Görüş Bildir

AKP'de Yöneticilik Yapmıştı: Kenan Yaşar AYM Üyesi Oldu

Anasayfa
 > Gündem

Anayasa Mahkemesi (AYM) Üyeliğine Çorum Baro Başkanı Kenan Yaşar seçildi. Yeni AYM üyesi Yaşar, AKP'de yöneticilik yapmış, milletvekili aday adayı olmuştu. 

Afyonkarahisar Barosu Başkanı iken 2010'da AYM üyeliğine seçilen ve yaş haddinden emekli olacak Celal Mümtaz Akıncı'dan boşalacak koltuk için seçim yapıldı. 

Türkiye Barolar Birliğinde gerçekleştirilen ve 82 baro başkanının oy kullandığı seçim sonucunda 27 aday adayı arasından TBMM'ye bildirilecek adaylar Çorum Barosu Başkanı Kenan Yaşar, Diyarbakır Barosu Üyesi Zülal Erdoğan Bilal ve Erzurum Barosu Başkanı Talat Göğebakan oldu.

TBMM Genel Kurulu'nda yapılan seçimi kazanan Kenan Yaşar Anayasa Mahkemesi'nin yeni üyesi oldu.

AKP'den milletvekili aday adayı olmuştu

AKP'den milletvekili aday adayı olmuştu

Ankara Barosu Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Kenan Yaşar, 26 yıldır Çorum’da avukatlık yapıyordu. Çorum Barosu’nda genel sekreterlik de yapan Yaşar, son iki dönemdir de baro başkanlığı görevini sürdürüyordu. Yaşar, daha önce AKP il yöneticisi ve milletvekili aday adayı olmuştu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
67
60
22
5
5
3
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Halil Değerli

Tüm mahkemeler Reis'in arka bahçesi... ..... Mahkeme üyeleride Reis'in ırgatı... ... 😠🤪😡

Medaiyum

dayı senin işin yok mu ya her haberin altına direk yorum atıyorsun yargılamak için söylemiyorum ama ya çok boş vaktin var ya mesleğin yorum atmak yada 115 ya... Devamını Gör

Psam High

Akp’liden hayir gelmez. Bunlar anca kendi cebine calisir.

biri

Ya hadi bi sg.. adaletmiş.. ne adaleti? Ne sanıyorlar anlamıyorum. A’dan Z’ye çökmüş bir devlet sistemi ne kadar ayakta kalabilir? Kime ne faydası olur.. har... Devamını Gör