ABD'den EURO 2016 Uyarısı: Terör Saldırılarının Hedefi Olabilir

 > -

ABD Dışişleri Bakanlığı, yaz aylarında Avrupa ülkelerine seyahat edecek ABD vatandaşlarına Avrupa çapında saldırılar olabileceği uyarısında bulundu. Uyarıda Fransa’nın çeşitli kentlerinde oynanacak olan Euro 2016 Futbol Şampiyonası’nın da saldırılara hedef olabileceği vurgulandı.

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın Avrupa'ya seyahat edecek vatandaşları için yayınladığı uyarıda, yaz aylarında kıta çapında saldırılar olabileceği ve dikkatli olmaları gerektiği söylendi.

Bakanlık açıklamada "ABD vatandaşlarını Avrupa çapında büyük etkinlikleri, turist bölgelerini, restoranları, alışveriş merkezlerini ve ulaşım araçlarını hedef alan muhtemel terör saldırıları tehlikesi konusunda uyarıyoruz. Avrupa'yı yaz aylarında ziyaret eden çok sayıda turist kamuya açık alanlarda, özellikle büyük etkinliklerde saldırı planlayan teröristler için daha büyük hedefler sağlamış olacaktır" ifadelerini kullandı.

Euro 2016 hedef olabilir

EURO 2016'da Terör Endişesi: 'Türkiye-Hırvatistan Karşılaşması Beş Riskli Maçtan Biri' - onedio.com
EURO 2016'da Terör Endişesi: 'Türkiye-Hırvatistan Karşılaşması Beş Riskli Maçtan Biri' - onedio.com

Açıklamada özellikle Fransa'da 10 Haziran-10 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan Avrupa Futbol Şampiyonası (Euro 2016) ve Polonya'nın Krakow kentinde düzenlenecek Katolik Kilisesi Dünya Gençlik Günü etkinliklerinin potansiyel saldırıların hedefi olabileceği uyarısı yapıldı.

Reuters ve Al Jazeera

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

2016Amerika Birleşik DevletleriFransaTerörfutbol
Görüş Bildir