8 Yaşındaki Kızının Avladığı Geyiğin Hala 'Sıcak ve Titreyen Yüreğini' Isırmasına İzin Veren Baba

327PAYLAŞIM

Yeni Zelanda'da geçtiğimiz hafta meydana gelen bu olay, avcı babanın Facebook üzerindeki Yeni Zelanda Kadın Avcılar grubuna attığı fotoğrafla su yüzüne çıktı. 

Paylaşılan fotoğrafta küçük kızıyla birlikte ava çıkan baba, kızının yeni öldürülmüş bir geyiğin yüreğini ısırmasına izin veriyor. Bu paylaşım için yığınla tepki alan Facebook sayfası ve 'gururlu' babanın haberini sizler için Buzzfeed'den derledik.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/bradesposito/he...

Yeni Zelanda'lı avcı baba ve 8 yaşındaki kızı birlikte ava çıkmışlardı ve küçük kız ilk defa burada avını öldürdü. Yeni Zelanda avcılık geleneğindeki 'ilk avının yüreğini çıkarıp ısırma' ritüeline de uymaktan çekinmedi.

Yaptığı paylaşımda, Johny, geçtiğimiz haftasonu kızının babasının omzunu silahı için bir dayanak olarak kullanarak genç bir erkek geyiği başarıyla vurup öldürmüş olmasından çok gurur duyduğunu söyleyen baba şöyle yazmış; 

“Küçük ninja prensesim Chloe'ye ve  genç bir erkek geyik olan ilk avına bir bakın. Bir arkadaşın çiftliğinde ağaçlarına arasında geçen hafta vurdu."

Ayrıca ekledi, "Chloe, avının sıcak titreyen yüreğinden bir ısırık aldı." Bunu kanıtlamak için olsa gerek ki, fotoğrafı da gururla paylaşmaktan çekinmedi.

Bu gönderi 20000'den fazla kez paylaşılmış olsa da, avcı baba bir çok ağır eleştiriye maruz kaldı.

Fotoğrafı Yeni Zelanda Kadın Avcılar sayfasında paylaşan babaya bu davranışa izin vermesi konusunda tepkiler yağdı. Johny isimli adamın davranışı “sadist” ve "psikopatça" gibi yorumlar aldı.

"Bana bir psikopat gibi geldi, hiç bir normal çocuk o derecede bir şey yapmak istemez. Ya bunu yapmaya zorlandı, ya da gerçekten derin sorunları var. 
Avcılık başka bir şey, organ kesmek(tahrip etmek) başka."

Eleştirilerin bazıları oldukça sertti!

"Canlı bir yaratığı öldürdükten sonra kalbini yemek. Kulağa şeytani geliyor. İğrenç ve hastalık dolu olduğundan bahsetmeye gerek bile yok. Aklı yerine herkes böyle bir durumun doğru hiçbir yanı olduğunu fark ederdi."

"Bana sorarsanız bir yürekten ısırık alan bu çocuk birazcık kafayı üşütmüş."

Bazıları da babayı avcılık için tebrik etti... ama kalp ısırma konusunda onlar da mutsuzdu.

"Onu ava götürerek, bir tüfek kullanmasına ve ateş etmesine izin vererek çok iyi yapıyorsunuz. Ayrıca geyiği yaralayıp can çekişmesine izin vermemişsiniz.
Ama çiğ yürekten bir ısırık almasını teklif etmek? İşte bu hem bir baba hem de bir öğretmen olarak yaptığınız bütün iyi şeyleri mahvetti.
İlk fotoğraf harika ebeveyinlik, ikinci fotoğraf başarısızlık"

Ama çoğu kişi de 'yürekten bir ısırık almanın bir av ritüeli' olduğunu savunarak Johny'nin yanında yer aldılar.

"Beğenmeyenler için... Eğer bu minik avcı o yürekten bir ısırık almak istemeseydi neden bunu bir gülümsemeyle yapsın? Çocuklar bir şeyi yapmak istemediklerinde olay çıkarırlar, ama bu kız şansını denemiş ailesinin karnın doyuracack bir geyik avlamış. Ailesinin onunla gurur duymak için her türlü sebebi var. Eğer söyleyecek iyi bir şeyiniz yoksa, hiçbir şey söylemeyin!!! Aferin sana Chloe!!"

Fotoğrafı eleşitenleri önyargılı olmakla suçlayanlar bile olmuş.

"Wow ne kadar yargılayıcısını! Eminim hepinizin çocuklarına McDonalds'dan yedirdiği işlenmiş yiyecekler bir yürekten alınmış ısırıktan çok daha kötü. Orada doğanın hayatında yaşamayı öğrenmek şimdiki çocukların oturup kullandığı teknolojiden çok daha iyi bir tercihtir. Eminim bu güzel küçük kız size hayatın gerçek anlamıyla ilgili bir kaç ders verir."

Johny, Buzzfeed Avustralya'ya attığı bir mailde, diğer kadınların kendi avlarının fotoğraflarını paylaştığı bir kadın avcılık sayfasında fotoğrafın bu kadar tepki almasına şaşırdığını belirtti.

Ayrıca ekledi, "Chloe ve ben birlikte çıktığımız maceraları çok seviyoruz."

“Chloe 8 aylıktan beri bir bebek taşıma askısında benimle birlikte ava gelir. Bu onun ilk geyiğiydi. Daha önce bir keçi vurmuştu ve hedefle atışlar yapıyordu."

Johny, negatif yorumları umursamadığını da söylüyor. 

“Şu söze gönderme yapmak isterim, 'Aslanlar kuzuların fikirlerine önem vermez,' Amcasının kendi ilk avının kalbini ısırdığı fotoğrafı görünce o da bunu yapmak istedi. O kadar da ciddi bir durum değil; bu avcıların ilk avlarıyla yaptıkları birşey. Buna bir ritüel demem, ama o artık bir avcı."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
omer-atasoy

Ne demek anket yok?!??

omer-atasoy

Kişisel görüşüm: Helal olsun ne diyim.

can404

Ava karşı olanların önüne kurban bayramlarını sürenler de var. Avla kurban arasında çok fazla fark var. Kurban bayramında kesilen hayvanların hepsi damızlıktır, yetişme süresince insana bağımlıdır. Av sa modern dünyada insana karşı yaşamaya çalışan canlıların katlidir. Sapan dahi suç aracıdır. Küçük kızın kalbi dişlemesi o geyiği öldürmesinden çok koymadı mesela

re-life

doğanın gerektirdiğini yaptırmıştır. siz medeniyet prangalarına bağlandığınız için anlayamazsınız. siz gerizekalılar medeniyetin tasması gravatlarla işinize gittiğiniz için anlayamazsınız! bi geçmişe dönüp bakın sizin eski çağdaki atalarınız nasıl avlanıyormuş. sonra da siktirip gidin mal gibi içerikler paylaşmayın. .I.

cengiz-cekil

o yaşta geyik avlıyorsa helal olsun geyik lan bu , sazan balığı değil biranı içerken gelsin oltaya takılsın :D

isyankar-koyun

Olm manyak mısınız lan? Burada eleştiren insanlar kurban bayramında koyun kesiyor. Ne var yani bunda? Bir de "geyiği öldürmek problem değil de kalbini ısırması vahşilik." demişler. Hay sizin mantığınıza ve aklınızı çalıştırma şeklinize kafam girsin. Hayvana işkence ederek öldürmediler ise hiçbir sorun yok bu fotoğraflarda.

Görüş Bildir