60 Yıl Boyunca Kan Vererek İki Milyondan Fazla Bebeği Kurtaran Gerçek Bir Süper Kahraman

 > -
Abone ol

Hepimiz süper güçleri olan, yardıma ihtiyacı olanlara her zaman yardım eden süper kahramanlara bayılırız. İçinde yaşadığımız Dünya'da ise bu tür süper güçleri olan, karizmatik kahramanlar elbette ki yaşamamakta. Fakat bazen öyle insanlar çıkar ki, kahraman olmak için süper güçlere ihtiyacımız olmadığını bizlere hatırlatır. İşte James Harrison da onlardan biri. Gelin, hikayesini hep birlikte öğrenelim.

Kaynak: http://pulptastic.com/australian-man-rar...

78 yaşındaki Avusturalyalı James Harrison, bugüne kadar bağışladığı kanlar ile 2 Milyondan fazla bebeği kurtardı.

pulptastic.com

1951 yılında henüz 14 yaşındayken göğüs ameliyatı geçiren Harrison, ameliyat esnasında başkalarının bağışladığı toplamda 13 litre kan ile ameliyatı atlatıyor. Bundan çok etkilenen Harrison, 18 yaşına geldiğinde her hafta kan bağışlayacağına dair kendine söz veriyor.

18 yaşından itibaren ise neredeyse her hafta kan vermeye gidiyor ve 60 yaşına kadar 1000'den fazla kez kan veriyor. Ama hepsi bu kadar ile sınırlı değil!

pulptastic.com

Kan bağışlamaya başladıktan kısa bir süre sonra doktorlar, Harrison'ın kanında bir antikor keşfediyorlar. Bu antikorun özelliği ise Avusturalya'da sıkça karılaşılan, Rhesus isimli bebeklerde ölüme yol açan hastalığı yok etmesi!

Artık '' Altın Kol'' olarak anılmaya başlayan James Harrison, kan bağışları sayesi ile pek çok annenin sağlıklı çocuklar yetiştirmesine olanak sağlıyor.

pulptastic.com

'' Hiçbir zaman iğnenin koluma girmesine bakamadım. ya başka yere bakardım ya da hemşire ile konuşurdum. '' diyor Harrison.

pulptastic.com

Aynı zamanda Harrison'ın kanı Anti-D adı verilen aşının da geliştirilmesini sağlamış. E haliyle yıllar boyunca pek çok hikayeye tanık olmuş birisi. Joy Barnes da bunlardan biri.

Joy Barnes, Harrison'ın kan bağışlarından yararlanmış bir anne. Daha önce 4. ayında ve 5.nci ayında iki kez düşük yapmış.

Barnes, Harrison'ı ise 20 yıldan daha uzun süredir tanıyor fakat hikayesini daha yeni anlatmış.

pulptastic.com

'' O olmasaydı asla sağlıklı bir bebeğe kavuşamazdım '' diyor.

Hatta ve hatta Harrison'ın kolu o kadar değerli ki, 1 Milyon Avusturalya doları karşılığında sigortalanmış.

pulptastic.com

Harrison'ın yardımlarından faydalanan bir başka kişi ise kendi öz kızı! Tracey, babası ile oldukça gurur duyduğunu söylüyor. Öyle ki Harrison, karısını kaybettikten bir hafta sonra kan vermeye devam etmiş ve hala vermekte.

'' Çok üzücü, fakat hayat devam ediyor ve hepimiz yapmamız gerekenleri yapmalıyız. O yukarıda bir yerde beni izliyor ve ben de yaptığım şeyi sürdürüyorum '' diyor.

pulptastic.com

Biz de buradan bu güzel amcamıza teşekkür ediyoruz. Sizin gibi insanlar iyi ki var...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ykurnaz

Elhamdülillah Müslümanım. Fakat bu adam ölünce cennete giremeyecek mi ? 25 yaşıma girdim sadece 2 kere kan verebildim. Helal olsun hatta Allah razı olsun amcadan.

narkiderki

abicim ölünce nereye gideceksen bende oraya geleyim..neresi oldugunun bir önemi yok senin gibi karşılık beklemeden iyilik yapan bir insanla yan yana olmak ne güzel bir duygu olur..

nebusimdi

Her hafta kan verilmesi tıbben mümkün değildir. Mümkün olsa dahi, 60x52=3120 (ünite kan) eder. 1 ünite kan 3 kişiye verilmiş olsa, bu da 9360 eder. Nerede 2 milyon? Ukalalık yapmak istemem ama bu da diğer "vay be gavurlar bizden ne kadar insancıl" haberlerinden biri.

aysel.toykan

sonuç?? "gavurlar" bizden bin kat insancıl.

nebusimdi

Sonuç olarak memlekette "gavur" ve "gavurca" pek bir makbul.

omer-ciftcioglu

Hobisi kan vermek :D Vay arkadaş ya helal olsun be amca etkiledin :)

selek

nasıl bi bünyen var amcam helal olsun ben 1 kez verince 2 ay kendime gelemiyom adam her hafta veriyo

Görüş Bildir