Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Absürd Mizahın En Güzel Örneklerinden "Kaygısızlar" Dizisi ve Unutulmayan Karakterleri

119PAYLAŞIM
Absürd Mizahın En Güzel Örneklerinden "Kaygısızlar" Dizisi ve Unutulmayan Karakterleri

90'lı yıllara damgasını vurmuş bu diziyi hatırlamayanımız yoktur. Çapkın, soyadının hakkını veren, sayısını kendisinin bile bildiğinden şüphe edilesi bir adamın tası tarağı toplayıp İstanbul'a gelişini ve tertibi İsmail'in evine çöreklenişini izlediğimiz bu diziyi şöyle bir hatırlatmak istedim efendim. Buyrun.

Memnun Kaygısız (Ercan Yazgan)

Memnun karakteri Orduludur. Oldukça çapkın olan Memnun'un ilk karısı Sabriyedir. Bir kaç yıl sonra çeşme başında Terbiye'yi görür ve ona aşık olur. Yine bir kaç yıl geçmeden Kafiye'yi görür ve ona da aşık olur. Bu üç karısından toplam 36 çocuğu vardır.

Kendisi tam bir beleşçidir.

Üç karısına rağmen gözleri hala dört dönmektedir.

Sabriye (Ayşen Gruda)

Ayşen Gruda'dan mı kaynaklıdır bilinmez ama dizinin en yanakları mıncırılası karakteridir. Nam-ı diğer Sabriye Usta. Erkeksi tavırlarının yanında anaç tavırları da gözden kaçmaz. Yılmaz ustanın yanında oto tamirciliği yapar.

Berber İsmail (Halit Akçatepe)

Memnun'un askerlik arkadaşıdır.

Berber İsmailin en göze çarpan özelliği sakar olmasıdır. Buna rağmen berberlik yapmaktadır, çoğu sahnede o suratlar mutlaka kan revan içinde kalmıştır. 

Karısı Zeynep ile mutlu mesut yaşarken Kaygısızlar sürüsü evlerini işgal etmiştir.

Terbiye (Ülkü Duru)

Memnun'un ikinci karısıdır. Bu rolü aslında dört farklı oyuncu canlandırmıştır fakat hepimizin aklında kalan Terbiye görüntüsü Ülkü Duru'yu gösterir.

Kafiye (Çiçek Dilligil)

Memnun!un son karısıdır. Terbiye ve Sabriye'ye nazaran daha güzel ve alımlıdır. Memnun'un gözdesi diyebiliriz. Biraz safçadır.

Kültigin ve Adamları Alper, Kürşat (Şoray Uzun, Ömer Duran, Tevfik İnceoğlu)

Kraldır. Mahallenin kabadayısıdır. Memnun'un kızı Hostes'e aşıktır. Ayrıca Memnun'a zarar vermekten resmen zevk almaktadır. Alper ve Kürşat bildiğimiz salak, yancı tiplerdir. Saçmalamaya programlanmışlardır. Kültigin'den sürekli dayak yerler.

Eleman Kaygısız (Yalçın Avşar)

Memnun'un en büyük oğludur. Kültigin'in kız kardeşi Burcu'ya aşıktır. Kültigin'den sürekli dayak yemiş yine de Burcu'dan vazgeçmemiştir.

" Yes sir! " deyişi hala kulaklarımızdadır.

Zeynep (Gülçin Hatıhan)

İsmail'in bahtsız karısıdır. Evi 36+4 şelinde işgale uğramıştır. Her ne kadar bu durumdan şikayetçi olsa da , sürekli İsmail'e "ne zaman gidecekler?" diye sorsa da, misafirlerine(!) içindeki o yufka yüreği hep göstermiştir.

Hacı Gaffur (Rıza Pekkutsal)

Berber İsmail'in ev sahibidir. Kaygısızlar eve geldikten sonra adam bildiğin kafayı yemiştir. Onları evden atabilmek için her yolu denemiştir.

Yılmaz Usta (Yılmaz Köksal)

Burcu (Damla Özen)

Fenasi (Murat Coşkuner)

Ustura Kamil (Yüksel Arıcı)

Suzan Hanım(Figen İskender)

Herkese böyle komşu...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sedat-boyraz

bu ne amk kimsemi yorum yapmadı kaygısızlar lan bu nasıl yorumsuz kalırki

Görüş Bildir