Görüş Bildir

ABD'nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield Dışişleri'ne Çağrıldı

Anasayfa > Gündem

Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield'ın Bakanlığa çağırıldığını duyurdu. Açıklamada, 'Tarihi ve hukuki herhangi bir dayanaktan yoksun olan bu açıklamayı kabul edilemez bulduğumuz, tümüyle reddettiğimiz ve en kuvvetli şekilde kınadığımız ifade edilmiştir' denildi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarıyla ilgili olarak yaptığı açıklama sonrasında, ABD Büyükelçisi David Satterfield'ın akşam saatlerinde Bakanlığa çağırıldığı bildirildi.

Satterfield'ın, Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal tarafından kabul edildiği bildirilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Satterfield'ın, Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal tarafından kabul edildiği bildirilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

'Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal tarafından kabul edilen Büyükelçi Satterfield'a, söz konusu açıklamaya ilişkin güçlü tepkimiz iletilmiştir. Bu çerçevede, tarihi ve hukuki herhangi bir dayanaktan yoksun olan bu açıklamayı kabul edilemez bulduğumuz, tümüyle reddettiğimiz ve en kuvvetli şekilde kınadığımız ifade edilmiştir. Açıklamanın uluslararası hukuk bakımından hükümsüz olduğu, ayrıca Türk halkını derinden incittiği ve ilişkilerimize onarılması zor bir yara açtığı kayda geçirilmiştir.'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
20
10
3
3
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Emre.

Nota nerde nota ? Resmi olarak söyleyin bunu lafla değil.

MİRALAY RA

evet çağırıldı sonra denildi ki - ya şeyy eee ya şey dicem , sen bi Biden başkanı arasan. Kanal istanbul şeysinde bak çok güzel arazilerimiz var , bi ara be... Devamını Gör

koala70223321

az önce bir haber okudum dünyada en fazla ajanın kol gezdiği şehir istanbulmuş, bu ne kadar doğru?