31 Aralık Tatil Mi? Yılbaşında Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı?

0PAYLAŞIM

31 Aralık ile birlikte 1 Ocak tarihinin tatil olması ve  hafta sonunu da eklediğimizde 4 günlük tatil olup olmayacağı merak ediliyor. Ayrıca yeni koronavirüs tedbirleri kapsamında bu tarihlerde sokağa çıkma yasağının olup olmayacağı merak ediliyor. Peki, 31 Aralık tatil mi? Yılbaşında sokağa çıkma yasağı var mı? Merak edilenleri haberimizde sizler için derledik...

31 Aralık Tatil Mi?

1 Ocak resmi tatil takviminde yer alırken, 31 Aralık mevzuatta yer almadığı için tatil olması mümkün görünmüyor. Ancak,  Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, 31 Aralık perşembe gününe denk gelen yılbaşı için sokağa çıkma kısıtlamasının alınabileceğini belirtti.

Konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulunan İlhan şunları söyledi:

"Belki 31 Aralık'tan başlayıp 4 günlük bir kısıtlama söz konusu olabilir. Böylece yılbaşı vesilesi ile toplumda insanların hareketliliği de azalmış olur, dışarıda bir araya gelme engellenmiş olur, ev içinde bir araya gelme engellenmiş olur. Biliyorsunuz Ramazan Bayramı'nda da aynı kısıtlamayı yapmıştık. Şimdi 4 gün daha bir kısıtlama ile enfeksiyonun önü alınmaya çalışılabilir" dedi.

Yılbaşı Kaç Gün Tatil?

Yılın ilk günü 1 Ocak 2021 Cuma gününe denk gelmektedir. Bu yüzden hem çalışanlar hem de öğrenciler 1 gün resmi tatil yapacak. Cumartesi Pazar günü de sayıldığında yılbaşında 3 gün resmi izin yapılmış olacak. Ancak 1 Ocak öncesinde de ne yarım gün ne de tam gün resmi tatil yok.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir