda maksimum seviyenin 4.30 olduğunu düşünüyoruz. Bunun üstü köpük" ifadelerini kullanmıştı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir