Görüş Bildir
Haberler
7 - 13 Ağustos 2023 Haftası Burçlara Genel Bakış

etiket 7 - 13 Ağustos 2023 Haftası Burçlara Genel Bakış

Dr.Astrolog Şenay Devi
07.08.2023 - 08:30 Son Güncelleme: 07.08.2023 - 12:26

Şu anda gerileme döngüsünde olan aşkın ve güzelliklerin gezegeni Venüs, Çarşamba günü asi, huzursuz Uranüs ile bir elektrik hesaplaşmasında mücadele ediyor. Şimdi, ani değişim gezegeniyle bu tür bir temasa girecek. Bu ilk ve son değil. Venüs ve Uranüs daha önce de 2 Temmuz'da dans etmişti. 29 Eylül'de son kez yeniden dans edecekler. Böylece, bu yolun yarısıdır. Hikâyenin ortası ve biliyorsun, masalın içine girdiğinde, nasıl biteceğini görmek zor, değil mi? Bu hizalanmanın kozmik havası budur. 

Ne de olsa, Aslan burcundaki Venüs biraz tutarlılığı sever. Bağlılık. Güvenilirlik. Elbette, aynı zamanda tamamen tutku ve ama günün sonunda, uzun süredir sevgilisi olan eve dönmek istiyor. Muhteşem kalbinin içeriğine göre sevilebilmek sevmek sahip çıkabilmek için uyanışa geçiriyor hatalarımız ile yüzleştiriyor bizleri. Ve kesinlikle son dakikada hayal kırıklığına uğramaktan hoşlanmıyor, ki bu tam olarak Uranüs'ün yapmaya meyilli olduğu şey. İlişkiler ve duygular göz açıp kapayıncaya kadar değişiyor gibi görünüyor. Hakka girmeden haksızlık etmeden biz olmaya olsun gayretimiz. 

Neyse ki, pratik Başak burcundaki Merkür, topraklanmış bir Jüpiter'e hizalanırken zorlu döngüyü kurtarmak için gelir. Boğa burcunda yine Çarşamba günü. Yani, aşk hayatımız ve mali durumumuz aşağıdan yukarıya gitse bile, en azından mantıklı bir şekilde düşünüp iletişim kurabileceğiz. Tam doğru sözcüklerle kırılan çitleri onarabiliriz; hem olumlu hem de gerçekçi söyleyerek. 13 Ağustos Venüs, akşamdan sabah yıldızına dönüşerek, gölgelerden çıkma ve son zamanlarda sahip olduğumuzdan çok daha bilinçli hale gelmenin yavaş sürecine başlama zamanının geldiğini gösterir. İşler ancak buradan sonra düzelmeye başlıyor harekete geçelim.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Koç

Koç

Şu banka hesabına iyi bak. Büyük harcama yapmak ne kadar heyecan verici olsa da gözlerinizi kapatmanın, kredi kartınızı teslim etmenin zamanı değil. Biraz daha az dürtüsel olmalısın. Biraz daha ihtiyatlı. Yağmurlu bir gün için bir şeyi kaldırmakla ilgili ne derler hatırlıyor musun? İşte o gün. Çarşamba, sırasıyla neşe ve kaynaklar sektörünüzde bir Venüs Uranüs karesi getiriyor. Bununla birlikte, bağımlılık yaratan bir risk unsuru getirir ve direnmenin sizin için ne kadar zor olduğunu bilirsiniz. Ama direnmek zorundasın. Pazar gününe kadar, yine neşe sektörünüzdeki Güneş'in neden Venüs'le parlak bir kavuşum yaptığını anlayacaksınız.

Boğa

Boğa

Çarşamba günü, yöneticiniz Venüs (ev bölgenizde), heyecan verici, nefes kesen bir karede Uranüs'le bağlantı kuruyor. Heyecan verici ve nefessiz olmak genellikle size göre değildir, ancak burcunuzda ortaya çıkan bu enerjiyle, tehlikeyle flört etmemenin imkânsız olduğunu göreceksiniz. Neyse ki, pratik ve doğal olarak temkinli doğanız bir şekilde koruyucu bir mekanizma olmalıdır. Biraz. Ne olursa olsun, hala statükoyu zorlamanız ve hatta belki de kişisel yaşamınızda anlık bir karar vermeniz muhtemeldir. İyi olacak mı? Pekala, neşe ve eğlence bölgenizdeki Merkür ile Boğa burcundaki Jüpiter arasındaki üçgen (yine Çarşamba günü) ile, evet, büyük ihtimalle öyle olacak. Sabrınızın sevginizin karşılığını almaya odaklanın.

İkizler

İkizler

Çarşamba, iletişim bölgenizdeki geri giden Venüs ile doğum haritanızın ruhsal tarafındaki Uranüs arasında bir kare görüyor. Yöneticiniz Merkür yine Çarşamba günü, her yerde potansiyel olarak tehlikeli olabilecek bir durumu kurtarmak için devreye giriyor. Ona yaslan. Sağduyunuza güvenin. Göklerin şu anda size altın bir tepsi sunduğu pratiklik üzerine. Sonunda pişman olacağınız bir şey söyleyerek tüm sıkı çalışmanızı pencereden dışarı atma dürtüsünden kaçının. O kaçak dilinizi evcilleştirin ve bunun yerine günlüğünüze düşüncelerinizi söyleyin. Bunu çıkarmanız gerekiyor ve şimdilik kimsenin bunların ne olduğunu görmemesi daha iyi. Pazar günü, Güneş'in kavuşumu ile Venüs'e (her ikisi de iletişim bölgenizde) büyüleyici, düzgün konuşan benliğinize geri döneceksiniz. Şükredin kriz önlendi.

Yengeç

Yengeç

Çarşamba, kaynaklar sektörünüzdeki Venüs ile topluluk sektörünüzdeki Uranüs arasında bir kare getiriyor. Bu hafta ne yaparsanız yapın, savurganlık dürtüsünden kaçının. Evet, güzel şeyleri hak ediyorsun. Evet, küçük tatlı kalbinin arzuladığı her şeyi hak ediyorsun. Ancak, gönül rahatlığınız ve gergin banka hesabınız pahasına değil. Kesinlikle yapmak zorundaysan, en azından bu fikri iyi bir arkadaştan veya değer verdiğin bir aile üyesinden aldığından emin ol. Tanıdığınız biri, tam anlamıyla kalbinizde sizin en iyi çıkarlarınıza sahip çıkmanızı sağlayacak. Bu süreçte, duruma yepyeni bir bakış açısı getiren ortak bir hedefi paylaştığınızı keşfedebilirsiniz. Pazar günü, Venüs'ün Güneş ile kavuşumu ile, kaynaklar sektörünüzde de her şey çok daha net hale geliyor.

Aslan

Aslan

Bu hafta her şey kendi burcunuzda oluyor! Kariyer bölgenizdeki Venüs ve Uranüs ile Çarşamba günü önemli bir karede flört ederken ardından Pazar günü yukarıda bahsedilen Venüs'ün Güneş ile birleşmesi ile tüm sistemler çalışır Tüm elma arabasını vahşi bir hevesle alt üst etmeye dikkat edin. İşler ne kadar heyecan verici görünse de özellikle profesyonel olarak, şu anda içinizde evcilleştirilmesi gerekebilecek asi bir çizgi var ruhunuzda kırıp döktünüz şimdi toparlama özür dileme hatalarınızı kabul etme zamanı isteğiniz her şeye anında ulaşamazsınız sabır ve şimdi fedakarlık zamanı. Hafta sonu yaklaşırken, hiç olmadığı kadar parlıyorsun.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Başak

Başak

İletişim bu hafta en iyi arkadaşınız. Çarşamba gününden itibaren, yöneticiniz Merkür (Başak'ta ), pozitif düşünen Jüpiter'le (öğrenme ve macera bölgenizde) buluşuyor. Gökyüzü şu anda sınır, bu yüzden gelecek için pratik ama kapsamlı yeni planlar düşünmek için bu kafanızı kullanın. Doğal olarak iyi olduğunuz rolü öğretmen, rehber ve akıl hocası rolünü tamamen somutlaştırın. Bu hafta paylaşacak çok bilgeliğiniz var ve dürüst olmak gerekirse, ayrıca bazı çıkış yolu teorileriniz de var. Endişelenme iyi karşılanacaklar. Aslında, en iyi anlamda, tabii ki, mükemmel çatlak profesör olarak bir şekilde itibar kazanabilirsiniz.

Terazi

Terazi

Öngörülemez, bu haftanın eşsiz enerjilerine hazır olun. Çarşamba günü, yöneticiniz Venüs, ani hareket eden Uranüs ile karşı karşıya geliyor ve bu, rutinleriniz ve arkadaşlıklarınız alanında biraz sallantılı bir yolculuğu yansıtıyor. Bu bölgeleri tespit etmek zor, bu yüzden hız trenine binmeye hazır olun. Söz konusu hız trenindeyken, korkutucu ve düpedüz stresli olabilir. Ama bittiğinde tekrar yapmak istiyoruz. Ve yeniden. Ve yeniden. Bu nedenle, kapsamlı vardiyaları kucaklayın. Bilmeyeni kucaklayın. Fırtınanın gözünü bu kaosun içinde buluyorsun. Pazar günü, Venüs ve Güneş sizin topluluk bölgenizde bir araya gelir ve her şey çok daha istikrarlı hale gelecek.

Akrep

Akrep

Çarşamba, ilişkiler sektörünüze birkaç bağlantı getiriyor, kariyer bölgenizde geri giden Venüs Uranüs'e meydan okuyor ve topluluk bölgenizdeki Merkür Jüpiter ile bağlantı kuruyor. Başkalarının eşyaları senin eşyaların değildir. Bu mantrayı zihninize yerleşene kadar tekrar tekrar tekrarlayın. Eğer karşınızdaki kişi sevgiliniz veya arkadaşınız sanki fazladan bir gözü çıkmış gibi davranıyorsa, sakin olun. Dramalarına tepki vermenize gerek yok. Ayrıca, bu muhtemelen bir aşamadır ve aşamalarda ne olduğunu biliyoruz onlar geçer. Bir anlık tepki için zor kazanılan huzuru teslim etmeyin. Bunun yerine, mesleğinizi nasıl hayallerinizden biri haline getirebileceğinize odaklanın. Tartışmalar yapın. Eşsiz becerilerinizi, yeteneklerinizi ve yeteneklerinizi sergilemenin yollarını düşünün. Çünkü çok var. Buna inanın.

Yay

Yay

Çarşamba günü, macera bölgenizde geri giden Venüs, rutin bölgenizden Uranüs'ü kareye alıyor. Vahşi bir yolculuğu seviyorsun, değil mi? Öngörülemezlik tamamen senin işin. Yani, diğer bazı işaretlerin aksine, bu hafta elementinizdesiniz. Elbette, nefesinizi tutmanız ve bir sonraki adımı beklemeniz gereken anlar olabilir ki bu tamamen havadaymış gibi görünüyor ama bu onu daha da ilginç kılıyor, değil mi? Dikkat etmeniz gereken tek şey, meşhur bebeği banyo suyuyla birlikte dışarı atmaktır. Tüm yükümlülükleri iptal edip tepelere yönelmek ne kadar cezbedici olsa da biraz beklemeniz gerekebilir. Pazar günkü Güneş ve Venüs hizalaması size çok daha iyi uyacak.

Oğlak

Oğlak

Değişiklik yaparken sakın egonuza yenilmeyin. Belki söz konusu değişikliği kontrol edemiyorsunuz ama bu, sevgilisini ilk kez gören uzun süredir kayıp bir sevgili gibi ona doğru koşmamanız gerektiği anlamına gelmiyor. Ne kadar eğilirseniz, işlerin o kadar heyecan verici hale geldiğini göreceksiniz. Peki ya belirli bir yatırım maddi veya başka türlü istediğiniz gibi gitmiyorsa? Peki ya insanlar hızla sizi terk ediyor ve sizinle ilgili fikirlerini değiştiriyorsa? Hala kendine sahipsin ve her zaman olacaksın. Pazar gününün enerjileri, inanç alanınızdan, olası bir özür ve hatta olup bitenlere dair yürek açıcı, derin bir anlayış getirir.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Kova

Kova

İlişki sektörünüzde ortaya çıkan gezegensel enerjilerin çoğu ile, burası muhtemelen tüm eylemin gerçekleşeceği yer. Burada sadece bir uyarı her şey güneş ışığı ve güller olmayacak. Aslında, bazıları düpedüz rahatsız edici olabilir. Bu hafta insanların kontrol edilemeyeceğini öğreneceksiniz. Başka birinin ne yapacağını veya yapacağı seçimleri asla tam olarak tahmin edemeyeceğinizi. Bu, kontrolü bırakmak ve kendi işinize bakmak konusunda harika bir derstir. Pazar günü Venüs ve Güneş aynı hizaya geldiğinde, ilişkileriniz normale dönüyor. Kim bilir belki de tüm bunların amacını anlarsınız.

Balık

Balık

Çarşamba günü Merkür ilişkiler bölgenizde ve iletişim bölgenizdeki Jüpiter ile bağlantı kuruyor. Bu hafta kalbinizi konuşun. Daha spesifik olarak, arkanı kolladığını ve seni önemsediğini bildiğin biriyle konuş. Nasıl tıkladığını anlayan biri. Sizi neşelendirecek ve hedeflerinizi destekleyecek biri. İşbirliği yapın. Bağlamak. Çevrenizi genişletin. Para ve iş gibi gerçek dünya meselelerini tartışmaktan korkmayın. Olaya doğru şekilde yaklaşacağınıza güvenin. Bunu yapmak, işle ilgili biriken stresi azaltmaya da yardımcı olacaktır. Çünkü şu anda hiçbir şeyi kontrol edemediğin bir alan gibi görünüyor. Öyleyse, fişlerin olabilecekleri yere düşmesine izin verin.

Gökler rehberimiz yolumuz ışık olsun.

Facebook

Web

Instagram 

YouTube

Bu makalede öne sürülen fikir ve yaklaşımlar tamamıyla yazarlarının özgün düşünceleridir ve Onedio'nun editöryal politikasını yansıtmayabilir. ©Onedio

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
7
3
3
2
1
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Elif Büyükyalaz

bu yorumları goggle tranlate mi çevirdi?