25. Akbank Caz Festivali'nde Kaçırmamanız Gereken 6 Konser

 > 
48PAYLAŞIM

Manu Katché

Fildişi Sahilleri’nde doğan Manu Katché hem alaylı hem okullu müzisyenlerden. Ritim yeteneği ailesinden ve yaşadığı bölgeden geliyor ama müzisyen bununla yetinmemiş ve alanında akademik kariyer de yapmış. Sting’den Peter Gabriel’a birçok ünlü isimle çalışmış olan davulcu, son albümünde çalıştığı ekiple sahne alacak.

Tarih: 22 Ekim
Yer: Cemal Reşit Rey Konser Salonu

Bill Frisell Music For Strings

Çağımızın en değerli caz müzisyenlerinden olan Bill Frisel, yeni projesiyle festival programının en keyifli konserini verecek gibi gözüküyor. Frisell, bu kez telli çalgılardan kurulu dört kişilik bir orkestrayla sahne alacak. Frisel Woodie Guthrie şarkıları yorumladığı bu orkestrayla, blues, caz, bluegrass gibi türler civarında dolanacak ve eski projelerine de atıflar da bulunacak.

Tarih: 23 Ekim
Yer: Zorlu PSM

Sinkane

Londra doğumlu Sudanlı müzisyen Sinkane, festivalin dansa en elverişli konserini verecek. Amerika’da yaşayan müzisyeni tıpkı kendisi gibi çok kültürlü. Sudan pop’u afro-beat ritimleri ve Amerikan funk’ıyla buluşarak son halini alıyor.

Tarih: 23 Ekim
Yer: Babylon Bomonti

Önder Focan Standard A La Turc

Önder Focan’ın “buralı” şarkıları caz standardına soktuğu projesi Standard A La Turc, pop, halk müziği, Türk sanat müziği ve arabesk türlerinde “Uzun İnce Bir Yoldayım, “Yiğidim Aslanım” gibi hepimizin bildiği şarkıları yorumluyor. Orkestra, gitarda Önder Focan, saksafonda Batuhan Şallıel, kontrbasta Kağan Yıldız ve davulda Ferit Odman’dan oluşuyor.

Tarih: 26 Ekim
Yer: Nardis

Squarepusher

İngiliz müzisyen Tom Jenkinson, bir caz festivalinde sahne almaya en uygun elektronik müzik sanatçılarından biri. Squarepusher mahlası ile dnb, break ve acid teknoyu caz ile bir araya getiren Jenkinson’ın işleri şapka uçuran cinsten. Gitmeden önce son albümü “Damogen Furies”e mutlaka kulak verin.

Tarih: 29 Ekim
Yer: Babylon Bomonti

Cass McCombs

Şarkıcı söz yazarı Cass McCombs, rock’tan folk’a farklı türlerden besleniyor ve müziğini psikedelik estetikle sarmalıyor. “Catacombs”, “Wit’s End” ve “Humor Risk” gibi üç başarılı albümün ardından 2012 yılında John Cale ile turladı.

Tarih: 30 Ekim
Yer: Volkswagen Arena

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir