Görüş Bildir
Haberler
Abdullah Gül'den Ankara'daki Saldırıya İlişkin Açıklama

Abdullah Gül'den Ankara'daki Saldırıya İlişkin Açıklama

11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Milas-Bodrum Havalimanı'nda basın mensuplarına Ankara'daki katliamla ilgili açıklamalarda bulundu. 'Böyle bir barış mitinginde, planlı bir mitingde bu olayın yaşanması gerçekten çok kötü. İnanıyorum ki failleri en kısa sürede ortaya çıkartılacak ve gerekli tedbirler alınacaktır.' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Milas-Bodrum Havalimanı'nda basın mensuplarına Ankara'daki katliamla ilgili açıklamalarda bulundu. Böyle bir olayın Türkiye'nin başkenti Ankara'da meydana gelmesinin kabul edilebilecek bir şey olmadığını belirten Abdullah Gül şunları söyledi:

'Böylesine akıl almaz, dehşet verici bir terör olayında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara şifa diliyorum. Ailelerinin, herkesin acısını paylaşıyorum. Çok derin üzüntü duyduğumuz dehşet verici bir olayla karşı karşıyayız. Türkiye'yi bir terör girdabına çekme gayreti bir süredir açıkça zaten ortada gözüküyor. Bu tuzağa hiç kimsenin düşmemesi gerekiyor. Bir taraftan gayet soğukkanlı, ama çok kararlı bir şekilde eminim ki tedbirler alınacaktır. Ayrıca bütün bu kanlı olayların bir an önce durması, durdurulması gerekmektedir. Çünkü hepimiz bir geminin içindeyiz. Türkiye, doğusuyla, batısıyla, kuzeyiyle, güneyiyle hepimizindir. Etrafımızda bu kadar ateş varken, gerginlikler varken, Türkiye'nin içini daima sağlam tutmak gerekli. Her defasında hep tekrarlarım. Bu nedenle farklılıklar, ayrılıklar bir kenara bırakılıp, şimdi herkesin çok daha sorumlu bir şekilde, parti farklı bütün bunları bir kenara koyma günü. Herkesin, Türkiye'nin birliği bütünlüğü selameti, halkımızın güvenliği mutluluğu için herkesin çok daha el birliği içinde, ne gerekiyorsa bunu yapması ve birbirimize yardımcı olması gereken bir gündür. Bir kez daha hayatını kaybeden herkese, başsağlığı diliyorum. Böyle bir barış mitinginde, planlı bir mitingde bu olayın yaşanması gerçekten çok kötü. İnanıyorum ki failleri en kısa sürede ortaya çıkartılacak ve gerekli tedbirler alınacaktır.'

DHA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0