Ülkemizin Tek Komünist Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu'nun Tunceli'de Seçilmesini Sağlayan Benzersiz İcraatları

262bPAYLAŞIM

Eski Ovacık Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu, adaylığını koyduğu Tunceli'de resmi olmayan sonuçlara göre belediye başkanlığını kazandı. Ovacık'ta seçildikten sonra ilçede tüm sosyal hayatı değiştirdiği gibi hepimize de umut olan Maçoğlu'nun Tunceli'de seçilmesini sağlayan benzersiz icraatlarını sizler için derledik.

Göreve gelir gelmez makam odasındaki kapıyı kaldırdı. Böylece isteyen herkes ona rahatlıkla ulaşabiliyor.

Makamına ait olan resmi otomobilini kullanmayarak, aracın yakıt giderini toplu taşımaya aktardı. Her yere yürüyerek ya da özel aracıyla gitmeyi tercih ediyor.

Belediye binası içerisinde on bin kitaplık bir kütüphane açtı. Yirmi dört saat açık olan kütüphanelerle kitap okuma oranının artması hedefleniyor.

Dağcı bir grup tarafından hediye edilen yirmi bisikleti "Bir saat kitap okuyana bir saat bisiklet turu bedava" kampanyasına çevirdi. Çocuklar hem bisiklete binebiliyor hem de okuma oranlarını artırabiliyor.

Hazineye ait olan 650 dönümlük araziyi tarım için kullanılması amacıyla halka dağıttı. Böylece hem iş gücü oluşuyor hem de boş olan araziler değerlendiriliyor.

Bu araziye ekilen nohut, fasulye ve patatesi satarak hem yoksullara dağıttı hem de öğrencilere burs olarak verdi.

Toplu taşımayı ücretsiz yaptı. Dileyenler toplu taşıma araçlarında bulunan bağış kutularına bir lira bırakabiliyor.

Yasal zorunluluktan ötürü bedava yapamadığı çeşme suyunu ucuzlattı: Metreküpü elli kuruş... Faturalar ise üç ayda bir geliyor.

Hopa’da yaşanan sel felaketi sonrası zarar gören halk için iki tır yardım malzemesi yolladı.

Organik nohut, kuru fasulye ve patatesin ardından organik bal yapmak üzere Ovacık, Pülümür ve Hozat ilçesinde organik bal üretimi yapan kırk arıcı ile anlaştı ve bu balları piyasaya sürdü.

Belediye içerisinde kadınlar, engelliler, gençler ve esnaf tarafından komisyonlar kuruldu. Ayda bir düzenlenen meclis toplantıları öncesinde tüm ilçede anons yapılıyor. Bu toplantılarda halk ile birlikte kararlar veriliyor.

Maaşının bir kısmını öğrencilere burs olarak verdi.

Kendisinden önce borçlu olan belediyeyi kâra geçirdi ve hazırlattığı bu tabloyu belediye binasına asarak halkla paylaştı.

BONUS: Önümüzdeki günlerde barınma sorununa da el atacak. Elli ila yüz lira arasında değişen kiralarıyla ucuz ev projesi yakında yürürlüğe girecek.

Komünist başkan Mehmet Fatih Maçoğlu'nu kutluyor, bütün belediye başkanlarına örnek olmasını diliyoruz 👏

İstanbul Komünist Belediye Başkanı Tarafından Yönetilseydi Olması Muhtemel 23 Gelişme - onedio.com
İstanbul Komünist Belediye Başkanı Tarafından Yönetilseydi Olması Muhtemel 23 Gelişme - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mahmut.demirkol.188

kominizmde din yok yöneticilerin kanı sütü bozuk diktörlerdir millet fakır ırgat korkak sefildir.Aylık 20-30 dolardır..hak hukuk hak getire.insan vatanjh aile sevdaları yoktur.halk köledir.. kominizm Atatürkün lanetlediği sistemdir..hayvan rejimini överek atatürke saygısızlık yapmıyalım.kişi ayrı kominizm ayrı..birbirine karışmasın

berke-erguven1

komünizm "bütün iktidar halka" prensibinden hareket eder. dolayısıyla diktatörlere imkan sağlamaz. tek diktatörya halkın, ezilenlerin diktatöryasıdır. bununla beraber herkes kendi işinin sahibidir ve üretim patronları zengin etmek için yapılmaz. halk için ve ihtiyaç sahiplerine göre yapılır. bu sebeple fakirlik çeken bir insan bile bulamazsın. kulaktan dolma bilgilerden kurtulmak için komünist manifesto'yu acilen okumanı tavsiye ederim. komünist olup olmaman mühim değil ama burada komünizmi öcü gibi gösteremezsin.

dremor

tunceli belediye başkanını klonlayında tüm türkiyeyi yönetsinler resmen böyle icraatlar yapan önderlere ihtiyacımız var hele ekonomik icraatları en önemlisi 50 kuruşa su gibi

asli.unsal2

Bin'ici istanbulu soyup soğana çevirsin ancak.

snzkdr

ağzım açık okudum helal olsun

viskoviskoo

Yani tarifsiz bir mutluluk oluyor içimde bunları okuyunca.Çünkü samimiyet var istek var inanç var Mustafa Kemal'e ait huylar var bu insanlarda ve insana bunları okurken hissettiriyorlar.Ne güzel adamsın sen be!!!!

Görüş Bildir