Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

25 Metre Yüksekliği ve İçindeki Asansörü İle Görenleri Büyüleyen Akvaryum

 > 
31PAYLAŞIM

Bu özel akvaryum 1.500'den fazla balığa ev sahipliği yapıyor.  Akvaryum,  tankın merkezine doğru çalışan bir cam
asansöre sahip.  Bu özel akvaryum,  her gün dalgıçlar tarafından üç ya da dört kez temizlenecek kadar büyük. AquaDom Akvaryumu, şüphesiz dünyanın en havalı akvaryumlarından biri. 

The AquaDom, Berlin-Almanya’da Radisson Blu Oteli’nin içinde yer alan Deniz Yaşam Merkezi’nde bulunuyor.  Devasa tankın inşa maliyeti 12.8 milyon Euro ve tank, 2004'de tamamlandı. Karşınızda, su altı tünelleri ve birbirinden ilgi çekici aktiviteleriyle, dünyanın en etkileyici akvaryumlarından olan AquaDom.

Kaynak: http://mashable.com/2015/08/01/aquadom-b...

Berlin, Almanya’da bulunan dünyanın en büyük, bağlantısız silindirik akvaryumu AquaDom’ın görünümü.

Açıldıktan kısa süre sonra 13 mayıs 2004’te ziyaretçiler, Berlin’in AquaDom & Deniz Yaşam Merkezi’ni inceleyerek gezerken.

17 haziran 2015’te AquDom & Deniz Yaşam Merkezi ‘Anaokulu Akvarymumu’nda’ avuç içi büyüklüğünde bebek vatoz.

Bir dalgıç AquaDom Akvaryumu’nu temizlerken.

Bir ziyaretçi akvaryumun cam yüzeyine temas ederken.

Bu ahtapotta cama yapışmış ziyaretçileri izliyor olmalı.

9 eylül 2013’te Alman aktrist Anne Menden ‘The Little Mermaid’ filminin tanıtımı için akvaryumda denizkızı olarak poz verirken.

Mavi ışıklı denizanaları akvaryumda yüzerken.

AquaDom dünyadaki en büyük tek parça silindir halindeki akvaryum. AquaDom'u görmek isterseniz Berlin'de bulunun Radisson Blu oteline gitmelisiniz.

Denizyıldızları akvaryumda.

Bebek vatoz balığı ‘Anaokulu Akvaryumu’nda’ yüzerken. Büyüdükleri zaman, bu tehlikeli hayvanlar bir metreye kadar ulaşabiliyor.

11 nisan 2014’te Lumpfish(özel bir balık) akvaryumunda yüzerken. Yılın bu zamanında, bir Lumpfish yaklaşık 200.000 yumurta yumurtlayabiliyor.

Okullarından sınıfça akvaryumu ziyarete gelen çocuklar, bir köpekbalığı figürü tarafından yapılan sunumu dinlerken. Köpekbalığı macera haftaları, her sonbahar çeşitli etkinliklerle gerçekleşecek.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

1. resimdeki balkonda durur içine işerim. Marmamara ,karadeniz,ege denizine işemiş adamım, Su brikintisi gördümmü direk çişim gelir. ( Bekle beni Akdeniz )

Gizli Kullanıcı

Her türlü basınç kuvvet vs dikkate alınarak yapılmış olsa da ben orada kriz geçirirm. Ya ben oradayken nükleer bomba patlarsa?

eda-gultekin1

Merak etme o zaman balıklarda ölür,sen de ölürsün, su da kalmaz :D

Gizli Kullanıcı

Ha akvaryum olmazsa Nüklüer bombadan kurtulurum diosun .:))

Gizli Kullanıcı

OOO KAFA PIRIL PIRIL :)))

Görüş Bildir