Görüş Bildir

AKP'li Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı'nın kendisi ile fotoğraf çektirmek istemeyen memur M.K.'ye hakaretleri, tehditleri ifşa oldu. Yaşananlardan sonra memur M.K., AKP'li Başkanın talimatıyla açığa alındı. Hukuk mücadelesi ile tekrar işine dönen M.K., bu sefer de iş tanımında olmayan yerlere sürüldü.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İstanbul Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı 28 Ocak 2021'de İşletme ve İştirakler Müdürlüğü'ne yaptığı ziyaret sonrasında çalışanlarla fotoğraf çektirmek istedi. Ancak devlet memuru M.K., Çağırıcı ile fotoğraf çektirmek istemedi.

KRT'den Mutluhan Yıldız'ın haberine göre, Çağırıcı, M.K.'nin fotoğraf çektirme isteğini geri çevirmesi karşısında öfkelendi. Çağırıcı M.K.'ya hakaret ve tehditler savurdu. Çağırıcı, 'Kim lan bu geri zekalı, aptal herif, ukela, niye oğlum bunun siciliyle oynamıyorsunuz, bunun eline düdük verin, kapıya dikin gitsin mahkemeye' ifadelerini kullandı. Memur M.K. ise Çağırıcı'nın hakaret ve tehditleri karşısında sakinliğini bozmadı. 

Yaşanan bu skandaldan sonra M.K.'nın başına gelmeyen kalmadı. Belediye yönetimi M.K.'ya 'saygısızlık' suçlamasında bulundu. M.K. hakkında önce inleceme başlatıldı, ardından açığa alındı.

İşe döndü, sürgün edildi...

İşe döndü, sürgün edildi...

M.K., olay günü bulundukları ortamda çok sayıda kişinin olduğunu, görüntülerin çekilmiş olabileceğini, bu görüntülerin izlenmesi ve incelenmesi halinde bir saygısızlığının olmadığının görüleceğini belirterek görüntüleri bulunmasını ve incelenmesini talep etti. Ancak belediye yönetimi kabul etmedi.

M.K. hukuk mücadelesi ile görevine geri döndü, ancak bu sefer de sürgün üstüne sürgün edildi, kadrosu ile ilgisi olmayan işlere gönderildi. M.K.'nın sendikal hakları belediye tarafından engellendi, bilgi edinme dilekçeleri cevapsız kaldı.

Geçtiğimiz günlerde AKP'li Çağırıcı'nın devlet memuru M.K.'ya hakaret ve tehditleri ifşa oldu. Sosyal medyada yayınlanan ses kayıtlarında Çağırıcı'nın çılgına döndüğü, sesini yükselttiği duyuluyor.

AKP'li Başkan Çağırıcı'nın ses kayıtlarında Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin'e hukuksuz talimatlarda bulunduğu, Şirin'in de 'Tamam Başkanım' dediği ortaya çıktı.

İşte o diyalog 🎥

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
86
77
26
12
9
5
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Kzlt

Aranızdan normal olarak tanımlanacak birisi çıkmaz mı sizin. Siciliyle oynayacakmış birde şerefsizliğe bak.

Osm Osm

Elim ayağım titredi hakaretlere bak. Adam foto çektirmek istemiyordur kardeşim zorla mı ! Neden insanları bir şeylere zorluyorsunuz ki !