Görüş Bildir
Haberler
65 Yaş Üstü Koronavirüs Aşılaması Başlıyor! MHRS Ve e-Devlet Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

65 Yaş Üstü Koronavirüs Aşılaması Başlıyor! MHRS Ve e-Devlet Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün yapılan Bilim Kurulu toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. Türkiye’de koronavirüs aşılama çalışmaları hakkında bilgi veren Bakan Koca, “Yarından (Perşembe) itibaren 70 yaş üzeri ve cuma gününden itibaren 65 yaş üstü vatandaşlarımızın aşılanması başlanacak” dedi. Fahrettin Koca’nın yaptığı bu açıklama sonrası vatandaşlar koronavirüs aşı randevusunun nasıl alınacağını araştırmaya başladı. MHRS aşı randevusu nasıl alınır? e-Devlet üzerinden aşı randevusu alınıyor mu? İşte koronavirüs aşı randevuları hakkında son gelişmeler…

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

MHRS Üzerinden Koronavirüs Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

MHRS Üzerinden Koronavirüs Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

Koronavirüs aşı randevusu almak için önelikle MHRS adresine girmeniz gerekiyor. Sağ üst kısımda bulunan ‘Randevu Al’ seçeneğine tıkladığınızda T.C kimlik numarası ve şifre ile birlikte aile hekimizini seçip, aşı randevusunu alabilirsiniz.

Eğer aşı önceliğinde değilseniz randevu alamazsınız. Daha sonra tekrar denemeniz gerekiyor.

MHRS AŞI RANDEVUSU AL

e-Devlet Üzerinden Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

e-Devlet Üzerinden Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

Sağlık Bakanlığı’nın uygulaması olan e-Nabız üzerinden geçmiş bütün sağlık kayıtlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Aşı randevularının da e-Nabız üzerinden verilmeye başlanmasıyla birlikte e-Nabzı giriş sayfası sosyal medyada en çok aratılan konuların başında gelir oldu.

E-Nabız sistemine e-Devlet şifresiyle giriş yapmak mümkün. enabiz.gov.tr sayfasına girdikten sonra ‘e-Devlet ile giriş’ kısmından sisteme ulaşabilirsiniz.

Sayfada bulunan ‘COVİD-19 aşı durumu sorgulama’ sayfası üzerinden aşı randevusu alabilirsiniz.

Aşı randevuları, bakanlığın belirlediği öncelik sırasına göre veriliyor. Eğer öncelik sıralamasında değilseniz koronavirüsü aşı randevusu alamazsınız. Daha sonra tekrar denemeniz gerekmekte.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın