AKP'li Belediye Başkanından Örnek Davranış: Makam Aracını Satarak 12 Bin Öğrencinin Yüzünü Güldürdü

 > 
97PAYLAŞIM

Yeni eğitim ve öğretim yılı dün başladı. Kocaeli'de Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir'den de öğrencileri ve velileri sevindirecek bir davranış geldi. Makam aracını satan Şayir, aldığı kırtasiye malzemelerini öğrencilere dağıttı.

Kocaeli'de Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, makam aracını satarak, ilçedeki 12 bin öğrenciye kırtasiye yardımında bulundu.

Okullara giderek öğrencilere kırtasiye malzemelerini dağıtan Şayir, "Bırakın makam aracını, biz ceketimizi satarak da bunu yapmaya hazırız" dedi.

İlçede bulunan Şehit İzzettin İnceoğlu İlkokulu'ndaki eğitim yılı açılış törenine katılan Şayir, kırtasiye malzemelerini öğrencilere dağıttı.

Öğrenciler ise kırtasiye aldıkları kırtasiye malzemelerini gördüklerinde yaşadıkları mutluluğu dile getirdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Şayir, kendisinin köyde büyüdüğünü ve eğitimi sırasında büyük zorluklar yaşadığını ifade etti.

"Biz bu eğitim öğretim yılındaki sosyal sorumluluk çalışmalarımız neticesinde tüm öğrencilerimize kırtasiye yardımı yapmaya karar verdik. Hiç kimseye ayrım yapmaksızın bu projemizi gerçekleştirdik. Bunu tabii, çocuklarımızın vatanına milletine bağlı olmaları ve devletimizin onların yanında olduğu hissini uyandırmayı hedefleyerek bu projemizi gerçekleştirdik. Devletimiz her dönem kitap yardımı yapıyor. Biz de bu çorbada tuzumuz olsun diye bu yardımı yaptık. Her sınıfa göre biz listelerimizi belirledik ve dağıttığımız kırtasiye ürünlerini ona göre hazırladık. Bu listelerdeki kırtasiye ürünlerini eksiksiz olarak dağıttık"

'Ceketimizi satarak bunu yapmaya hazırız...'

Öğrenciler için her fedakarlığı yapmaya hazır olduklarını dile getiren Şayir, "Bu haber gündeme makam aracımı satmam sonrasında geldi. Bu haberdeki rakamlar biraz çarpıtıldı. Tabii makam aracınızı satarsınız ama başka bir rakam aracına da ihtiyacınız olacak. Söz konusu önemli olan bu değil. Bırakın makam aracını, biz ceketimizi satarak da bunu yapmaya hazırız. Çünkü biz biliyoruz ki çocuklarımızın katma değerli ürünler, işler üretmesi lazım. Biz bu düşüncelerle yola çıktık. Aracın modelini düşürebiliriz ama sonuçta bir araç kullanmak zorundayız. Söz konusu olan buradaki araç değil. Bizim amacımız eğitime dikkat çekmek. Biz bu düşüne ile yola çıktık" diye konuştu.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir