Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

37 Ekran Boyu Türlü Türlü Huyuyla Müşteriyi Hipnotize Eden Bakkal Televizyonu

-

Her şey dükkanın kapısından girmemizle başlar. İçeriye attığımız ilk adımda bizi etkisi altına alan bir huzur hatta hipnoz ortamıyla karşılaşırız.

Dükkandaki bu pozitif enerjinin kaynağını bulmamız zor olmaz. Kafayı kaldırınca görülen, tavanın dibinde, kasanın hemen çaprazında duvar aparatıyla montelenmiş küçük bir televizyon.

Kahramanımızın markası ya da modeli değişebilir, tüplü ya da yeni nesil olabilir ama 37 ekran olan büyüklüğü baki kalır.

Yeni nesillerden ise görüntü nispeten iyidir ama tüplüyse renkleri hafiften birbirine girmiştir ve görüntü berbattır.

Fark etmez... Görüntü ne kadar kötü olursa olsun evimizdeki en iyi televizyondan daha zevklidir bakkal televizyonunu izlemek. İsterse evimizde sinema sistemi olsun.

İzlenen de çok matah bir şey değildir ama evde yüzüne bakmayacağımız programlar, diziler, filmler bakkalda deli gibi ilgimizi çeker.

O küçük ekrandaki evlendirme programları, 50. kez tekrarı yayınlanan diziler, altyazılı ekonomi kanalları, haberler, maç özetleri dünya ile olan bütün ilişkimizi koparmamıza neden olur.

Seçim sonuçları, dünya kupası gibi büyük organizasyonlarda ise keyif ikiye katlanır.

Haberler bambaşkadır... Çikolatalar, bisküviler, cipsler, kolalar arasında bakkal amcayla yorum yapa yapa izlenen haberlerle oluşan ortam, ortam gibi ortamdır.

Biten haberin ardından dünyanın çivisi çıktı, millet çıldırdı, şaşırmış bunlar benzeri yorumlar havada uçuşur ve bir anda kendimizi bakkal amcayla sosyolojik tespitler yaparken buluruz.

s259.photobucket.com

Saatlerdir o ekranın karşınında çoktan etki altında olan bakkala dakikalar içinde biz de katılınca zor iletişim kurar ve bir dakikalık alışverişimiz 3-5 dakikaya çıkar.

Para üstünü alırken de eli işte gözü oynaşta misali ekrana bakmaktan eller havada kalır ve bir türlü buluşamaz.

Kapıdan çıkarken "Ne güzel hem televizyon izliyor hem çalışıp para kazanıyor." diye geçiririz aklımızdan.

Ama bakkal amcalarımızın tavandaki televizyonu izlemekten fıtık olmuş boyunları hiç düşünmeyiz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
baydunyali

bakkal oğluyum ben bile izlerken keyif alıyorum amk

birinci-tekil-birey

İkiz kulelere teyyarenin naklen daldığını bakkal Cengiz'in 37 ekranında seyretmiştim... Velhasıl sağlam kaynaktır bakkal televizyonu :)

erdem-a.

umut sarıkaya esprisinden adam içerik hazırlamış

wzeynep

onumdeki adama kiziyodum maca bakicam diye 10 saat uzatamadi parayi derken mac izlerken buldum kendimi bakkalda. hayir mac yani mac

celia

Bizim akrabamızdı bakkal amcamız. Hiç bahaneye ihtiyaç yok hal hatır sorup izlerdik babangiller napıyodan girer artık allah ne verdiyse konuşurduk annem gelirdi sonra keyif biterdi. Ben arkadaşımla buluşurken annem arasada gitsem derim ama o zaman annem unutur beni inşallah diyordum. Hey gidi günler. :)

Görüş Bildir