3 Hafta Sonra O da Şehit Oldu

 > 
80PAYLAŞIM

Aynı timdeki arkadaşı ve hemşehrisi Bekir Kelleci’nin cenaze törenine katılan ve törende onun fotoğrafını taşıyan Jandarma Uzman Çavuş Süleyman Kul, 3 hafta sonra Mardin’in Nusaybin ilçesinde PKK’nın düzenlediği bombalı saldırıda şehit oldu.

3 hafta önce aynı timdeki arkadaşı ve hemşehrisi Bekir Kelleci’nin cenaze törenine katılan ve törende onun fotoğrafını taşıyan Jandarma Uzman Çavuş Kul, arkadaşı gibi görev için geri döndüğü Mardin’in Nusaybin ilçesinde PKK’nın düzenlediği bombalı saldırıda şehit oldu.

Kendisi de Giresunlu olan Kul, şehit düşen arkadaşı Bekir Kelleci'nin cenazesiyle aynı uçakta cenaze töreni için Giresun'a gelmişti

Arkadaşı şehit Kelleci'nin 3 Nisan'da Eynesil ilçesindeki cenaze törenine katılarak elinde fotoğrafını taşıyan şehit Kul'un, ayrıca Kelleci'nin bir süre önce babasını arayarak, "Bir evladın da benim, evladının yerine koy beni" dediği belirtildi.

Kul'un naaşı, memleketi Giresun’un Yağlıdere ilçesine konvoy eşliğinde getirildi

Yağlıdere ilçesi nüfusuna kayıtlı olan ve 24 yaşında şehit düşen Kul'un naaşı, bugün Yağlıdere ilçesinde kılınacak cenaze namazından sonra aynı ilçede toprağa verilecek.

Baba Mehmet Kul, taziyeleri kabulü sırasında, oğluyla en son üç gün önce görüştüğünü belirterek, "Nasılsın' diye sordum, bana 'operasyondayım' dedi, en son annesiyle görüştü, göreve başlayalı iki yıl oldu. Eynesil'deki şehit cenazesine gelmişti, yakın arkadaşlardı." ifadesini kullandı.

AA

Dio İçerik Altı Banner
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir