4 Gün Sonra Yine Ortaya Çıktı: 'Robin Hood' Bu Kez Üsküdar'da Görüldü

 > -
Abone ol

İstanbul'un çeşitli ilçelerindeki gecekondu mahallelerinde, içinde 1000 TL bulunan zarflar dağıtıp, bakkallardaki veresiye borçlarını kapatan ve kendisine 'Robin Hood' lakabı takan hayırsever iş insanı, bu kez de Üsküdar'daki Kuleli Mahallesi'nde ortaya çıktı.

DHA'nın aktardığına göre, mart ayından beri İstanbul'da gecekonduların yoğun olduğu bölgelere gidip, buradaki mahalle bakkallarındaki veresiye borçlarını sildiren daha sonra ihtiyaç sahiplerinin kapılarının altından 1000 TL zarf bırakan ve çocuklara harçlık da dağıtan hayırsever iş insanı, tekrar ortaya çıktı.

Zarf dağıttı, borçları kapattı

Üsküdar'daki gecekonduların yoğun olduğu Kuleli Mahallesi'nde ortaya çıkan hayırsever, yine 10 kişilik bir ekiple ve çok sayıda araçla mahalleye girip, önce bakkaldaki veresiye defterinde bulunan borçları kapattı. 'Robin Hood' daha sonra yanındaki grupla birlikte, yine içinde 1000 TL bulunan zarfları mahalleliye dağıttı.

"Robin Hood'dan Allah razı olsun"

Mahalle bakkalı İsmail Şimşek, "45 senedir burada bakkallık yapıyorum. Robin Hood geldi, fakire fukaraya, ihtiyacı olan evlere para dağıttı, Daha önce de dağıtanlar oldu, yardım edenler de oldu. Ama Robin Hood'dan Allah razı olsun" diye konuştu.

Mahalleli Veciha Algül ise, "Gerçekten ihtiyacımız vardı. Ben düğün yapacağım. Nişan yapacağım daha ihtiyacım vardı. Kocam felçli oturup düşünüyordum. İçimden geçiriyordum. 'Yarım gün de olsa iş bulsam' diyordum. O sırada kapım çaldı ve zarfı verdiler. Allah razı olsun" dedi.

"Belki de onun ardından ortaya çıkan başka bir iş insanıdır"

'Robin Hood' lakaplı iş insanı burada da yine mahallede para dağıttı. Yine bakkaldaki borçları da sildiren iş insanını, mahallelinin yüzünü güldürdü. Mahalleli, gelen kişileri görmediklerini belirterek, araçla geldiklerini söyledi. Bu nedenle bazı kişiler, hayırseverin aynı 'Robin Hood' mu, yoksa başka bir 'Robin Hood'un mu çıktığını merak ediyor. 

Mahallelilerden biri, "Televizyonda izlediğimiz o iş insanı mı bilemeyiz ama belki de yeni Robin Hood da olabilir, belki de onun ardından ortaya çıkan başka bir iş insanıdır. Ama Allah razı olsun" dedi.

İlk Hasköy Mahallesi'nde ortaya çıktı👇

Kim Bu Hayırsever? Hasköy'de Evlerin Kapısına Para Dolu Zarflar Bırakıldı - onedio.com
Kim Bu Hayırsever? Hasköy'de Evlerin Kapısına Para Dolu Zarflar Bırakıldı - onedio.com

Önce Beyoğlu'ndaki Hasköy Mahallesi'nde ortaya çıkan ve daha sonra Başakşehir'deki yine gecekonduların yoğun olduğu Şahintepesi Mahallesi'ne giden yaklaşık 10 kişilik grup, durumu iyi olmayan ve zorlu şartlar altında yaşayan mahalle sakinlerine, kapılarını çalıp, içinde 1000 TL bulunan zarflar dağıttı. Gruptaki kişiler, mahallelinin "Kimsiniz ?" ve "Bu para nereden çıktı?" gibi sorularına ise ."Amca karıştırma bu söylenmez. Patronumuz sağ olsun, bir iş insanı" cevabını verdi.

Daha sonra Tuzla'da yardıma muhtaç insanlara ulaştı

‘Robin Hood’ Bu Kez Tuzla'da Ortaya Çıktı: Zarf İçinde Para Dağıttı, Veresiye Defterlerini Kapattı - onedio.com
‘Robin Hood’ Bu Kez Tuzla'da Ortaya Çıktı: Zarf İçinde Para Dağıttı, Veresiye Defterlerini Kapattı - onedio.com

Son adresi ise Ataşehir'di

Robin Hood'un Yeni Adresi Ataşehir: Gecekondu Mahallesinde, İçinde Bin Lira Olan Zarflar Dağıttı - onedio.com
Robin Hood'un Yeni Adresi Ataşehir: Gecekondu Mahallesinde, İçinde Bin Lira Olan Zarflar Dağıttı - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir