26 Yaşında Sahip Olduğu Kırışıklıklarla Güzellik Standartlarına Meydan Okuyan Model

-

Henüz 26 yaşındaki bir kadının bütün vücudunda kırışıklıklar olduğunu düşünebiliyor musunuz? Hayatında hiçbir zorlukla karşılaşmayan, yirmi yaş ortalarındaki insanlar için hayal etmesi bile çok zor olan bu durumu sizler için Viral Thread'den derledik.

Kaynak: http://www.viralthread.com/this-26-year-...

Aslen Minnesotalı Sara Geurts, nadir görülen bu rahatsızlığını öğrendiğinde 10 yaşındaydı.

Orijinal adı dermatosparaxis ehlers-danlos syndrome olan bu rahatsızlık, vücudun kolajen üretmesini engelleyen bir doku problemi olarak tanımlanıyor. Kolajen eksikliği ise genç kadının durumunda vücudunda kırışıklıklar oluşmasına neden oluyor.

Genç kadın eskiden bu durumun öz güvenini zedelemesine izin veriyordu.

22-23 yaşlarına geldiğinde ise, bunun böyle gitmeyeceğini anladı. Bedenini ve kırışıklıklarını olduğu gibi kabul etmeyi öğrendi.

Sara, şimdilerde utanılacak hiçbir şeyinin olmadığını bilen bir genç kadına dönüşmüş durumda. Şu an Los Angeles'ta yaşıyor ve bütün dünyanın gözündeki güzellik standartları algısını yıkmaya çok kararlı.

Kim olduğunu saklamak yerine, fotoğrafçılığa başladı. Bu şekilde güzellik sektörünün bütün bireylere dayattığı 'güzel kadın' algısını değiştirmek için çalışmalara başladı.

2015 yılında düzenlenen ve kadınların kendilerini oldukları gibi sevmelerini konu alan Love Your Lines adlı projede kendi hikayesini paylaşmıştı.

'Toplumun mükemmeliyet konusundaki görünmez engellerini yok etmeyi amaçlıyorum. Bu engeller bize gizliden gizliden hayatın her alanında, işte, sosyal ve kişisel etkileşimlerde mükemmel olmamız gerektiğini anlatıyorlar.'

" 'Bu kadar zayıf olursanız, mutlu olursunuz.', 'Bunu alırsanız, mutlu olursunuz.' diyorlar. Hadi canım!"

"Bizi mükemmel yapan kusurlarımızdır ve kusurlarımız gerçek güzelliğimizi gösterir. Bedenimizi ve kendimizi sevmeliyiz, bedenimize ve kendimize karşı nazik olmalıyız."

Görünen o ki; 26 yaşındaki genç model karşısına çıkan hiçbir engeli dinlemeyecek.

'Sizden korkan insanlarla karşılaşacaksınız. Farklısınız. İnsanlar sürünün bir parçası olmayanları nasıl kabul edeceklerini veya onlara nasıl davranacaklarını bilmiyorlar.'

'Kalıplara uymayan çalışmayan birine alışkın değiller. Dolayısıyla sizin farklılığınızı yüceltmek yerine, kendinizi kötü ve tuhaf hissetmenizi sağlamaya çalışırlar.'

'O zaman yapmanız gereken gayet açık ve net: Hiçbirini takmayın.'

Siz de Sara'nın bu hayranlık uyandıran yaklaşımını benimsemeyi istemez miydiniz?

Sara, yayınladığı videolarla da dikkatleri üzerine çekmeye ve toplumsal bilinci uyandırma çalışmalarına devam ediyor. 👊

Biz de güzellik standartlarına karşı böyle bir tavır sergileyip, kendini olduğu gibi seven genç kadını gönülden tebrik ediyoruz! 👏❤️

Yayınlanan son videosu bugünlerde 2.5 milyon civarında izleyiciye ulaşmış durumda. Sara, dünyaya ilham kaynağı olmaya devam ediyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gzm-ynklr

umarım iyileşir.

klinikpsikolog

TLC'de Body Bizarre isimli bir programda aynı hastalık mı bilmiyorum ama genç olmasına rağmen derisi hızla yaşlanan bir kadın vardı, o kadının bu kadından daha da kötü durumu yüzünün de aşırı yaşlı görünmesiydi, gerçekten tüm vücudu ile 70'lerde görünüyordu. Kadın evliydi ancak kocasının yanında çok yaşlı görünmesi onu üzüyordu. Hastalığının bir tedavisi yoktu ancak, estetisyenler kadının yüzünü gerdirip, deri altına da yağ dokusu verdiler, kadın ve eşi çok mutlu oldu ancak çok da düzelmedi tabi ayrıca 6 ayda bir yapılması gereken işlemdi zira yağ dokusu hızlı bir şekilde kayboluyordu.

Gizli Kullanıcı

Elleri 26, yüzü 45, vücudu 80 yaşında

alpkan34

nasıl güzellik algılarına meydan okuyor??? her birşey yapan medan okuyor moda oldu...umarım iyileşir de geç yada ne bliyim tedavisi bulunur umarım de geç :D

alp-demir

vücudu hava almış gibi

Görüş Bildir