Görüş Bildir
Haberler
ABD'de 'Batman Katili'ne Müebbet Hapis

ABD'de 'Batman Katili'ne Müebbet Hapis

Ulaş
08.08.2015 - 09:45

Reuters

İçeriğin Devamı Aşağıda

ABD'nin Colorado eyaletindeki bir sinemada 2012 yılında düzenlenen ve 12 kişinin ölümüne yol açan silahlı saldırının faili James Holmes'a müebbet hapis cezası verildi.

Amerikan basınında yer alan haberlere göre, saldırıyla ilgili iddianameyi görüşen 12 kişilik büyük jürinin idam cezasına hükmetmesi bekleniyordu.

Jüri oybirliğiyle idam cezası yönünde karar alamayınca, 27 yaşındaki Holmes şartlı tahliyesiz ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Cezanın resmi infazının daha ileriki bir tarihte düzenlenecek duruşmadan sonra yapılacağı bildirildi.

Saldırıda 12 kişi ölmüş 70 kişi de yaralanmıştı

Saldırıda 12 kişi ölmüş 70 kişi de yaralanmıştı

Holmes, 20 Temmuz 2012'de Aurora kentindeki Century Sineması'nda 'Batman: Kara Şövalye Yükseliyor' filminin gösterimi sırasında rastgele ateş açarak 12 kişinin ölümüne ve 70 kişinin yaralanmasına neden olmuştu.

Colorado'daki bir mahkeme, geçtiğimiz ay Holmes'ü cinayet, cinayete teşebbüs ve patlayıcı madde bulundurma maddelerini içeren toplam 165 ayrı suçtan suçlu bulmuştu.

Nöroloji alanında doktora öğrencisi olan Holmes'ün avukatları, şizofreni hastası olan sanığın saldırı sırasında akli dengesinin yerinde olmadığını iddia etmişti.

Saldırının tüm detaylarıyla önceden planlanarak düzenlendiğini savunan savcılar ise iddianemede Holmes'ün idam cezası alması gerektiğini belirtmişti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0