"Poz" Meselesi! Ahlat Ağacı Dakikalarca Alkışlanırken, Tek Bir Fotoğraf Karesi de Günlerce Tartışıldı!

-

Olaylar olaylar!

İsterdik ki bu içerikte sizinle uzun uzun Ahlat Ağacı filminin sosyal medya üzerindeki yankılarını paylaşalım... Ama maalesef öyle olmadı; zira Ahlat Ağacı'nın Cannes'daki gösterimi öncesinde çekilen fotoğraflar, yerli sosyal medyada filmin dahi önüne geçti. 

Fotoğraflar, filmden daha çok konuşuldu. Bakalım neler olmuş!

Nuri Bilge Ceylan bu hafta göğsümüzü yine yine yine kabarttı!

Şaşırmadık aslında! Cannes'da Ahlat Ağacı filmi çok beğenildi ve dakikalarca ayakta alkışlandı. 👏

Son derece heyecan verici bir haber, değil mi?!

Filme ve bu başarıya dair yorumları, sosyal medyanın çok renkliliği içinde tarafsız görüşlerle duymak için sabırsızlanıyorduk.

Ama öyle olmadı...

Elbette ki sosyal medyada gündemi çoğunlukla "çok takipçili" hesaplar belirler. Dolayısıyla, Demet Akalın'ın bu yorumu hemen dikkat çekti.

Filmin başrol oyuncusu Doğu Demirkol'u tanıyamamış ve Nuri Bilge Ceylan ile Hazar Ergüçlü'yü kapattığı için hayli sinirlenmişti anladığımız kadarıyla...

Ardından yine sosyal medya kullanıcıları sayesinde Demirkol'un oyuncu olduğunu öğrendiğinde de, yine bu pozu kabul edilebilir bulmadı.

Demet Akalın sonuçta, biraz dobra, fazlaca da kendisiyle barışık biri!

Demirkol ise bu eleştiriye kendi üslubunda mizah soslu bir cevap vermeyi tercih etti. 😂

Gereksiz tartışmalara girmeden, insanları da güldürerek, başarılı bir karşılık vermiş oldu bizce!

Zaten sosyal medya kullanıcıları da bu "tanımıom, kim bu?!" akımına kapılıp, Demirkol'un Instagram sayfasına akın ettiler.

"Afişi de kapamış, kim bu?!" gibi esprilerle herkes iyice güldü eğlendi anlayacağınız...

Sonunda Hazar Ergüçlü de Doğu Demirkol ile çektiği bu komik videoyu paylaşınca, mevzu kapandı diyorduk ki...

Ama bu fotoğraflarda her ne kadar "öne geçme ve gölgede bırakma" meselesi Demet Akalın sayesinde Doğu Demirkol'un üstüne kaldıysa da, fotoğrafın diğer ucunda başka bir görüntü vardı.

Fotoğrafın diğer ucunda bu sefer daha ciddi bir tartışma yaratacak bir görüntü: Murat Cemcir ve Bennu Yıldırımlar!

Bu fotoğraflara bakanların inceden irrite olmaması zor; zira Murat Cemcir fazlaca kasılmış ve Bennu Yıldırımlar'ı cüssesiyle arkada bırakmış gibi duruyor.

Cemcir'in pozu, Doğu Demirkol'un doğal ve biraz da acemi duruşundan farklı olarak daha profesyonel olunca, sosyal medya bu sefer de gözlerini Cemcir'e çevirdi.

Demet Akalın'a gülerken, bir taraftan Cemcir'e dönen tepkiler son derece sert oldu.

Murat Cemcir ise bu tepkilere herhangi bir cevap vermedi.

Zira daha geçtiğimiz günlerde kadın halk oyunu dansçılarının dahi sahneye çıkarılmadığı bu ülkemizde, kadınların görünülürlüğü konusunda herkes endişeli!

Kadınların arka planda, gölgede kalması hassas bir konu bizler için... Özellikle de böyle zamanlarda!

Birden fazla fotoğraf karesinde görününce, tepkiler hemen alevlenmişti ama elbette ki bu karelerin bir de arka planı vardı.

Bu video ile oyuncuların aslında öne arkaya dönerek üst üste defalarca ve hızlıca poz vermek zorunda kaldıkları açıkça görünüyor.

Bennu Yıldırımlar da bu videoyu retweet edince, en azından şimdilik sular duruldu. Olayın büyük bir yanlış anlaşılma olduğu netleşti.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım! 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
seko_m

o değilde ilk fotoda Hazar Ergüçlü Arya Starka benzememiş mi ?

sako-sakov

HAHAHA RESİM FENA İYİ OLMUS PİC MURATMİ KİMİ BİLMEM TANİMAM AMA KADİNA YAPİLAN TERBİYESİZLİKİ GORMEZDEN GELEMEM BURDAN SENİN AMNA KOYUM MURT PİCİ

akatsuki1971

hahahahaha ulan murat cemcir e bak sanırsın yıllardır ödüllere aday olmuş pek çoğunu almış büyük sanatçı. çakma ceymis bondum benim gaydıgubbah cemile tarzı halay çekmekten başka bi boku olmayan kıytırık filmlerde oynamaktan başka bi halta yaramaz. hava 1500. b de kendisini halivuut starı sanan hürrem sultanımız tükenmiş sendromlu merve uzelli var ya en çok ona güldüm. milletin şeyinde olmamış bu poz veriyo orda kendi kendine garibim yazık bee bak şimdi acıdım bi daa düşününce hahaha ulan ezikler ulan ezikler siz adamı öldürürsünüz.

sosyal-selda

ne olursa olsun arkadasında bir iş arkadaşının olduğunu bile bile artislik poz kesmek büyük saygısızlık. Cemcir kim ya? Oyunculuk sıfır.

cemre-cakar

Ben Murat Cemcir'e sadece "sen git önce dişlerini fırçala" demek istiyorum.

sako-sakov

)))

Görüş Bildir