Görüş Bildir
Haberler
26 Ekim Koronavirüs Tablosu Açıklandı! İşte Güncel Vaka Sayısı…

26 Ekim Koronavirüs Tablosu Açıklandı! İşte Güncel Vaka Sayısı…

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını gün geçtikçe etkisini arttırmaya devam ediyor. Ekim ayının sonuna gelinmesiyle ve havaların soğumasıyla grip sanılan koronavirüs hastaları çoğalıyor. Ülkelerin yaptıkları aşılama çalışmalarının hızla devam etmesi ve hükümetlerin aşıyı zorunlu kılması salgının önüne geçmek ve ilerlemeyi durdurmak adına yapılan en büyük çalışmalardan biri. Kapanma ve aşılamalar sonrası gelinen durumda yüz yüze eğitime geçen okullar, başlayan sosyal etkinlikler düşen vakaların yine yükselmesine sebebiyet oldu. Paylaşılan tablolarda ise vaka sayılarının bugün yine fazlaca yükseldiği görüldü. İşte 26 Ekim vaka sayısı ve koronavirüs tablosu…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Sağlık Bakanlığı her gün yaptığı düzenli vaka paylaşımlarında 26 Ekim Corona virüs tablosunu yayınladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca her gün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla vakalar hakkında açıklamalarda bulunuyor. Güncel sayı incelendiğinde 356 bin 636 kişinin test yaptırdığı, 29 bin 643 yeni vaka tespit edildiği ve 215 kişinin hayatını kaybettiği, 31 bin 467 kişinin de iyileştiği görüldü.

Fahrettin Koca günlük tabloyu sosyal medyasında paylaşırken şu ifadeleri kullandı:

Covid-19, kronik hastalıklarla bir araya geldiğinde ağır geçirilmesi ihtimali artıyor. Aşı bu ihtimale karşı tabloyu büyük oranda değiştiriyor. Kronik hastalığınız varsa aşı konusunda özenli olun. İstenilen sonucun dozlar tam olduğunda alındığını unutmayın.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın