Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Aidin Salih'in Modern Tıbbı Yok Sayarak Hastalıkların Tedavisinde Uygulanmasını Önerdiği Birbirinden Acayip Tedavi Yöntemleri

-
Abone ol

Modern tıp uygulamalarını reddederek alternatif tedavi yöntemleri sunan Aidin Salih'in hastalıkların tedavisinde etkili olduğunu savunduğu akılalmaz öneriler, gerçekten de inanılır gibi değil... 

Kaynak: 1, 2, 3

Belki duymuşsunuzdur, geçtiğimiz günlerde meme kanseri hastası olan Merve Gülşah Şahin'i kaybettik...

Alternatif Tıp Ölümüne Neden Oldu İddiası: Bir Yıl Boyunca Tedaviyi Reddeden Kadın Hayatını Kaybetti - onedio.com
Alternatif Tıp Ölümüne Neden Oldu İddiası: Bir Yıl Boyunca Tedaviyi Reddeden Kadın Hayatını Kaybetti - onedio.com

Kemoterapiyi reddederek yalnızca alternatif tedavileri uyguladıktan sonra kanser hücresinin büyümesi durdurulamadı ve Merve Gülşah Şahin geçtiğimiz günlerde aramızdan ayrıldı.

Merve Gülşah Şahin'in yaşamını yitirmesiyle, Aidin Salih ve savunduğu tedavi yöntemleri bir kez daha gündeme geldi hâliyle...

Aidin Salih'in konuyla ne alakası var derseniz eğer:

Kendisi tıp, biyoloji ve alternatif tıp eğitimleri almasına rağmen "Gerçek Tıp" isimli kitabında bilimsel temellere dayanmayan tedavi yöntemlerinden bahsediyor. 

Merve Gülşah da kitaptaki bu yöntemlerin işe yarayacağını düşünmüş ve kemoterapiyi, modern tıbbı reddetmişti ve maalesef hastalığına çözüm bulamadı.

Kendini iyileştiremediği için doktorluğu bırakan Salih 71 yaşında hayatını kaybetti (K).

Aidin Salih'in açıklamalarına gelecek olursak, yazdığı kitapta hastalıklardan korunmak ve kurtulmak için yapılabilecek, modern tıpla hiçbir alakası olmayan ilginç yöntemlere ve inançlara değiniyor.

Kitapta genel olarak az yeme olgusundan ve beslenmenin öneminden bahsediliyor...

Ve inanır mısınız inanmaz mısınız bilmiyoruz ama kendisi aşı karşıtı...

Salih, aşıların civa gibi zararlı maddeler içerdiğini; bu yüzden aşılamaya karşı olduğunu belirttiği gibi ameliyat benzeri cerrahi müdehaleleri de gereksiz bulduğunu dile getiriyor. Gerçekten inanılır gibi değil...

Hayır bitmedi. Kendisinin "40 derece ateş vücut için iyi bir şeydir." açıklaması da var...

Evet, inanılır gibi değil ama aynen böyle söylüyor. Çocuklarda ve yetişkinlerde, ateşlenmenin iyi bir şey olduğunu; vücudu toksinlerden arındırdığını, havale geçirecek dereceye gelene kadar ateşin düşürülmemesi gerektiğini söylüyor.

Yüksek ateşin düşürülmesi için tıbbi yöntemlerin ve ilaç kullanımının yanlış olduğunu, vücudu yalnızca soğuk suyla yıkayarak veya sirkeli suyla silerek ateşin biraz düşürülmesi gerektiğinden bahsediyor.

Ateşin düşürülememesi durumunda meydana gelebilecek kalıcı sakatlıklara karşıysa herhangi bir önerisi bulunmuyor. Şansınız varsa geçer yani...

"Kafa derisinde oluşan kepek, burun ve kulak akıntısı beynin kendini temizleme yolu."

Salih'e göre vücuda alınan koruyucu maddeler beyinde birikiyor ve hastalıklara sebep oluyor.

"Beyninizi temizlemenin bazı usulleri var: Bunlardan biri, misvak, zencefil veya sirke ile diş etlerini temizlemek."

"Tüm diş macunları vücut için zararlı, dişlerinizi temizlemek için eski usül karanfil çiğneyin."

Enteresan yöntemler ile beynin temizleneceğini savunan bu inanç, ayrıca kan ve organ naklinin de günah olduğunu savunuyor.

Şimdiye kadar birçok insan hayatını kurtaran organ naklinin günah olduğunu söyleyen Salih, hastalıkların iyileştirilmesinde kullanılan çoğu tıbbi müdehaleye karşı çıkıyor.

"Kanser on günlük açlık orucuyla yenilebilir."

Kanseri yenmek için gerekli olan ilaç ve tedavilerin üzerinde yapılan tamamen bilimsel yöntemlere dayalı onca çalışmayı yok sayarak kendi inandığı "sözde tedavi şekillerini" insanlara sunmanın yanında, bağışıklık sisteminin güçlü tutulması gerekliliğini de bir kenara bırakıp; ilaç tedavilerine karşı çıkarak on günlük oruçla kanserin yenilebileceğini savunuyor.

Gördüğünüz gibi, tıpla uzaktan yakından hiçbir ilgisi olmayan bu akılalmaz söylemler, insanı gerçekten hayrete düşürüyor...

Modern tıp yöntemlerine karşı çıkıp "az yeme olgusunu" savunan bu sözde tedavi şekli hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Bu tarz söylemlere inanıyor musunuz?

Yıl olmuş 2019... Tabii ki inanmıyorum.
İnanıyorum.

ONEDİO YEMEK SUNAR!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ysinn44

bildiğim kaç kanser hastası insan , hastaneye gitmemişken ağır seyretmeyen hastalığı, hastaneye yatar yatmaz hastalığı hızlıca ağırlaşıp kısa zamanda hayatını kaybetmiştir..buna kaç kere şahit oldum..modern tıp dünyayı para ile yöneten deccaliyetin para kaynağını olduğunu söyleyen doktorlar hızla çoğalıyor.. ilaçlar hastalıkları iyilestirmiyor , üstünü örtüyor, bu arada yan etkilerinden dolayı başka hastalıklar çıkıyor..bunun herkes farkında

deden

Saçma sapan eleştiride bulunmuşsunuz. Sizin tıp dediğiniz ilaçlarda hastanede kaç kişi hayatını kaybediyor biliyormusunuz. 1 kişi alternatif tıp kullandı öldü diye otalığı ayağa kaldırıyorsunuz. Senin yakınlarından birisi kanser olup hastanede acı çeke ölmediği için hayatın gerçeğini bilmiyorsun. Modern tıp dediğiniz teknoloji, doktorlar proflar ve tüm dünya asırlar önce elinde teknoloji olmayan Lokman Hekimi, İbni Sinaya hayretle bakıyorlar ve ibni sina için avicenna demişler hekimler hekimi, İslam ile alakanız olmadığıda belli, açlık orucu değil ama Allaha inanarak niyetle oruç tutun oruç şifadır hadiste de geçer. Ramazan orucunda oruç tutun insanlar hiç şüphesiz şifaya kavuşuyorlar. Ben Aidin Salihi savunmuyor fakat modern tıp dediğiniz olaya lanet olsun. Hergün 100lerce kişi kanserden hastanelerde can veriyor gidin birazda onları haber edin mevcut iğnelerin ilaçların bir halta yaramadığını dile getirsenize.

yollaruzar

Kanser bilgisi ve nakille ilgili söylemler çok yanlış

ernest-belfort-bax

10 gün açlık orucu tutarsanız bu kadın gibi olabilirsiniz.Bence kanseri tercih edin.

jenova

boyle bırseye yer vermek bıle reklamını yapmaktır. Iyı para aldınız mı ?

Görüş Bildir