Ağlayarak Referandum Tercihini Açıklayan Pelin Batu Sosyal Medyanın Odağında

 > 
19bPAYLAŞIM

250 sanatçının 'hayır' sloganıyla başlattığı kampanyada konuşan Pelin Batu gözyaşları içinde konuştu. Pelin Batu, 'Buraya gelirken anneme şiirlerimi basmak için fotokopiciye gideceğim diye yalan söyledim. Çünkü annem benim için korkuyor. Bunu söylerken gözlerim doluyor' dedi.

Pelin Batu bu açıklamalarının ardından sosyal medyanın en çok konuşulan isimlerinden oldu ve Twitter'da TT listesine girdi...

Oyuncu, ressam, yazar, yönetmen ve müzisyenlerden oluşan 250 sanatçı, "Bir ağaç gibi tek ve hür bir orman gibi kardeşçesine yaşamak için Hayır" sloganıyla bir kampanya başlattı. 

Konuşma yapmak için kürsüye çıkan oyuncu ve yazar Pelin Batu'nun gözyaşları içinde konuşma yapması günün en çok konuşulanlar arasına girmesine neden oldu.

'Annem vurulacağım diye korkuyor'

Pelin Batu yaptığı konuşmada; "Ben buraya gelirken anneme yalan söyledim. Bunu söylerken gözlerim doluyor, çok üzülüyorum. Niye söyledim anneme; şiirlerimi basmak için fotokopiciye gideceğim dedim. Çünkü annem benim için korkuyor. Kızının hapse girmesinden korkuyor. Kızının sokakta vurulmasından korkuyor. Ben 'Hayır' diyorum. Çünkü bu kadar çok annenin korkmasından içim ağlıyor artık. Bugün haberleri izlerken de böyle ağladığım gibi ağlıyorum. Her gün çocuklar ölüyor hiçbir şey yapamıyoruz." ifadelerini kullandı.

Açıklamaları sonrası Pelin Batu Twitter'da TT oldu...

Sosyal medyadan Pelin Batu hakkında farklı görüşte paylaşımlar yapıldı. Kendisine tepki gösterenler de oldu...

Destek verenler de...

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir