Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

27 Milyon Spam Göndermekten Hapse Mahkum Edildi

Anasayfa > Gündem

Dünyanın en büyük spam saldırılarından birine imza atan Sanford Wallace isimli internet kullanıcısı, hapis cezası ile karşı karşıya.

‘Spam Kralı’ veya ‘Spamford Wallace’ olarak anılan çılgın spamcı, tam kullanıcılara 27 milyon istenmeyen Facebook mesajı göndererek tarihe geçti. Wallace, 2008-2009 yıllarında tam 500000 kullanıcı hesabına kanunsuzca eriştiğini itiraf etti.

Sanford’un spam geçmişi sadece Facebook ile sınırlı değil. Daha internet bile çıkmadan çektiği spam faksları ile gündeme gelen Wallace, internetle birlikte email spamları, pop-up pencere spamı, casus yazılımlar ve MySpace dolandırıcılığı ile performansını sürdürmüştü.

Wallace’ın 4 milyon dolarlık cezası ve Facebook’a verdiği zarar iflası sebebiyle kendisinden tahsil edilemiyordu. Ancak suçunu itiraf etmesi ile Spam Kralı şimdi 250.000 dolarlık tazminat ve 3 yıl hapis cezası ile karşı karşıya. 7 Aralık tarihinde davası görülecek olan Kral’ın sanal alemdeki hükmü bitmeyebilir.

Kaynak: http://www.engadget.com/2015/08/25/sp...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?