4 Yaşındaki Molly Hiç Kadın İtfaiyeci Görmediğini Söyledi ve Dünyanın Dört Bir Yanından Harika Fotoğraflar Geldi!

306PAYLAŞIM

Görünce benim bile itfaiyeci olasım geldi ❤️

Kaynak: https://twitter.com/HannahMeIDD8P

Geçtiğimiz günlerde Molly'nin annesi böyle bir tweet attı:

Selam twitter

4 yaşındaki Molly'den istek,

Büyüdüğü zaman itfaiye aracı şoförü olmak istiyor ama daha önce itfaiye arabası süren bir kadın görmediğini söylüyor.

Bütün mükemmel itfaiyeciler bana yarım edebilir misiniz?

1. Durum böyle olunca, farklı farklı ülkelerden kadın itfaiyeci fotoğrafları gelmeye başladı, bunlardan bir tanesi de İzmir'den geldi.

@bucherdiebin

2. "Selam Molly. Londra'daki itfaiye araçlarımızı süren kadın itfaiyecilerden bazıları. Eğer bir gün bizi ziyarete gelip, itfaiye aracının içerisinde oturmak istersen çok güzel karşılanacaksın."

@LondonFire

3. "Selam Molly, ben itfaiye aracı sürdüm. Gerçekten muhteşem ve sen de büyüdüğünde yapabilirsin. Bir gün böyle bir fotoğrafını görmek için sabırsızlanıyorum. Gülüşün benimki kadar büyük olacak."

@Flaminhaystack

4. "Molly, mükemmel çocuk, kadınlar yangın alanında her şeyi yapabilir ve (bu kısmı sır olarak tutalım tamam mı?) birçok sefer erkeklerden daha iyi yapıyoruz!! Bu gördüğün benim. Sen de yapabilirsin!"

@SaruNinjaDesu

5. Fransa'dan:

@ang3lean

6. "Selam Molly, İskoç Yangın ve Kurtarma Servisi'nde inanılmaz kadın itfaiyecilerimiz var, hem erkek hem kadın. Onlarla tanışman için seni buraya davet etmekten mutluluk duyarız."

@fire_scot

7. "Direksiyonun başındaki annem! 19 yıldır yangın servisinde"

@Ryanlapierre

8. "İtfaiyeci/Paramedik Amanda bizim yangın teknemizi kullanıyor. İkinci fotoğrafta ise Amanda eğitim için bir gölden su çekiyor. Yangın pompasını kullanıyor. Amanda gerçekten harika bir itfaiyeci ve bize katılmadan önce öğretmendi."

@NLFDPio

9. "Araba sürerken fotoğrafı yok ama eve geldiğinde elinde olacaktır. Bu da çalışırken çekilen bir fotoğrafı"

@richroet

10. "Selam Molly, Bunlardan bir tanesini kullanmaya başlayalı birkaç yıl oldu, ama mesleğimin en güzel kısmıydı! Eğer kalbini ateşlendiren bir hayalin varsa, korkmadan peşinden git ve asla pes etme!"

@Sab_CohenHatton

11. "Selam Molly! Küçüklüğümden beri itfaiyeci olmak istiyordum, hayallerim 14 yaşında gerçek oldu! Şu anda departmanımızda 4 tane kadın itfaiyeci var."

@SwearingenR

12. "Slovenya'dan bir tane... Ve kocaman bir itfaiye kamyonu sürüyor..."

@termie1

13. "Selam Molly, Ben 23, eşim Nikki 20 senedir itfaiye teşkilatında çalışıyoruz. Bize katıldığı zaman 16 yaşında junior bir itfaiyeciydi. Göreyim seni!"

@margatescud

14. Japonya'dan itfaiyeci bir kadın:

@normanspirit54

15. "Selam Molly, bir gün itfaiyeci olma hayalinin gerçekleştiğini görmeyi dört gözle bekliyoruz. Bizi ziyaret et! Güney Avustralya."

@SA_MFS

Daha sonrasında ise Molly'nin annesi yeni bir tweet attı:

****** Güncelleme *****

Molly bu sabah Morven'deki Castlemilk itfaiye istasyonuna, Liz ve ekibini görmeye gitti. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dowjones

Altta Bi tane mal fırsat eşitiliği verilse bizde her şeyi yaparız demiş. Kapak olsun drmişte kadınlar erkek olmadan yangın söndürebilir mi. Erkek olmasa hala mağarada yaşıyorduk. Erkek olmadan Bi tane bina inşa etsin hadi kadınlar görelim. Biz daha iyiyiz diyolar bide amk çıldırmamamk elde değil kendinizi sürekli erkeklerle y da ysrıştırıyonux sizde bilyionuz erkeğe muhtaç olduğunuzu bütün işleri erkkelrin yaptğını Bi işe yaramadığınısı üremek dışında.

dowjones

Ya sanki söndürebiliyorlar amk. Ayrıca barajdan çıkarken erkekelr kadar hızlı olabiliyorlar mı? Sırf kadın diye itfaiye eri yapmak? Eminim yangını söndüren erkeklerdir havasını atan bunlar. İnanan var mı kadınların ciddi ciddi yangını söndürebileceğüni erkeksiz. Dünya üzerindeki bütün işleri yapan erkekler en iyi şekilde yapan erkekelr ama kadınlar bunu kabul edemyio Bi türlü anca poz verirler. Bunlar poz verirken erkekler canını tehlikeye atarsk yangın söndürüyo amk

burak-alev

Çeviriler Ggle Translate sanırım...

latife-yagci-ayhan

Türk itfaiyeci kadınlar harika görünüyorlardı. Çok hoş bir resim olmuş.Gurur duydum..

gunesliler

Hep diyorum, halkların değil, devletlerin bibriyle srunları var. Birbirleriyle sorunları olan insanlar, devletler tarafından beyni yıkanmış güruhtur.

Görüş Bildir