Görüş Bildir
Haberler
30 Ağustos'ta Başlıyor: İstanbul'da 6 Metro ve 24 Otobüs Hattında 24 Saat Hizmet Verilecek

etiket 30 Ağustos'ta Başlıyor: İstanbul'da 6 Metro ve 24 Otobüs Hattında 24 Saat Hizmet Verilecek

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'da 24 saat ulaşım döneminin 30 Ağustos'ta başlayacağını duyurdu. İmamoğlu, uygulamanın yoğun olan 24 otobüs ve 6 metro hattında uygulanacağını kaydetti. 24 saat sefer uygulaması cuma ve cumartesi geceleri geçerli olacak ve yolculardan çift ücret alınacak. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 'Yapılan çalışmalar neticesinde İstanbul'un yoğun hatları üzerinden bir tespit ile hem metro hem de otobüs hatlarında kesintisiz ulaşımı 30 Ağustos gecesi 00.30 itibarıyla başlatacağız.' dedi.

"Yola erken çıkan emekçi dostlarımız için bu saat aralığını belirledik"

24 saat ulaşımın cuma-cumartesi geceleri saat 00.30-05.30 arasında sağlanacağını belirten İmamoğlu, 'Özellikle sabah erken saatte işi için yola çıkan emekçi dostlarımızın hiçbir sıkıntı yaşamaması adına saat dilimini 00.30-05.30 olarak belirledik.' diye belirtti.

İmamoğlu, 'Bu, dünyada 8 kentten birisi olmamıza da dönük bir durum yaratacak. Zira İstanbul, nüfusuyla ve kent yaşamıyla 24 saat ulaşıma muhtaç olan bir şehir. Bu konuda da yoğun bir talep tarafımıza hem kampanya döneminde hem de göreve geldikten sonra iletilmişti.' dedi.

24 saat hizmet verecek hatları açıkladı

24 saat hizmet verecek hatları açıkladı
İçeriğin Devamı Aşağıda

İmamoğlu, başlatılan bu yeni uygulama çerçevesinde ilk etapta İstanbullulara M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı Metro Hattı, M1B Yenikapı-Kirazlı Metro Hattı, M2 Yenikapı-Taksim Hacıosman Metro Hattı, M4 Kadıköy-Tavşantepe Metro Hattı, M5 Üsküdar-Çekmeköy Metro Hattı, M6 Levent-Boğaziçi Üniversitesi/Hisarüstü Metro Hattı'nın hizmet vereceğini açıkladı.

8 İETT hattı ve metrobüs, metro ile entegre olacak

8 İETT hattı ve metrobüs, metro ile entegre olacak

Aynı zamanda gece hizmet verecek metro hatlarının,  8 İETT hattı ve metrobüs ile de entegre olacağını ifade eden İmamoğlu, gece boyunca hizmet veren 24 İETT hattı içinden metro ile entegre olacak hatların 34G Beylikdüzü-Söğütlüçeşme, 11ÜS Sultanbeyli-Üsküdar, 130A Deniz Harp Okulu-Kadıköy, 15F Beykoz-Kadıköy, 25G Sarıyer-Taksim, 40 Rumelifeneri/Garipçe-Taksim, E10 Sabina Gökçen Havalimanı/Kurtköy-Kadıköy, E3 Sabiha Gökçen Havalimanı-4. Levent Metrosu olacağını söyledi.

Çift ücret alınacak

Çift ücret alınacak

İmamoğlu, gece hizmet verecek bu metro ve İETT hatlarındaki seyahat edecek olan vatandaşların, çift tarife basarak seyahat etme imkanı olacağını belirtti.

İçeriğin Devamı Aşağıda

24 saat hizmet verecek hatlar ise şöyle 👇

24 saat hizmet verecek hatlar ise şöyle 👇
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
490
158
38
13
9
5
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
MakinistF

Çift akbile ağlayanlar kıro minibüsçülere veya oç taksicilere binsinler o halde. Ayrıca bu durum metroya özel değil otobüsler de gece çift tarifeye dönüyor.

moondark

12 deyince bal kabağına dönüşüyorduk :D En azından 24 saat ulaşım olacak. Çift ücret de her gece dışarıda olmayacağın için pek dokunmaz taksiye bineceğine.

Her ne kadar Çift ücret biraz dudak düşürsede , elinde akbille saatlerce durakta bekleyen insanları düşündükçe de Eyw teşkkürler başkann

ezekee9

Çift bileti İmamaoğlu getirmedi arkadaşlar, ya İstanbul'da yaşamıyorsunuz ya da hiç gece hattı kullanmadınız. Bu tablodaki 25G falan İmamoğlu'ndan önce de va... Devamını Gör