Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Akit Yazarı, Ovacık'ın Komünist Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu'nu 'ABD Sigarası İçmekle' Suçladı

 > 
16bPAYLAŞIM

Ovacık’ın Komünist Partili Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, geçtiğimiz gün Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk'e konuştu. "Makam aracı yok, maaşı işçiden az" başlıklı haberde eski bir sağlık teknisyeni olan Maçoğlu'nun belediyenin gelir - giderlerini ilçe meydanında ilan ettiği, makam aracı olmadığı, kendi işçisinden az maaş aldığı, devlet hazinesine ait 650 dönüm araziye nohut, fasulye mercimek ve patates ektiği aktarıldı. Ayrıca elde edilen gelirle ilçedeki yoksul ailelere yardım ettiği ve 78 öğrenciye 200 lira burs sağladığı belirtildi. Ovacık'ta başlayan tarımsal kalkınmaya son yıllarda bal üretiminin de eklendiği vurgulandı. 

Ancak Akit yazarı Ali İhsan Karahasanoğlu'nun bu haberde dikkatini çeken başka bir unsur vardı. Bugünkü yazısında, haberde kullanılan "fotoğrafa" dikkat çeken ve ardından Maçoğlu’nu ABD sigarası içmekle suçlayan Karahasanoğlu sordu: "Günlük tüketiminde, yuvarlak hesap 5 TL’sini ABD’ye yollayan birisi, nasıl gomünist olabilir?"

Karahasanoğlu, Maçoğlu’nun "Türkiye’nin en çok dikkat çeken başkanı" şeklindeki "hormonlu tanıtımlarla" adından bahsettirdiğini ifade etti.

Ali İhsan Karahasanoğlu'nun "Böyle olur, bizdeki gomünistler!" başlıklı yazısından bir bölüm şu şekilde: 

"Komünist Parti’li olduğunu övüne övüne anlatan belediye başkanı, Sözcü gazetesine demeç verirken, “uygulamaya koyduğu başarılı projelerle Türkiye’nin en çok dikkat çeken başkanı” şeklindeki hormonlu tanıtımlarla adından bahsettirirken, oturduğu koltuğun önündeki sehpada, ABD sigarası ile poz verirse, kendisi ile ilgili o kadar yapılan övgülerin hepsini, bir sigara paketi ile mahvetmiş demektir."

Sigara kullanmadığı için, markasını tahmin edemediğini ve bilenlere sorduğunu ifade eden Karahasanoğlu şöyle devam etti 👇

📷 Sözcü

"ABD sigarası olduğunda ittifak ettiler ama reklamı olmasın diye isimlerini vermeyeyim. 'Şu marka mı, yoksa bu marka mı' diye tereddüt ettiler. Hangi marka olursa olsun. Günlük tüketiminde, yuvarlak hesap 5 TL’sini ABD’ye yollayan birisi, nasıl gomünist olabilir?

Kendisi gomünist olduğunu iddia etse de gerçekte o gomünist olabilir mi?"

Hürriyet muhabiri İsmail Saymaz'ın Akit yazarı Ali İhsan Karahasanoğlu'na tepkisi sert oldu.

Saymaz'ın tweetine onlarca yanıt geldi 👇

Ayrıca bakınız 👇

Ülkemizin Tek Komünist Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu'nun Herkesi Umutlandıran Benzersiz İcraatları - onedio.com
Ülkemizin Tek Komünist Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu'nun Herkesi Umutlandıran Benzersiz İcraatları - onedio.com

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir